Ghost Recon: Advanced Warfighter, zoals de titel volledig klinkt, is een game die een hoge verwachting kent bij bijna alle Xbox360 bezitters. De eerste tactical shooter die gebruik kan maken van de kracht van de nieuwe Xbox. De tijd is nu aangebroken en we kunnen nu Ghost Recon Advanced Warfighter verwelkomen op de Xbox360. Wij hebben de game binnen en zorgvuldig ontleed. Benieuwd naar onze bevindingen? Lees dan verder.
Het wapenarsenaal dat je tot je beschikking hebt is niet echt heel erg groot maar de toepasbaarheid is erg groot. Je krijgt meerdere machinegeweren. De belangrijkste geweren zijn de MP4 en de M16. Niet alle machinegeweren die je kunt kiezen kunnen alleen van dichtbij kan schieten maar ook, via een scope optie, ver af. En dit is erg goed uitgewerkt. Je krijgt bij het scopen een optie om je adem in te houden. In tegenstelling tot Call of Duty 2 gaat het scopen in deze game wel erg gemakkelijk.

De Tom Clancy serie heeft altijd al multiplayer gekend en nu ook een goede ondersteuning voor Xbox Live. Als je voor het eerst inlogt op Xbox Live krijg je de schok van je leven. Je kunt als team van 16 spelers gamen tegen een online AI. De maps die je online vindt zijn compleet zelfstandig van de singleplayer maps. Ghost Recon Advanced Warfighter kent, als je met 16 spelers en 16 AI computers speelt, een online slagveld van 32 spelers in een grote map. In het begin van de map kan alles wel een beetje erg onduidelijk worden omdat iedereen van de ene plek naar de andere rent en er niet echt een duidelijke lijn in zit. De game kent geen slowdown online en de framerate blijft, net als in de singleplayer mode, stabiel op 30 frames per seconde.

Als samenvatting met conclusie kunnen we zeggen dat Ghost Recon Advanced Warfighter een game is waarbij er zeer goed is gekeken naar de wensen van de gamer en welke mogelijkheden die de Xbox 360 biedt. De ontwerpers bij Ubisoft hebben Ghost Recon omgevormd tot een game van zeer hoog niveau. Een zeer goede singleplayer ervaring die soms behoorlijk pittig is maar die jou wel motiveert om door te gaan en een multiplayer mode die zeer netjes in elkaar steekt. De grootste verbazing komt zodra je Xbox Live opstart en met 16 tegen 16 gaat gamen in een grote map. De game is op dit moment de beste shooter die te krijgen is voor de Xbox 360. Of je nu fan bent van de serie of niet, de game geeft je zeker een zeer goed aantal uren gameplezier en is ook langer houdbaar door de geweldige online features die zijn toegevoegd.
|