Als veteranen achter Yakuza / Like a Dragon hun krachten bundelen en een nieuwe studio oprichten zijn de verwachtingen hooggespannen. De eerste trailer van Gang of Dragon werd ook enthousiast ontvangen, alleen lijkt dit niet genoeg te zijn voor een zekere toekomst.
Afgelopen maart kwamen de eerste problematische tekenen aan het licht. Toen bekend werd dat er nog zo'n veertig miljoen Euro nodig was om de ontwikkeling te kunnen bekostigen besloot NetEase zich terug te trekken als geldschieter, waardoor ontwikkelaar Nagoshi Studio op zoek moest naar een nieuwe partner. Het was een maand later dat er een weinig hoopvolle update naar buiten kwam, het bleek namelijk dat zowel het YouTube kanaal als de officiële trailers offline worden gehaald.
Hoewel de studio zelf geen officiële uitspraken heeft gedaan komt het Japanse magazine Famitsu met nieuws dat de situatie niet veel beter maakt. In de nieuwste uitgave, ter ere van het veertigjarig bestaan, komen diverse Japanse ontwikkelaars aan het woord, waaronder ook Nagoshi zelf. Hij gaat niet om op de huidige situatie, maar opvallend genoeg staat hij in het magazine aangeduid als "game creator", zonder enige vermelding van zijn eigen opgezette studio. Een duidelijker teken aan de wand zien we bij mede-oprichter Daisuke Sato. Hij heeft zijn sociale mediaprofiel van een update voorzien, waarin "ex-Nagoshi Studio, Inc." te lezen is.
Het is te hopen dat we snel een officiële update krijgen, maar de toekomst ziet er allesbehalve zonnig uit.
|