Home   Forum   Archief   Redactie   Contact   Bedrijven   Games    
 
  GamedPCVRNintendo SwitchNintendo Switch 2Playstation 4Playstation 5Xbox OneXboxAppMisc    
30 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(2) 
(1) 
29 April 2025 
(0) 
(1) 
(0) 
(4) 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
28 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
27 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
25 April 2025 
(3) 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
24 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
23 April 2025 
(0) 
(3) 
22 April 2025 
(3) 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
21 April 2025 
(1) 
(6) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
19 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
18 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
17 April 2025 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
16 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(3) 
15 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
14 April 2025 
(0) 
(0) 
(7) 
13 April 2025 
(1) 
(4) 
12 April 2025 
(4) 
(2) 
11 April 2025 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
10 April 2025 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
09 April 2025 
(0) 
(3) 
(8) 
(0) 
(0) 
08 April 2025 
(0) 
(0) 
(1) 
(2) 
(0) 
(10) 
(1) 
(0) 
07 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
06 April 2025 
(0) 
(0) 
(4) 
04 April 2025 
(3) 
(1) 
(0) 
(0) 
(1) 
03 April 2025 
(8) 
(0) 
(0) 
02 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
Gamed Gamekalender Mei 2025
Lost Records: Bloom & Rage - Tape 2
Croc: Legend of the Gobbos
Gamed Gamekalender April 2025
Feature:

Next Level: Art, Games & Reality


Door Ruben Meintema op 18-03-2006 om 10:54

"Games in het museum?" hoor ik vele gamers al denken, "wat is daar nou aan?" Populaire (jongeren-)cultuur en de "hogere" cultuur die je in musea vindt zijn erg uit elkaar gegroeid door de jaren heen. Op de tentoonstelling Next Level, die tot 18 juni in het Stedelijk Museum te Amsterdam te bezichtigen is, worden de twee weer dichter bij elkaar gebracht. En dat is gelukt zonder de games te transformeren tot de wazige onbegrijpelijke gekunstelde kunst waar de populaire cultuur meestal geen boodschap aan heeft.


Het Volgende Level: Kunst, Spellen en Werkelijkheid
Men heeft gekozen voor een Engelse titel van de tentoonstelling, omdat Engels de taal is die in games het meest wordt gebezigd en om de tentoonstelling internationaal toegankelijker te maken. Next Level is natuurlijk een game term, maar het duidt ook op het hogere plan waarnaar het medium Games getild wordt. Volgens de tentoonstelling maken Games "een onstuitbare opmars" en maken ze "in toenemende mate deel uit van de populaire cultuur". Deze tentoonstelling laat ook zien dat Games uit het verdomhoekje zijn gekropen, en nu zelfs tentoon mogen staan in een echt museum!

Het is duidelijk waar Art en Games in de titel op slaan. Reality slaat op de toenemende mate van realiteit in spellen en op de invloed die Games op de realiteit hebben. Een game is namelijk een nieuw medium en net als andere media doen ze onvermijdelijk hun invloed gelden, net als boekdrukkunst, cinema, en internet indertijd.

Lamborghini Diabolo van in polyester gegoten takken
Lamborghini Diabolo van in polyester gegoten takken


Deze tentoonstelling laat een aantal werken zien van de Mexicaans-Amerikaanse kunstenaar Brody Condon, de Nederlandse kunstenaars Persijn Broersen, Margrit Lukács, Joes Koppers, Geert Jan Mulder en Jan van Nuenen en van de "kunstenaars" GameKings (bekend van TV). De werken van de GameKings zijn voornamelijk een tentoonstelling van onbewerkte Games zelf, zij het natuurlijk een selectie van beelden en spellen en dus in die zin wel een eigen visie op Games. De Nederlandse kunstenaars gebruiken voornamelijk thema's uit games en computer generated graphics voor hun werken. Brody Condon gebruikt daarnaast ook nog eens materiaal ontleend aan de spellen zelf. De algemene indruk van de gehele tentoonstelling is dat men niet van Games iets heeft geprobeerd te maken wat het absoluut niet is, namelijk gekunstelde wazigheid, maar dat zich tegelijkertijd wel onderscheidt van Games door een kritische boodschap en een ander doel, namelijk tentoonstelling.

Brody Condon
De belangrijkste kunstenaar op de tentoonstelling, de eerste waar de bezoeker mee geconfronteerd wordt, is Brody Condon. Hij heeft al een aantal tentoonstellingen in Amerika gehad, een kunstblad heeft wat aandacht aan hem besteed en hij wordt gezien als één van de belangrijkste kunstenaars op dit nieuwe terrein. Deze in Amerika wonende, maar in Mexico geboren, kunstenaar heeft zich in zijn werk laten inspireren door inhoud, thema's en vormgeving van games en de discussie die zo nu en dan rondom het medium oplaait.

