Home   Forum   Archief   Redactie   Contact   Bedrijven   Games    
 
  GamedPCVRNintendo SwitchNintendo Switch 2Playstation 4Playstation 5Xbox OneXboxAppMisc    
16 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(1) 
14 Juni 2025 
(0) 
13 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
12 Juni 2025 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
11 Juni 2025 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
(4) 
(0) 
(0) 
10 Juni 2025 
(0) 
(0) 
09 Juni 2025 
(3) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
08 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(4) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
07 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
06 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
05 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
Top 10 - Slechtste Uwe Boll Films
Het Ontstaan van een Game
Serious Sam Collection
Retro Geschiedenis: de PlayStation War
Review:

Viva Piñata


Door Roderick op 08-12-2006 om 09:53
Bron: Gamed

Rare heeft voor Microsoft inmiddels een aardig aantal games ontwikkeld. De kwaliteit van de games stelde sommige gamers toch wat teleur. Een originele aanpak zou Rare weer helemaal in de picture kunnen zetten. Viva Piñata biedt voor de Xbox 360 zeker een bijzonder originele game en of Rare weer straalt bij deze nieuwe game kun je lezen in de review.



Naarmate je meer ontdekt valt er meer te ontdekken. Een grappige constructie die je lang bezig houdt. Een ketting van steeds gecompliceerdere Piñata’s ontstaat, compleet met de meer ingewikkelde eisen van deze beesten en de inrichting van de tuin die weer benodigd is voor die wensen. Een stukje evolutietheorie word je zeker bijgebracht. “The Circle of Life” wordt eveneens leuk naar voren gebracht in de manier waarop leven en dood verbonden zijn. Bij de eisen tot voortplanting van bepaalde rassen is het eten van andere rassen namelijk een vereiste. De gegeten rassen hebben zo weer een eigen manier van voortplanten en zo is er altijd wel een manier om je Piñatapopulatie in stand te houden. Een leerzaam lesje gamen, maar niet te serieus dus.

Zijn er dan geen minpunten aan de gameplay? Jawel, zo neigt de game uit zichzelf wat naar een chaotische ervaring, er is weinig overzicht vanuit een normale camerapositie. Er is echter een mogelijkheid om je tuin van veraf te bekijken, maar op deze manier is er geen mogelijkheid tot bewegen en selecteren. De selectie van Piñata’s laat ook te wensen over: sommige Piñata’s zijn moeilijk tot niet te selecteren omdat ze zich op een plek bevinden hoger dan een bepaald niveau. Je “cursor” kan er dan niet bij, waardoor je moet wachten tot deze in beweging komt alvorens je een actie uit kunt voeren. Ook zijn de menu’s niet optimaal, om een object te verkopen moet je bijvoorbeeld 4 keer op een knop drukken. Andere acties hebben dit ook, wat resulteert in een flink knoppengedruk. Toegankelijkheid en overzichtelijkheid van menu’s in het algemeen is overigens ook niet optimaal. Om simpele acties uit te voeren is weer een flink gedruk van knoppen nodig, gepaard met korte, maar aanwezige, laadtijden. Tevens zijn ruzies in de tuin meer dan eens het gevolg van een te kleine oppervlakte en in mindere mate het gevolg van eigen keuzes rond het indelen. Het krijgen van een grotere oppervlakte had wat mij betreft dus iets sneller mogen gebeuren. Veel sneller zelfs, in vergelijking met het idioot rappe tempo waarmee de geïnteresseerde Piñata’s zich vertonen aan het begin. Zoals te lezen is zijn dit (naast andere, zeer kleine puntjes van kritiek) allemaal negatieve puntjes, die in het geheel toch wat wegsnoepen van een anders zeer indrukwekkende gameplay ervaring.

Tijdens het spelen (uiteraard in de relaxt-stand) is het werkelijk genieten van de prachtige beelden die de game op je scherm tovert. Met name op HDTV’s is de game erg strak en is een groot aantal details waar te nemen. Grassprietjes zijn van elkaar te onderscheiden en de “vacht” van de Piñata’s ziet er echt uit als het papieren uiterlijk van een echte piñata . Dit zijn slechts kleine onderdelen van een extreem gedetailleerd geheel. De dag en nacht cyclus, de volledig dynamische schaduwen, de weer- en watereffecten en de schattige animaties maken Viva Piñata tot een grafisch indrukwekkende game. Wat de game echter écht boven de rest van de games zet is het kleurgebruik, nog nooit heb ik zo’n kleurrijke game gezien als Viva Piñata. Werkelijk alles heeft een cartoony, vrolijke en heldere kleur waarbij de Piñata’s zelf natuurlijk nog eens extra aandacht hebben gekregen in de vorm van verschillende kleurmotieven in hun “vacht”. Ook het geluid verdient een flinke pluim: alle effecten zijn in orde en de muzikale ondersteuning past prima. Een leuk puntje is daarbij nog het feit dat de game volledig Nederlandstalig is. Dialogen zijn allemaal netjes ingesproken en de teksten zijn goed vertaald, op enkele uitzonderingen na.



