Als je een game ontwikkelt onder de naam 'Project M' kun je natuurlijk alsnog alle kanten op met wat je mag verwachten. Gelukkig geeft Bloober Team nu iets meer informatie, en zoals verwacht moeten we het weer in een lugubere hoek gaan zoeken.
In gesprek met Nintendo Insider laat Bloober Team CEO Piotr Babieno weten dat hun exclusieve Nintendo Switch 2 game fans aan moet spreken van Resident Evil, Silent Hill, Limbo en Eternal Darkness. Bovendien draait het om gameplay die volgens hem alleen op Nintendo hardware kan bestaan. Natuurlijk horen en zien we graag wat meer van hun nog onaangekondigde titel, alleen veel meer hoeven we nu niet te verwachten:
quote: “Je hebt geen idee hoe moeilijk het voor me is om niet te onthullen wat Project M precies inhoudt, maar voorlopig is het nog te vroeg om erover te praten. We hebben er vertrouwen in dat we de eerste details binnenkort kunnen delen. [...] Project M introduceert een gewaagde wending die nog nooit eerder in een horrorgame is verkend. Dit is een visie die alleen op Nintendo-hardware mogelijk is.”
Afgelopen zomer vernamen we voor het eerst iets van Project M, toen Bloober Team het aanhaalde in een Pools interview. De oprichter van de ontwikkelaar is een groot Nintendo-fan en heeft gezegd dat Bloober oorspronkelijk is opgericht met als doel zijn "droom" te verwezenlijken: het ontwikkelen van games voor de platformhouder.
Nintendo Insider vroeg Babieno ook aan welke klassieke franchise hij graag zou willen werken, als er geen enkele restricties zouden zijn. Hierover hoeft hij niet na te denken en noemt de GameCube titel Eternal Darkness, dat werd gemaakt door Silicon Knights en in 2022 werd uitgegeven. Ook haalt hij andere voorbeelden aan:
quote: “Als ik de kans kreeg, zou ik Eternal Darkness zeker eens goed bekijken. Het blijft een van mijn absolute favoriete horrorgames. Werken aan de Silent Hill-serie was een droom die ik gelukkig heb kunnen waarmaken. Daarom zou het maken van een horrorgame met Samus Aran in de hoofdrol – of een donkerdere, meer verontrustende versie van Links avonturen – absoluut fantastisch zijn.”
|