Naast nieuwe game-ervaringen op de Nintendo Wii kunnen we ook uit gaan kijken naar de (her)beleving van oude klassiekers. Dankzij de Virtual Console, een online winkeltje, kunnen we allerlei oude toppers opnieuw kopen.
Deze games kun je aanschaffen met een puntenkaart van twintig euro, die 2000 punten bevat. Ook kun je via je creditcard punten kopen in het zogenaamde winkeltje. Een NES game kost je 500 punten, TurboGrafx-16 spellen 600 punten, SNES, TurboGrafx-CD en Mega Drive games 800 punten, Neo Geo games 900 punten en Nintendo 64 titels 1000 punten. Deze consoles konden op heel wat steun rekenen en er zijn dus duizenden games verschenen die we later kunnen terugvinden op de Virtual Console. Als je alle games wilt downloaden, zul je dus heel wat geld kwijt zijn. Daarom zullen wij telkens de games die verschijnen, kort bespreken. Hier vind je een volledig overzicht van de verschenen titels. Als je liever een volledig overzicht hebt inclusief teksten kun je altijd deze PDF openen of downloaden. Deze is gemaakt voor je leesplezier en is ideaal om op een rustige dag door te lezen.
Magician Lord (Neo Geo) Dit is een platformtitel die in 1990 verschenen is. In de game speel je als de tovenaar Elta die zijn land moet redden van een andere tovenaar. Deze tovenaar wil een god oproepen en moet daarvoor eerst acht oude relikwieën vinden. Het is dus duidelijk wat Elta te doen staat, hij moet elk van de voorwerpen vinden om het dan op te nemen tegen de eindbaas. De game is dus negen levels lang. De game speelt grotendeels zoals andere platformers, alleen de power-ups verschillen. Elta kan gekleurde bollen oprapen waarmee hij kan veranderen in een speciale vorm die elk zijn eigen aanval heeft. Zo kan hij veranderen in een watergod of in een vuurspuwer. De game is niet van hetzelfde niveau als een Super Mario World, maar wel een aanrader.
Super Air Zonk (TurboGrafx-CD): Super Air Zonk is een vervolg op Air Zonk, de TurboGrafx-16 game die als opvolger diende voor de Bonk serie. De game is nog steeds een luchtige shooter met leuke vijanden en wapens. Deze Super Air Zonk bevat beter geluid dan zijn voorgangers, maar is inferieur qua graphics. Dit deel voegt daarnaast weinig toe aan de serie en mag overgeslagen worden. Het betere geluid alleen is namelijk niet genoeg reden om deze in huis te halen.
Yoshi's Story (Nintendo 64): Dit is een platformgame met Yoshi in de hoofdrol. In de game heeft Baby Bowser een magische spreuk uitgesproken over Yoshi's eiland dat iedereen ongelukkig gemaakt. De zes jongste Yoshi's zijn echter nog wel gelukkig en zij moeten de andere eilandbewoners weer vrolijk maken door in 24 levels stukken fruit te verzamelen. Qua gameplay lijkt de game op Super Mario World 2: Yoshi's Island waarbij je de tong van Yoshi en zijn eieren gebruikt om te scoren. Net zoals in Yoshi's Island heb je standaard zes kleuren Yoshi's, maar je kunt ook twee verborgen Yoshi's vinden waarmee je meer punten kunt scoren. De game lijkt misschien op Yoshi's Island, maar is niet zo goed. Yoshi's Story is geen aanrader.
|