Bleach is een mangareeks die startte in 2002 en getekend wordt door de jonge auteur Kubo Tite. Sony Computer Entertainment Japan maakt al enkele jaren een PlayStation Portable Beat-'Em-Up die gebaseerd is op deze manga (en deels op de gelijknamige animé). Midden juli 2006 verscheen Bleach: Heat the Soul 3 in Japan, wij keken of het een goede aankoop is voor de fans van Bleach.
Om deze partners te krijgen moet je echter wel eerst vertrouwen opbouwen met die persoon. Dit doe je door veel gevechten te winnen met de hulp van je partner, anders kun je de tegenstander niet beschadigen. De game gaat zeker lang mee, niet alleen door de lange Soul Road mode, maar ook door de verschillende dingen die je in Urahara's winkel kunt kopen, en ook het speciale derde kostuum voor elk personage vrijspelen kost even tijd, deze zijn echter wel de moeite waard. Dan komt de Karakura Heroes mode waarin je met Don Kanonji aan de slag mag, daarvoor moet je echter eerst de volgende mode volledig uitspelen.
Als laatste heb je de Mission Mode waarin je twintig missies moet afleggen. Voor deze mode speel je vijf personages vrij, maar dat is zeker niet gemakkelijk. Om de meeste missies te bereiken moet je namelijk bepaalde taken afleggen. Deze mode is echter niet importvriendelijk, want het staat enkel in het Japans aangegeven hoe je moet winnen. Soms kun je alleen winnen met de hulp van Zangetsu, terwijl je op andere momenten gewoon tienmaal je tegenstander moet verdoven met je Reiatsu. Eens je deze mode volledig uitgespeeld hebt, moet je er echter niet opnieuw aan beginnen. Het staat namelijk vast welk personage je gebruikt voor elk gevecht, wil je een ander personage gebruiken, moet je Free Mission selecteren.
Deze mode is dan ook eerder het doorlopen van alle gevechten in de serie vanaf het eerste gevecht tussen Renji en Ichigo tot het gevecht tussen Ichigo en Aizen. Die gevechten worden ingeleid en uitgeleid met filmpjes uit de serie. Deze zijn echter niet Engels ondertiteld, maar de inhoud van de gesprekken is gelukkig af te leiden uit wat er gebeurt op je scherm. De grafische kwaliteit van de filmpjes ligt erg hoog en, met de oortelefoontjes op, klinkt het net alsof je de serie op je televisie kijkt.
Dat geldt ook voor de gevechten zelf waarin de personages in mooie cell-shaded stijl vechten voor pre-rendered achtergronden. Er is dan ook absoluut geen interactie met de achtergronden en soms merk je wel een onzichtbare muur op, die dan enkele centimeters voor de echte muur staat. Dit staat zeker op het lijstje van dingen die moeten veranderen voor Heat the Soul 4. Het geluid tijdens de gevechten zit ook goed. Er zijn verschillende achtergrondmuziekjes, maar spijtig genoeg ben ik 'One' niet tegengekomen. Daarnaast hoor je verschillende geluidseffecten, zoals het ijs van Hitsugaya's zwaard, de zwaarden die elkaar raken en de stemmen van de personages. Zo hoor je ze de namen van hun aanvallen uitspreken en kleine opmerkingen maken na aanvallen, zoals Ichimaru die 'Ora, Ora' zegt.
Bleach: Heat the Soul 3 is een sterke Beat-'Em-Up voor Bleach fans en lijkt een mooie verbetering te zijn ten opzichte van voorgaande delen. SCEJ maakt hier duidelijk goed gebruik van de licentie, alleen al met het aantal nieuwe personages is dit een heuse sequel en geen snel vervolg zoals Bleach: Heat the Soul 2 was. Voor fans is het dan ook een goede aankoop. Daarnaast is de game ook redelijk importvriendelijk, omdat je de meeste teksten wel uit de serie kent. Ben je alleen op zoek naar een zeer goede Beat-'Em-Up? Dan wacht je beter op Tekken: Dark Resurrection, waarvan de gameplay iets meer in balans zal zijn.
|