Daar was de aankondiging dan eindelijk: het vervolg op één van de meest succesvolle titels op de Xbox 360. We hebben het natuurlijk over Gears of War 2 die, geheel volgens eenieders verwachting, nog dit jaar uitkomt. Veel weten we nog niet, maar in onderstaand artikel zetten we dan toch even op een rijtje wat we er wel van weten en natuurlijk wat wij zelf van deze nieuw aangekondigde game vinden.
Het succes van Gears of War kan goed verklaard worden door het pakketje dat de game bood: zowel alleen als met een vriend was de game offline en online uit te spelen en de multiplayer met de nadruk op teams bracht veel spelers een grote mate van herspeelbaarheid. Een ander punt van de game was de techniek die erachter schuil lag: Epic weet als geen ander hoe ze de Unreal Engine moeten gebruiken en dat werd eind 2006 duidelijk: de mooiste Xbox 360 game tot dan toe wat betreft beeld en geluid was Gears of War. Wat staat er in deel 2 te verwachten als we kijken naar deze succesformule?
Zoals CliffyB enthousiast zei tijdens de aankondiging: "Gears 2 is going to be bigger, better and far more badass than the first one." Wat kunnen we hiermee? We kunnen denken aan een langere singleplayer modus (het eerste deel duurde slechts 6 tot 10 uur, afhankelijk van het niveau van de speler) en een coöperatieve modus met meer dan twee spelers (zal Epic Bungie volgen en Gears of War 2 van 4 player coöp voorzien?). Ook kunnen we kijken naar de multiplayer modus: Epic kan nieuwe gameplaymodi hebben bedacht en de maps zullen hoogstwaarschijnlijk een tikkie groter worden, wat meteen ruimte maakt voor een multiplayer met iets meer mensen. Met een grote groep online in Gears of War 2 blijft ook een mogelijkheid, maar daarvoor zijn de traditionele multiplayer modes in het eerste deel niet geschikt. Heeft Epic grote plannen? Waarschijnlijk weten wij, en jullie natuurlijk, met de E3 een stuk meer, wanneer we de game hoogstwaarschijnlijk in speelbare vorm gaan zien.
Gezien de Unreal Engine 3 demonstratie die aan de Gears of War 2 aankondiging vooraf ging kunnen we met vrij grote zekerheid zeggen dat Gears of War 2 van de nieuwe Unreal Engine 3 technieken voorzien zal zijn. Eén van deze nieuwe technieken is de interactiviteit van water die Epic verbeterd heeft in de Unreal Engine 3. Een kleinigheidje. Wat groters is de mogelijkheid tot vernietigbare omgevingen. Epic heeft goed naar Stranglehold gekeken en die functionaliteit zal nu waarschijnlijk ook terugkomen in de nieuwe Gears of War game. Meest indrukwekkende deel van de Unreal Engine 3 demonstratie waren de grote groepen Locust die tegelijk in beeld kwamen. Dit kan voor Gears of War 2 als gevolg hebben dat de gevechten tegen grotere groepen Locust zullen plaatsvinden. Op het gebied van graphics zal Gears of War 2 tevens een update ondergaan: de belichting wordt verbeterd met een techniek die ervoor zorgt dat een reflectie van een lichtbron ook als lichtbron wordt gezien en dus ook voor schaduwen kan zorgen. Kleine en grote dingetjes, waarvan we het uiteindelijke resultaat dus op E3 zullen zien.
