Home   Forum   Archief   Redactie   Contact   Bedrijven   Games    
 
  GamedPCVRNintendo SwitchNintendo Switch 2Playstation 4Playstation 5Xbox OneXboxAppMisc    
16 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(1) 
14 Juni 2025 
(0) 
13 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
12 Juni 2025 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
11 Juni 2025 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
(4) 
(0) 
(0) 
10 Juni 2025 
(0) 
(0) 
09 Juni 2025 
(3) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
08 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(4) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
07 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
06 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
05 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
Top 10 - Slechtste Uwe Boll Films
Het Ontstaan van een Game
Retro Geschiedenis: de PlayStation War
Een Industrie Die Verandert...
Feature:

Nintendo DSi


Door Jasper_ op 07-04-2009 om 16:45
Bron: Gamed

De Nintendo DS is een groot verkoopsucces en Nintendo komt voor de tweede keer met een nieuw design van de populaire handheld. Maar deze DSi is veel meer dan alleen een makeover van het uiterlijk en vliegt in Japan sinds zijn release in november 2008 de winkels uit alsof je hem gratis bij twee pakken rijst krijgt. Uiteindelijk zal de DSi de DS Lite vervangen, dus is het de moeite waard om even te kijken wat er allemaal nieuw is.

Dit is wel aardig allemaal, maar hier zitten de hardcore gamers niet echt op te wachten; zij kopen de DSi om games te spelen. Voor hen is de DSi Shop dan ook interessanter. In de DSi Shop kun je DSiWare aanschaffen, applicaties die je kan downloaden naar het interne geheugen van de DSi of je SD geheugenkaart. Het aanschaffen van DSiWare gebeurt met DSi punten. Mensen die binnen nu en een half jaar verbinding maken met de DSi shop krijgen gratis 1000 DSi punten, wat gelijkstaat aan 10 euro. De DSiWare is ingedeeld in vier prijscategorieën: gratis, 200 punten, 500 punten, en Premium voor duurdere applicaties. Momenteel valt er weinig te halen in de DSi Shop en van de lange rij lege blokjes in het DSi menu heb ik er twee gevuld met WarioWare: Snapped! en de DSi Browser.

WarioWare: Snapped! is de eerste game die gebruik maakt van de DSi camera’s en kost 500 punten (5 euro). Net als in de EyeToy games wordt je lichaam door de camera geregistreerd en gebruikt om het spel te besturen. Om goed in beeld te zijn moet je de DSi dus op een tafel neerleggen en er een klein stukje vanaf zitten. De speler is als een schaduw zichtbaar op de achtergrond van het scherm, waardoor hij niet herkenbaar is. WarioWare: Snapped! is een minigame verzameling waarin steeds een pose wordt voorgesteld die je aan moet nemen. Vervolgens laat de game je een gieter bewegen met je hoofd om een vis water te geven, je happen met je mond om een stokbrood weg te werken en andere ongein. Dit lijk misschien suf, maar het grappige is dat de camera al je handelingen opslaat en aan het eind van een serie minigames krijg je een filmpje te zien waarin je jezelf compleet voor schut zet. Het filmpje kan verteld worden als een stripverhaal of als een van de andere thema's. Ik heb er zeker wel even mee gelachen, maar het handjevol levels is eigenlijk geen 5 euro waard. De camera registreert je niet als je in de felle zon zit of als je in een -volgens het spel- onderbelichte ruimte zit. Zelfs als de achtergrond dezelfde kleur heeft als je huidskleur wordt je niet herkend. Heb je eenmaal een goed verlichte plek gevonden zonder verkeerde kleuren op de achtergrond dan kun je best even plezier beleven met deze korte game, maar WarioWare: Snapped! is geen goede manier van Nintendo om mensen te overtuigen van de kwaliteiten van de camera's.

DSi Browser
DSi Browser

De DSi Browser maakt het mogelijk te surfen op internet, maar stelt niet veel voor. Het is de Opera browser die eerder al te was koop voor de DS en nu gratis is te downloaden in de DSi Store. Voor dagelijks gebruik is de browser te traag en het ondersteunt Flash niet. Toch kan het zeker een handige redding zijn in noodgevallen en gelukkig kost het je geen cent. Toen de Opera Browser op de DS (Lite) verscheen, moest je een bijgeleverde cardridge in het Gameboy Advance slot steken voor extra RAM geheugen om het surfen op internet mogelijk te maken. De DSi heeft echter standaard een hoger RAM geheugen ingebouwd dan de DS Lite. Hierdoor zijn ook laadtijden van games iets korter geworden, al waren die eigenlijk altijd al van korte duur.

