In tegenstelling tot de Xbox 360 (Lost Planet 2) en de Wii (Monster Hunter 3) krijgt de PlayStation 3 voorlopig geen grote Capcom exclusive, maar dat betekent niet dat de PlayStation 3 niet belangrijk is voor Capcom.
In het huidige fiscale jaar, dat startte op 1 april 2009, hopen ze namelijk vooral op de PS3 goed te verkopen. Het bedrijf schat dat hun tien PlayStation 3 games samen zo'n 4,9 miljoen keer over de toonbank gaan. De Xbox 360 krijgt elf nieuwe titels, maar Capcom verwacht maar 4,55 miljoen games te verkopen op die console. Van de Wii verwacht men voorlopig het minst. Capcom zal veertien Wii titels lanceren die samen 2,20 miljoen keer over de toonbank moeten gaan. Dat lijkt ons laag gegokt want Monster Hunter G én Monster Hunter 3 maken in dit fiscaal jaar hun Japans debuut.
Op handheldgebied liggen de verwachtingen ook laag. Men verwacht 2,45 miljoen PSP games en 2,1 miljoen DS games te verkopen. Dit zijn alvast opmerkelijke cijfers want men lanceert amper acht PSP titels tegenover 29 DS titels. Het PSP cijfer verraadt alvast dat er dit jaar geen nieuwe Monster Hunter op de handheld verschijnt in Japan.
|