Tot slot de Xbox Live ondersteuning, die gelukkig tot een minimum is beperkt. Samen een tuin bouwen zou waarschijnlijk toch niet lekker gaan omdat, zoals ik reeds beschreven heb, iedereen de game toch op een eigen manier benadert. Toch is er wel Xbox Live ondersteuning in de vorm van Rankings, waarbij je de waarde van je verkregen Piñata’s vergelijkt. Naast dit is er de mogelijkheid om Piñata’s te delen met vrienden. Mocht je dit willen doen, dan koop je simpelweg een krat waar je Piñata in kan, welke je vervolgens verstuurt naar een vriend. Een leuke manier om je vrienden kennis te laten maken met Piñata’s die zij nog niet ontdekt hebben (wat overigens geen uitzonderlijk gebeuren is door de talloze ontwikkelingspaden die de gamer kan betreden). Downloadable content lijkt men bij Viva Piñata nog niet meteen te willen toepassen, toch is het dé manier om van Viva Piñata nog een grotere ervaring te maken.

Waarschijnlijk heb je na het lezen van mijn review nog geen scherp beeld van de precieze inhoud van de game en de manier waarop deze speelt. Wees gerust: ik heb geen slechte dag. De game leent zich perfect om zelf te verkennen en is beslist geen game die een reviewer maar uitgebreid moet voor gaan kauwen en verklappen. Wel kan ik je vertellen dat de game erg leuk is, voor jong en oud, voor casual en hardcore (al zal de hardcore gamer dus eerst een versnelling lager moeten gaan wat betreft gewenst speeltempo). Misschien is de game zelfs leuker voor de oudere gamer, die wat beter om zou kunnen gaan met de overvloed aan mogelijkheden. Aan de andere kant is het de perfecte inspeling op de ontdekkingsdrang van het kind. Hoe dan ook, vermaken zul je je met deze game zeker en dat vermaak zal een hele tijd duren. De stapel kleine minpuntjes staat het speelplezier gelukkig slechts deels in de weg. Met Viva Piñata heeft de Xbox 360 er dus een originele, goede én leuke game bij.
Pagina: 1 | 2
Beoordeling
Gameplay   85
Sound   87
Graphics   90
Replay   90

Filled with Fun!
85


10:04  Final Fantasy trailer
06:30  Toch Burnout Dominator voor PSP en PS2
 Reacties (13)
 Pagina: 1
Sn34ky op 08-12-2006 om 10:49 [Niv: 29 / Exp: 1464]
Erg grappige game met toch wel wat graphische hoogtepunten

Jeweet op 08-12-2006 om 11:40 [Niv: 74 / Exp: 3697]
zkr

Gast (87.249.102.xxx) op 08-12-2006 om 13:01
Ik heb al 2 zure pinatas weten te verleiden!

Gast (80.61.114.xxx) op 08-12-2006 om 15:08
goeie review met terechte score

LUPUS op 08-12-2006 om 15:22 [Niv: 81 / Exp: 4043]
Ik werd er gisteren helemaal vrolijk van en realiseerde me pas na afloop dat ik écht een hele leuke game had gespeeld.

Devilly op 08-12-2006 om 15:50 [Niv: 275 / Exp: 13756]
Deze game moet ik spelen! Al had ik dat van het selecteren van die pinata's nog nergens gelezen. Dat is wel een nadeeltje, maar daar kom ik wel overheen!

im2 op 08-12-2006 om 17:55 [Niv: 574 / Exp: 28719]
Wat ik het meeste hoor als minpuntje over deze game zijn de laadtijden

Roderick op 08-12-2006 om 18:36 [Niv: 417 / Exp: 20866]
Klopt, ik heb het ook als minpuntje vermeld. Al vind ik niet dat ze lang duren, ze zijn er alleen wat vaak, als je veel in de menu's zit om dingen te kopen etc.

Gast (145.99.192.xxx) op 08-12-2006 om 19:56
Erg verslavende game, soms zit ik voor mijn gevoel pas een half uur erachter, is het al twee uur later.

wackyprofessor op 08-12-2006 om 22:57 [Niv: 224 / Exp: 11181]
Morgen halen dan maar, heb Rainbow Six en GoW achter de rug.. tijd voor iets ontspannends.
Voor mij een topper, mooi cijfer ook. Laadtijden, als ze niet lang zijn kan ik er mee leven. (denkt aan Prince of Persia op de PSP )

Gast (80.56.187.xxx) op 23-12-2006 om 20:08
Hoe moet je eiglijk je tuintje groter maken?? :?

Gast (213.224.98.xxx) op 10-04-2007 om 12:40
voor mij mocht deze game wat meer krijgen
:)

Gast (86.87.196.xxx) op 24-02-2008 om 18:34
Dit (= een 8.5) meen je toch niet. De meest overschatte game aller tijden, wat verschrikkelijk saai en hersendodend.

 Pagina: 1

 Reageer
Het is niet mogelijk om te reageren op dit artikel.
Titel:
Viva Piñata
Type:
Game
Releasedatum:
02-11-2007
Ontwikkelaar:
Rare
Uitgever:
Microsoft
Media:








Meer media