Er komen ook wat nadelen kijken bij de komst van de DSi. De batterij gaat een aantal uur minder lang mee dan de DS Lite en door het ontbreken van het Gameboy Advance slot kunnen een aantal DS games niet meer of niet volledig werken. Voor Guitar Hero: On Tour had je bijvoorbeeld de Guitar Grip nodig in het Gameboy Advance slot. DSi games zijn niet regiovrij, wat betekent dat je alleen Europese DSi games kunt spelen. DS games zijn wel regiovrij, dus als je al een complete collectie geďmporteerd hebt vanuit overzee dan is dat geen probleem. De meeste “homebrew” kaartjes werken niet op de DSi. Dit heeft Nintendo bewust gedaan omdat deze flashcards op grote schaal worden gebruikt om illegale kopieën van DS games te spelen. De DSi firmware werkt met updates, zoals de PSP, zodat Nintendo toekomstige piraterij bij kan blijven. De DS Lite firmware kan echter niet geupdate worden, waardoor DS Lite eigenaren niet gebruik kunnen maken van de DSi Store. De DSi is een prachtig apparaat maar het is wel zuur dat de vele miljoenen mensen die al een DS Lite hebben geen extra applicaties kunnen downloaden. Op dit moment missen ze nog weinig, maar er is veel mogelijk met DSiWare en de toekomst zal uitwijzen of het een succes wordt.

WarioWare: Snapped!
WarioWare: Snapped!

De lange rij lege blokjes in het DSi menu doen vermoeden dat Nintendo verwacht dat je tientallen DSiWare applicaties gaat downloaden. Het is afwachten of er goede applicaties uitgebracht zullen worden, zodat dit ook daadwerkelijk gaat gebeuren. Hierbij zou je kunnen denken aan organisers met agenda en contacten functies, software om video’s af te spelen en we kunnen veel andere applicaties verwachten voor non-gamers. Toch zijn er ook genoeg mogelijkheden voor het gamepubliek. Hopelijk wordt DSiWare een serieus platform waarop creatieve games zullen verschijnen. Technisch gezien is het mogelijk dat je via de DSi Store Virtual Console games downoad van de MegaDrive, Super Nintendo of andere retro console. Hier is echter niks over aangekondigd dus we kunnen slechts goede hoop hebben. Misschien krijgen we meer te weten op de aankomende E3. Nintendo heeft al wel aangekondigd games uit te zullen geven die volledig gebruik zullen maken van de nieuwe mogelijkheden van de DSi.

De DS ontwikkelt zich steeds meer tot een allround multimedia apparaat. Op de Apple iPhone zijn goedkope applicaties enorm populair en Nintendo weet hier slim op in te spelen met de DSiWare. Maar bovenal is de DSi natuurlijk gemaakt om mee te spelen en dat heeft Nintendo goed in de applicaties weten te verwerken. Traditionele media als foto’s en muziek worden interactief en het gaat niet alleen om het maken van foto’s of het afspelen van muziek, maar om het spelen met foto’s en spelen met muziek. Het is allemaal vrij simpel maar juist deze eenvoud maakt het aantrekkelijk voor een bepaalde doelgroep om op makkelijke wijze iets leuks te maken. De DSi is absoluut een vooruitgang en als je je eerste DS wilt aanschaffen moet je niet twijfelen en voor de DSi gaan. DS Lite bezitters kunnen misschien beter even wachten om te kijken hoe de DSiWare uit gaan pakken, want 169 euro is veel geld voor de upgrade van DS Lite naar DSi. Wat er ook gebeurt, de DSi zal ongetwijfeld ook in ons land een groot succes worden.
Pagina: 1 | 2


16:47  Sony: 'We zijn groter dan Nintendo en MS samen.'
16:14  Resident Evil 5 DLC is 1,86 MB groot
 Reacties (28)
 Pagina: 1 | 2
Robert op 07-04-2009 om 16:55 [Niv: 206 / Exp: 10294]
nee, fail nintendo. had dat OS maar voor de volgende handheld bewaard, en die camera heeft geen TGW.

Simon op 07-04-2009 om 17:01 [Niv: 112 / Exp: 5600]
Ik wil er wel een, even wachten tot ik weer geld heb.
Kan ik eindelijk online spelen....

Gast (86.81.135.xxx) op 07-04-2009 om 17:04
Ik zag hem vorige week ook liggen bij de media markt, maar ik had totaal niet de drang om hem te kopen. Die camera en dat grotere scherm is voor mij geen must en het missende gba slot en kortere accuduur is voor mij juist het punt waarom ik hem niet koop.

Robert op 07-04-2009 om 17:15 [Niv: 206 / Exp: 10294]
@ Sjembo

Last van WPA1/2?

Gast (87.66.6.xxx) op 07-04-2009 om 17:19
Geen GBA slot = instant fail, dus... Nee bedankt.

Gast (83.86.184.xxx) op 07-04-2009 om 17:35
Game Download op handheld = instant win...Oh Yeah.

