Review: Zack & Wiki
Door Joris op 27-01-2008 om 10:27
|
Bron: Gamed
|
Piratenmuziek vind ik verschrikkelijk, vooral als het van Lucas en Gea komt. Zeerovers heb ik echter altijd wel gewaardeerd, de oneindige zeeën die ze bevaren, de schatten die ze vinden, soms zou ik wel een piraat willen zijn. Zack deelt die wens en ik ging dan ook graag met hem mee op avontuur om een echte piraat te worden.
In het spel kom je verschillende vijandige wezens tegen. Boosaardige apen, enge geesten en concurrerende piraten. Deze versla je niet door ze met het zwaard te lijf te gaan, Zack heeft niet eens een zwaard. Zack heeft helemaal geen wapens, Zack heeft wel een aap. Deze aap gebruik je dan ook om de vijanden te verslaan. Schud je namelijk de WiiMote heen en weer, dan verandert Wiki (de aap) in een grote bel. Door het luiden van die bel veranderen de vijanden in voorwerpen, een slang verandert bijvoorbeeld in een grijptang en een kikker in een bom. Voorwerpen die je nodig hebt bij het oplossen van de puzzels. Gelukkig zijn de vijanden in dit spel nogal onnozel en laten ze zich keer op keer verrassen door het geluid van de bel.

Zoals eerder gezegd is Zack & Wiki een vrij moeilijk spel. In de eerste levels valt dit overigens wel mee, die doorloop je meestal snel en gemakkelijk. In latere levels ben je echter lang bezig met het oplossen van puzzels en stuit je ook vaak op dingen die je niet had voorzien. Vaak is het ook een beetje oneerlijk, bepaalde dingen kan je vrijwel onmogelijk zien aankomen en voor je het weet val je in een ravijn, krijg je een rotsblok op je kop of word je gevangengenomen. Dit resulteert erin dat je het hele level opnieuw mag spelen. Soms is het ook zo dat je aan het begin van een level een fout maakt, waardoor je later in het level vast loopt en waardoor je al snel een half uur voor niks aan het spelen bent. Daardoor kun je al snel anderhalf tot twee uur bezig zijn met één level. Als je echt vastzit, kun je ook tips kopen, helaas is dit een beetje waardeloos, de tips zijn erg cryptisch en helpen nooit echt. Verder kun je ook nog ‘Platinum Tickets’ kopen, waardoor je niet het hele level opnieuw hoeft te spelen, maar je weer tot leven koopt vlak voor het moment dat je dood ging. Je kunt slechts een beperkt aantal van die tickets kopen, dus echt vaak zul je ze niet gebruiken. Ik vond het niet eens zo erg, dat steeds opnieuw beginnen, omdat je toch steeds een stukje verder komt heb je wel het gevoel dat je toch vooruit komt. Toch kan ik me voorstellen dat dit niet voor iedereen is weggelegd.
Zack & Wiki voelt als een echte Nintendo game, dat het spel dan eigenlijk niet van Nintendo afkomt, maakt in dit geval niet uit. Het brengt in ieder geval zowel positieve als negatieve punten met zich mee. Positief is het dat er een heerlijke sfeer hangt in het spel, het is ontzettend prettig om in de wereld van Zack & Wiki te vertoeven. Het ziet er kleurrijk uit en de muziek is goed in orde. De menu’s zijn goed afgewerkt, een tweede speler kan zijn controller aansluiten en meespelen op een manier die aan Mario Galaxy doet denken en de besturing werkt uitstekend. Negatieve punten zijn er echter ook. Het verhaal stelt wel heel weinig voor en had best wat grootser gemogen. Personages hebben geen voice-acting, hoogstens wat kenmerkende geluidjes, maar voor de rest gewoon tekst die je leest. Zack heeft zelfs helemaal geen tekst, wat doet denken aan een Mario of Link. Ook de meeste thema’s van levels zijn niet heel origineel meer, zo zijn er vuur-, ijs en boswerelden, wat we ook al uit tientallen andere games kennen.
Van de games die Wii bezitters deze maand voorgeschoteld krijgen, o.a. NiGHTS, Ghost Squad en Nitrobike, is Zack & Wiki toch veruit de beste titel. Het spel is goed afgewerkt, brengt een nieuw genre naar de Wii en is uitdagend. Als je alle schatten wil vinden kun je je met deze game toch zeker wel ruim twintig uur vermaken en voor een prijs van maximaal €50 krijg je dus genoeg waar voor je geld. Zack & Wiki mag dan wel geen groots actiespektakel vol met zwaarden en grote monsters zoals Pirates of the Caribbean zijn en ook Keira Knightley lijkt te ontbreken, met deze game haal je in ieder geval een heel fijn avontuur in huis.
|
Pagina:
1
|
2
|
Beoordeling
Gameplay |
85 |
Sound |
80 |
Graphics |
90 |
Replay |
80 |
Piet Piraat in het kwadraat.
