Met Test Drive Unlimited hoopt Eden Studios de markt voor racers weer te veroveren, met een oude naam. Op 1 september moet het racespel op Xbox 360 verschijnen. In een later stadium moet het spel ook naar PC, PS2 en PSP komen. Gisteren stond de Xbox 360 versie centraal.
Naast dit zijn er ook nog de aspecten die de M.O.O.R. titel wat kracht geven. Het vormen van communities is hier één van. Omdat het online gebeuren in Test Drive Unlimited zo groots is gemaakt is het ook wel handig om af en toe binnen een kleinere gemeenschap actief te zijn binnen de game. Zo is het mogelijk om je eigen club op te richten zodat je met de members van die club kunt racen, ook zijn er binnen of tussen clubs toernooien mogelijk. Ben je wat minder sociaal en hou je toch van online gamen, dan is er ook de mogelijkheid om challenges te ontwikkelen. Verschillende elementen zijn aan te passen zodat je een unieke challenge kunt maken en deze ook toegankelijk kunnen worden voor andere spelers.
Over de build die we bij de Spyker fabriek te spelen kregen ben ik echter weinig tevreden. Dit kan komen omdat ik een grote hekel heb aan de Xbox 360 demopods en de afschuwelijke schermen daarop, maar het kan ook komen door de concessies die gemaakt zijn voor performance winst. Grafisch leek het namelijk totaal niet vooruit gegaan te zijn op de E3 demo. Hoewel dit mij een ruwe conclusie lijkt wil ik dan ook nog geen conclusies trekken tot de finale versie. De game loopt echter uitstekend en op een afstand lijkt het al beter dan bij de walgelijke Xbox 360 demopods. Het racen met de Spyker was wel even leuk, al kreeg ik de indruk dat de echte Spyker een stuk strakker moet rijden dan we in de game hebben meegemaakt. Het gemis van dergelijke demo's is ook dat het online gedeelte compleet inactief is, jammer aangezien de hele game om dit online gebeuren draait.
Toch is het niet alleen maar negatief, ik was al vanaf de E3 demo, die toch zo slecht was ontvangen, positief over deze game. Eden Studios maakt, in mijn ogen, door de combinatie van fundamenteel nieuwe elementen en een degelijke gameplay, een zeer grote kans om voor lange tijd een succesvolle speler te worden in de overvolle markt voor console racers. De tegenvallende code van gisteren heeft mijn mening dan ook totaal niet veranderd en ik sta nog steeds met smart te wachten op deze zonnige racer. Met mij hopelijk veel mensen, want deze game is met passie en creativiteit gemaakt en dat verdient niets anders dan een plekje bovenaan de charts. Ditzelfde geldt voor Spyker, het blijft bijzonder om te zien hoe goed deze Nederlandse autofabriek het blijft doen.
|