Gast (80.60.2.xxx) op 07-04-2009 om 17:57
Met DSi Camera kun je spelen met de twee camera’s. Beiden schieten plaatjes van 3 megapixels wat een resolutie betekent van 640x480.

De camera aan de binnenkant is een 0.3 megapixel, met inderdaad een resolutie van 640x480. Die aan de buitenkant heeft echter een resolutie van 3 megapixel, wat beduidend meer is.

Verder heb ik nog tegen SjemBo als advies gegeven dat alleen DSi exclusieve features WPA accepteren, maar oude DS games nog steeds alleen maar WEP, dus daar zal je niet mee online kunnen spelen

Gast (80.57.152.xxx) op 07-04-2009 om 18:06
" vliegt in Japan sinds zijn release in november 2008 de winkels uit alsof je hem gratis bij twee pakken rijst krijgt"
lol

@Gast (80.60.2.xxx):
nee je hebt het fout, beide camera's hebben 0.3 megapixel, ook die aan de buitekant.

ik ben wel benieuwd hoe dat dsiware uit gaat pakken, hopelijk komt er idd virtual console dan is de dsi instand buy _O_

Simon op 07-04-2009 om 18:14 [Niv: 112 / Exp: 5600]
@N!CE, ja wij hebben hier thuis WPA 2.
Stom van Nintendo dat je gewoon met de originele DS op internet kon via WPA 2 beveiliging... meh.

@80.60.2.xxx I know, erg jammer.

Gewijzigd door Simon op 07-04-2009 om 18:14

Leonard117 op 07-04-2009 om 19:13 [Niv: 2 / Exp: 117]
ik heb hem al binnen.
de muziek is geen aac maar m4a, mp4 en 3gp

Tempt op 07-04-2009 om 19:18 [Niv: 26 / Exp: 1323]
Tja, ik ben zo'n illegale flikkertje, en het is al gezegd dat mijn kaart niet op de DSi werkt.
Dus ik zeg voor nu. Nay.

Jasper_ op 07-04-2009 om 19:25 [Niv: 8 / Exp: 416]
Zoals 80.57.152.xxx zegt, zijn beide camera's 0.3 megapixels.

@Leonard117: Dat is wel AAC, met m4a, mp4 of 3gp extensions.

Gast (82.72.208.xxx) op 07-04-2009 om 19:57
cool ;)

Onna76 op 07-04-2009 om 20:54 [Niv: 372 / Exp: 18579]
Ik heb m ook, hij is super cool en eens, dit is de beste DS

Wazzim op 07-04-2009 om 22:08 [Niv: 139 / Exp: 6951]
Jammer van guitar hero

Gast (83.160.239.xxx) op 08-04-2009 om 19:11
weet iemand of je met je R4 kaart van de DS ook bij DSi kan gebruiken?

Simon op 08-04-2009 om 19:30 [Niv: 112 / Exp: 5600]
Nee, moet je een nieuwe kopen speciaal voor de DSi.

Of je koopt je games gewoon legaal.

Gast (83.82.170.xxx) op 10-04-2009 om 20:04
@Gast (80.60.2.xxx)

Beide camera's zijn maar 0.3 Megapixel ;)

Gast (82.72.142.xxx) op 15-04-2009 om 20:55
ik had eerst een DS en gisteren de nieuwe DSI gekocht en wat blijkt je moet een nieuwe r4kaart kopen waar op staat r4i :S

dus een aanrader voor jou
als je een dsi koopt +r4 :( :(
kijk dan als er r4i op staat

gr. DJ-stekkel

shentairo op 23-04-2009 om 16:33 [Niv: 20 / Exp: 978]
Ik heb hem al hij is gaaf echt goed werk nintendo!!!

Gast (77.250.26.xxx) op 09-05-2009 om 10:14
waar kan je een r4 kaart voor een dsi halen??

Gast (77.250.26.xxx) op 09-05-2009 om 10:22
kan je dan ook spellen op die r4i sdhc zetten???

Gast (217.136.122.xxx) op 13-05-2009 om 18:56
ik heb hem en is super cool(er zijn 2 camera's die aan de buitenkant is 3 megapixel en die aan de binnenkant is 0,3 megapixel) :) 8)

Gast (80.101.100.xxx) op 24-05-2009 om 14:57
Wie kan mij helpen? Ik heb een sd kaart vol met spellen, maar niet te vinden op de dsi. Wel kan ik de kaart gewoon zien...

Gast (82.173.106.xxx) op 27-08-2009 om 00:30
hoe doe ik mp3 bestanden omzetten naar aac voor mijn dsi te zetten?? weet iemand dat ??????

 Pagina: 1 | 2

 Reageer
Het is niet mogelijk om te reageren op dit artikel.
Titel:
Nintendo DSi
Type:
Hardware
Releasedatum:
03-04-2009
Ontwikkelaar:
Nintendo
Uitgever:
Nintendo
Media:








Meer media