Met PlayStation Home lanceerde Sony een gratis online service waarin de speler een eigen huis kan inrichten met allerlei items en waarin hij grote publieke ruimtes kan bezoeken. Sony plaatste onder andere Fat Princess, Uncharted, Buzz! en Warhawk ruimtes online.
In die ruimtes kun je samenkomen met andere spelers waarna je rechtstreeks de game kunt starten. Althans, dat is wat Sony beloofde bij de aankondiging van Home. De feature is echter nog niet beschikbaar in de open Home beta welke eind 2008 gestart werd. Met de aankomende update v1.3 zal dat veranderen. Elke game zal kunnen gestart worden vanuit Home. Je moet dus niet langer Home verlaten om de game op te starten. Bij de meeste games zul je van Home in het startmenu van de game belanden. Er zijn ook games die geavanceerde Home launch aanbieden zoals Street Fighter IV, Resistance 2, MotorStorm en Far Cry 2.
Met update v1.3 komen er ook enkele nieuwe, onaangekondigde features. Elk Home personage krijgt bijvoorbeeld een camera waarmee je foto's kunt nemen welke opgeslagen worden in het XMB. Je kunt deze dan in Home tonen in je appartement. Een andere nieuwe feature is het previewen van de items die je koopt. Je kunt nu ook zelf bepalen welke cache Home inneemt op je harde schijf. Op deze manier kun je de ervaring vlotter laten verlopen.
|