Het leek er lang op dat er veel ports gingen verschijnen op de PlayStation Portable zoals op de Game Boy Advance. Een tijdje geleden waren er geruchten dat Sony directe ports verbood.
Omdat de PlayStation 2 en Portable ongeveer dezelfde technische specificaties hebben, zou het voor de developers gemakkelijk zijn om snelle ports te maken. Veel mensen vreesden dan ook dat er veel ports zullen verschijnen op de PSP.
Nu lijkt het dat Sony alle directe ports tegenhoudt in de ontwerp fase. In die fase moeten ontwikkelaars alle informatie naar Sony sturen en Sony keurt de game dan goed of keurt hem af. Waarschijnlijk zijn ports met enkele speciale features voor de PSP wel toegelaten.
Het rare is dat er op E3 wel enkele directe ports getoond werden zoals YIs: VI en Gran Turismo 4. Waarschijnlijk worden die wel toegelaten omdat de PS2 en PSP versie tegelijk ontwikkeld worden.
|