Karma Physics
Karma Physics


Naar mijn mening is zijn belangrijkste werk op de expositie Suicide Solution. Het is een compilatie van meer dan vijftig spellen, vooral shooters, waarin het speelbare personage steeds zelfmoord pleegt. Er zijn beelden gebruikt van onder andere GTA 3, Halo, Unreal en Maffia. Steeds is te zien hoe de speler in een afgrond kijkt en er vervolgens in springt, met zijn auto het water in rijdt, een raket op een muur vlakbij hem afschiet, onder een rijdende auto loopt, of een granaat op de grond gooit en er dan op afloopt tot die in zijn gezicht ontploft. Het resultaat is steeds hetzelfde, het personage sterft een schreeuwende dood. Het thema wordt hier aangeraakt dat games soms als oorzaak worden aangewezen van zelfmoorden onder jongeren. Tevens is de titel een verwijzing naar het nummer van Ozzy Osbourne, waarnaar werd gewezen als oorzaak van de zelfmoord van een Amerikaanse muziekluisterende teenager in 1984. Een andere insteek zou kunnen zijn dat, in tegenstelling tot de sadistische neigingen die gamers soms hebben bij het spelen van shooter en GTA's, de speler in kwestie nu een masochisme tentoon spreidt door zichzelf te doden dat in spellen veel minder wordt gezien.

Overige werken van Condon zijn het automobielgeraamte, dat geïnspireerd zou zijn op Need for Speed, en het bewegende doek Karma Physics. Die laatste is een gelijktijdige stuiptrekkende sterfscène van allemaal mannetjes die door elkaar heen bewegen. Deze bewegingen zouden geïnspireerd zijn op de sterfanimaties in Unreal Tournament.

Pagina: 1 | 2


11:07  Developers reageren op november release PS3
16:47  66 Dynasty Warriors 5: Empires screenshots
 Reacties (10)
 Pagina: 1
Nelus op 18-03-2006 om 15:57 [Niv: 526 / Exp: 26310]
Als je het niet erg vindt schrijf ik hier iets. Ik ben het er mee eens als we zeggen dat games belangrijker worden in onze samenleving en eigenlijk veel invloed uitoefenen. Des te realistischer de spellen, des te meer invloed.

P.S: Bij je Advies stukje heb je Populair Culture geschreven, dat is nederlands en engels ...Populair moet Popular zijn of Culture moet Cultuur zijn, maar niet engels nederlands of vice versa

Gewijzigd door Nelus op 18-03-2006 om 22:40

Joni Philips (Eindredacteur) op 18-03-2006 om 16:00 [Niv: 1183 / Exp: 59160]
Corrected

Gast (83.81.201.xxx) op 22-03-2006 om 17:47
vinden jullie david goed?

Gast (82.168.82.xxx) op 12-04-2006 om 15:20
Als echte liefhebber van games, the populaire cultuur (vooral Japan) en kunst keek ik hier ongelofelijk naar uit.

Ik ben helaas ontzettend teleurgesteld.

De expositie is klein en bovendien slecht opgezet. (ik weet dat het Stedelijk verbouwd, maar dit was erg jammer)

Daarnaast moet ik toch echt constateren dat de GameKings ook alleen hardcore gamers zijn. (ook de andere werken vond ik matig, maar wel beter) Het propageren zij hiermee games naar een bepaald level zouden kunnen tillen is totaal niet waargemaakt. Geen gevoel voor visuele overdracht. Veel te obvious spul, en een bordje met 'Japanse games zijn anders' of iets in die trant.. ((wtf...VERTEL WAAROM...ga in op maatschappelijke verschillen...cultuur achtergronden..vormgeving etc...)) Geen link naar GameDesign en alles wat daarbij komt kijken in relatie tot kunst bijvoorbeeld.

Het voegde niets, maar dan ook niets toe, behalve het oude etiket nog eens extra opplakken dat games 'niets meer dan wat oppervlakkig entertainmunt kunnen zijn' (gros is ook zo ntrlijk maar het hoeft niet)
Als kunstleek had je er weinig aan, want je werd niet aangespoord om ook maar iets te veronderstellen. Als kunstliefhebber was het echt te oppervlakkig en formeel gewoon slecht. Als oudere non-gamer totaal oninteressant.

Echt heel erg jammer.

Een Gamer is geen Gamedesigner en een Gamedesigner geen Kunstenaar. Waisted effort omho

Gast (82.72.4.xxx) op 13-04-2006 om 17:24
Ik vond de exposite heel erg tegenvallen. Zoveel viel er niet te zien en interessant was het ook niet erg... Ik had er meer van verwacht!

Gast (213.233.218.xxx) op 18-04-2006 om 09:56
ik vond het ook niet erg bijzonder.. had er veel meer van verwacht!

Gast (80.56.217.xxx) op 17-05-2006 om 23:32
ik vind dit artikel van Ruben Meintema best sterk. Deze informatie mistte ik een beetje bij de tentoonstelling zelf. Ik ben namelijk ook in het stedelijk geweest en moet ook eerlijk bekennen dat het mij wat tegenviel. Ik vind het concept namelijk heel goed. Ook zeker vanwege de negatieve publiciteit die veel games over zich heen krijgen de laatste tijd. Maar deze uitwerking brengt niet veel scholieren naar nog zoon tentoonstelling

Ben eigenlijk opzoek naar de invloed die games hebben op kunst en onze maatschappij.. dus iemand?

Gast (220.121.65.xxx) op 17-10-2006 om 15:41
http://www.ringtones-dir.com/get/ ringtones site. Free nokia ringtones here, Download ringtones FREE, Best free samsung ringtones. From website .

Gast (220.121.65.xxx) op 17-10-2006 om 15:42
funny ringtones

Gast (199.166.228.xxx) op 01-09-2007 om 14:07
testgoodgoogle

 Pagina: 1

 Reageer
Het is niet mogelijk om te reageren op dit artikel.
Titel:
Next Level: Art, Games & Reality
Type:
Feature
Releasedatum:
Niet
Ontwikkelaar:
Gamed
Uitgever:
Gamed
Media:
Geen media gevonden