More badass werd tijdens de teasertrailer al duidelijk want Marcus Fenix heeft er een leuk truukje bijgekregen: de kettingzaag zal op een nieuwe manier gebruikt worden wat ongetwijfeld voor humoristische en ranzige plaatjes zal zorgen. De creativiteit van Epic wordt op de proef gesteld met de uitspraak dat de game ‘more badass’ moet worden want uiteraard is het dan een vereist dat Gears of War 2 van meer, en nog mooiere, oneliners wordt voorzien. Dat we Cole Train nog maar een paar keer mogen horen. Of Gamed uitkijkt naar Gears of War 2 kun je op de volgende pagina lezen, daar vind je reacties van enkele redacteurs op de aankondiging.
wat is dit voor bullshit dit is niet eens een gameplay video dit is gewoon een teaser trailer..... :(
MaartenL
(Redacteur)
op 22-02-2008 om 12:20
[Niv: 472 / Exp: 23598]
^ Ja die is grappig, gameplayvids... Kom daar eind dit jaar nog maar eens voor vragen
Geen Gears 2 voor mij in ieder geval. Deeltje 1 was wel leuk maar buiten de singleplayer en de co-op was er niet veel aan te beleven. De multiplayer matches waren te saai voor woorden.
De Engine spreekt me wel enorm aan, leuke mogelijkheden. Als dit alles goed toegepast kan worden zou het kunnen dat ik deel 2 nog haal.
En ik ben nog altijd niet vergeten dat Gears meer bad-ass content had voor op PC. Wel mekkeren dat Gears een belangrijke franchise is voor 360 en daarna de gewilde content aan PC gamers geven...
UPDATEJE: (Jawel ik had nog meer te zeggen ): Ik wacht wel op de PC versie want eigenlijk wil ik hem toch niet missen >_<!
Gewijzigd door MaartenL op 22-02-2008 om 12:21
Gast (217.140.7.xxx)
op 22-02-2008 om 13:02
Multiplayer saai?????
Dat is echt grote onzin ik denk dat gears een van beste multiplayer games op de 360 is.
Samen met call of duty 4!
MaartenL
(Redacteur)
op 22-02-2008 om 13:19
[Niv: 472 / Exp: 23598]
Tja, ik zei toch dat IK em saai vond, veel mensen niet precies. Als dat hun idee is van goede multi dan mogen ze gerust plezier hebben
Ik vond Halo 3, UT3 (PC dan) en CoD4 dan toch wel een pak fijner. Misschien omdat je deze games met meer spelers kan doen dan Gears en de mappen veel groter zijn.
Crackdown en Dead or Alive 4 en Halo 3 speel ik het meeste in multiplayer.
Gewijzigd door MaartenL op 22-02-2008 om 13:22
Gast (83.118.201.xxx)
op 22-02-2008 om 13:22
Joni je zegt dat je em nooit hebt kunnen spelen omdat je geen 360 wou aanschaffen, dan koop je em tog op de pc :P heb ik ook gedaan en zeker geen spijt van gehad
Gast (80.57.120.xxx)
op 22-02-2008 om 14:48
Hebben jullie redactuers nooit het fantastische online modes gespeeld van Gears of War? Of gaven jullie het meteen op toen je doormidden werdt gezaagt door een noob :P
Gast (84.197.110.xxx)
op 22-02-2008 om 16:24
Wacht wel op de pc versie met alle content die ergens begin 2009 zal komen ;)
Gast (87.249.102.xxx)
op 22-02-2008 om 16:25
Jullie poll klopt nu niet meer-
Crzyforyou
:p
MaartenL
(Redacteur)
op 22-02-2008 om 16:53
[Niv: 472 / Exp: 23598]
Welke poll?
En Crzyforyou komt me wel enorm bekend voor...
Ben jij ook onder die naam bekend (geweest) bij gamers.nl?
"Welke oonaangekondigde game wil jij?" Is de vraag van de poll van Gamed.nl en daar staat GoW 2 bij. Mij boeit het niet zoveel, maar dat bedoelde die gast.
Ik hoop trouwens dat je nu echt op veldslagen jouw magazijnen leegschiet. Zoiets als Aspo Fields (Goed geschreven?) Bijvoorbeeld 20 Gears tegen 40 Grubs ofzoiets.
Gewijzigd door Sheo op 22-02-2008 om 17:50
Rene Groen
(Eindredacteur)
op 22-02-2008 om 18:29
[Niv: 751 / Exp: 37552]
De poll klopt inderdaad niet meer, helaas kunnen wij niet alles voorzien aan het begin van de maand