|
84 |
|
|
|
10:35 GT 5: Prologue heeft toch geen datum
10:26 Definitieve GTA IV LE in beeld
|
Reacties (18) |
|
Pagina:
1
|
|
Gast (86.81.135.xxx)
op 27-01-2008 om 10:38
|
dit lijkt me echt een heel vet spel, krijgt overal goede cijfers
|
|
ace_quorthon
op 27-01-2008 om 11:03
[Niv: 76 / Exp: 3786]
|
Ja, wel jammer dat er geen replayvalue aan zit, het is dus zsm uitspelen en doorverkopen
Gewijzigd door ace_quorthon op 27-01-2008 om 11:03
|
|
Uchiha_Shadow
op 27-01-2008 om 11:39
[Niv: 344 / Exp: 17178]
|
Te laag cijfer, de puzzels zijn *zo* fantastisch. Verreweg de beste puzzel/adventure game die ik ooit heb gespeeld.
En zoals je al aangeeft in je review: vrij moeilijke game. Niet super moeilijk ofzo, maar zeker niet voor de kleintjes. Ik vind de moeilijkheidsgraad precies goed.
Kopen die hap, mensen! Steun ook eens de 3rd party games van de Wii, misschien krijgen we er dan wat meer  En geloof me: hier wil je een sequel van.
EDIT: ace_quorthon, doorverkopen? Ik dacht het niet, pareltjes als deze horen in je collectie  dat is net zoiets als een Zelda doorverkopen, dat doe je gewoon niet.
Gewijzigd door Uchiha_Shadow op 27-01-2008 om 11:40
|
|
pizzarulez
op 27-01-2008 om 12:38
[Niv: 116 / Exp: 5801]
|
Ik denk dat de replay wel goed zit. Ik bedoel. elk spel dat je uitspeelt leg je aan de kant. en naar elkele maanden heb je weer zin om et te spelen..
Lijkt me een vette game..
|
|
dark lars
op 27-01-2008 om 13:08
[Niv: 108 / Exp: 5400]
|
uchiha je haalt me overik ga hem nu ook toch maar kopen
|
|
Lawliet
op 27-01-2008 om 13:24
[Niv: 346 / Exp: 17280]
|
dit spel is zo vet  een echte aanrader
|
|
Gast (82.217.29.xxx)
op 27-01-2008 om 13:50
|
kkvet heb ik ook
|
|
Gast (84.193.231.xxx)
op 27-01-2008 om 15:24
|
Dit is toffer dan mario galaxy!
|
|
Wii gamer
op 27-01-2008 om 15:52
[Niv: 290 / Exp: 14517]
|
niets is toffer dan mario galaxy, kleuter.
Het is wel een vette game.
|
|
wackyprofessor
op 27-01-2008 om 16:07
[Niv: 224 / Exp: 11181]
|
Wel een titel die me verleidt om een Wii te kopen, het styltje vind ik ontzettend tof.
|
|
madmaniac
op 27-01-2008 om 21:58
[Niv: 65 / Exp: 3265]
|
er zijn nog zoveel wii games die ik moet kopen
|
|
Gast (145.91.120.xxx)
op 28-01-2008 om 13:18
|
Bouw hem om, dan hoef je niet te kopen _O_
|
|
Joris
op 28-01-2008 om 15:19
[Niv: 60 / Exp: 3009]
|
En dan hoef je ook geen nieuwe Zack en Wiki te verwachten
|
|
david
op 28-01-2008 om 17:07
[Niv: 39 / Exp: 1961]
|
zien de graphics er echt zo goed uit ?
|
|
pizzarulez
op 28-01-2008 om 19:08
[Niv: 116 / Exp: 5801]
|
Joris (Redacteur) op 28-01-2008 om 15:19 [Niv: 35 / Exp: 1727]
En dan hoef je ook geen nieuwe Zack en Wiki te verwachten
idd. hoe meer piraterij hoe minder games :S
|
|
Uchiha_Shadow
op 29-01-2008 om 00:47
[Niv: 344 / Exp: 17178]
|
"zien de graphics er echt zo goed uit ?"
Wind Waker kwaliteit, misschien zelfs iets beter. Levels zijn natuurlijk wel een stuk kleiner maar het ziet er allemaal prachtig, en toch overzichtelijk, uit.
|
|
david
op 29-01-2008 om 19:59
[Niv: 39 / Exp: 1961]
|
@ Uchiha Shadow
ok  ik heb het nog nooit gespeeld dus...
|
|
Gast (77.160.33.xxx)
op 12-11-2008 om 20:37
|
uhm weet iemand mischien nog een point and click game (een leuke) ik heb al veel gespeeld op de ds maar niet op de wii
:?
|
|
Pagina:
1
|
|
|
|