Met een E3 Award op zak en een exclusiviteit voor Xbox 360 en PC moet BioShock het gaan maken. De ideeën zijn groot en de uitwerking lijkt dezelfde kant op te gaan.
De baas van Irrational Games, Kevin Levine, wil namelijk van Bioshock niet zo maar een FPS maken. Nee, het moet een FPS 2.0 worden. Oftewel een game die, net zoals Doom en Half-Life, baanbrekend is voor het genre. Grote woorden, maar we hebben het wel over de bedenker van de vermaarde System Shock serie, die ironish genoeg door bovenstaande titels werd ondergesneeuwd.
In Bioshock draait het allemaal om keuzes. Niet alleen moet je kiezen welke wapens je wil upgraden, maar ook je eigen lichaam. Zo kan je sneller of sterker worden en ook hebben we al een kracht gezien waarmee je wespen uit je arm kan laten komen. Daarnaast wordt je gefronteerd met situaties waar verschillende uitkomsten mogelijk zijn én met morele keuzes. Blijf je zo menselijk mogelijk of muteer jezelf tot een monster om te overleven?


|