Review: Gears of War
Door Roderick op 24-11-2006 om 15:40
|
Bron: Gamed
|
Lang hebben Xbox 360 eigenaars moeten wachten op een echte, eigen Killer App. Dankzij de hype die Gears of War met zich meenam werd het, ongeacht de kwaliteit, al de eerste Killer App. Microsoft kan blij zijn met deze game en het goede contact met Epic, want een pareltje is geboren.
Die uren zul je zeker bezig zijn. Gears of War komt in drie moeilijkheidsgraden en heeft ook de mogelijkheid om in co-op de game door te spelen. Na het uitspelen op Casual (iets te makkelijk) en Hardcore (precies goed) kun je aan Insane beginnen (flink pittig) en dit kun je allemaal alleen, online met een vriend, of met een vriend in split-screen spelen. Alleen spelen in deze game is leuk, met twee man is het nog veel leuker. De echte kwaliteit van de game komt ultiem tot zijn recht in co-op mode, waarbij je samen helemaal het verloop en de afloop van een gevecht in handen hebt. Speel je alleen, dan ben je afhankelijk van een A.I. teammate. Deze is helaas te dom voor woorden. Vaak zal je teammate onnodig uit cover gaan en richting de vijand rennen. Ook lijkt deze een magneet voor kogels en zul je te vaak het gevecht alleen moeten afmaken. Hij is gemakkelijk te reanimeren maar in het heetst van de strijd is daar echt de tijd en ruimte niet voor. Een bijzonder minpunt aan de game, aangezien de Locust juist zo slim en doeltreffend zijn. Zeker ruimte voor verbetering hier.
Nu we toch met mindere punten bezig zijn: zoals eerder aangegeven werkt het close combat systeem in Gears of War niet lekker. Dit heeft verschillende oorzaken: als eerst is er het grote gebruik van de A knop. In kleine gebieden en drukke combat leidt dit vaak tot de verkeerde acties. Een tweede punt is de snelheid waarmee je controls en je personage reageren. In zeer kleine ruimtes heeft het weinig zin om te gaan richten, want daarvoor is te weinig tijd. Het ontbreken van een crosshair (wat een goede beslissing is) leidt er dan toe dat je in het wilde weg om je heen gaat schieten of zagen om maar een paar kills te pakken. In sommige gevallen loopt het anders en ben je als speler degene die gezaagd wordt. Duidelijk is dat Gears of War om cover draait, het is dan apart om te zien dat er toch vaak van die momenten zijn waar de Locust echt dichtbij komen en het coversysteem verlaten wordt. Wapens hebben dan weinig effect omdat richten moeilijker wordt. De Locust lijken hier geen probleem mee te hebben en blijven lekker knallen. Het falen van het close combat systeem merk je vooral bij de Wretches en de allerlaatste eindbaas.

Terug naar het positieve: de graphics en het geluid in Gears of War liggen ver, mijlen ver voor op de concurrent. Gears of War is een game uit 2007 die in 2006 uitkomt. Het gebruik van de Unreal 3 engine leidt tot de meest prachtige plaatjes. Alles is perfect strak en voorzien van de meest geavanceerde grafische technieken. Het detail en de verscheidenheid in deze game is simpelweg overdonderend. Als klap op de vuurpijl loopt de game ook nog eens volledig vloeiend en kent de game totaal geen laadtijden. Een klein puntje: voor optimaal kleurgenot; kies Vibrant colours in het Display/Audio menu. Het laatste level toont vliegende Locust vijanden die zo uit een film hadden kunnen komen. Alle tegenstanders kennen bijzonder veel detail, ook je eigen speler kent enorm veel detail. Om een lang en lovend verhaal kort te maken: Gears of War is de aller, allermooiste game ooit gemaakt. Deze prestatie is ook niet op een klein beetje afstand bereikt, maar op een kilometer. Het geluid doet hetzelfde. Alle effecten zijn perfect en de Locust vijanden maken allemaal een beangstigend geluid, van gekrijs tot donker gebrul. Dit alles gaat gepaard met een bijzonder filmische soundtrack die erg goed is. Nog nooit heb ik zo’n goede muzikale ondersteuning van een actiegame meegemaakt.

Multiplayer in Gears of War vindt plaats met maximaal 8 personen in middelgrote maps. Het coversysteem werkt hier net zo goed als in singleplayer en de close combat problemen zijn eveneens aanwezig. Gespeeld wordt in teams van 4 die tegen elkaar strijden. Belangrijk is hier dan ook om echt in teams te werken, aangezien je alleen snel het loodje legt. Deze multiplayer kent momenteel 2 modes (die beide min of meer op hetzelfde neerkomen) en 10 maps. Later zullen er nieuwe modes en maps bijkomen zodat de Gears of War disc nog wel even in je Xbox 360 blijft steken. Dat zal waarschijnlijk sowieso wel gebeuren, de multiplayer is, ondanks de beperkte mogelijkheiden, bijzonder leuk en leidt keer op keer tot hilarische en mooie spelmomenten.
Een conclusie over Gears of War is makkelijk gemaakt: Gears of War is de beste Xbox 360 game van 2006. Gears of War is de allerbeste actiegame in jaren. Gears of War koop je een Xbox 360 voor. De game biedt een ouderwets gevoel van een echt goede game, een spelletje zoals sommige van ons het van vroeger kennen, met productiewaardes uit 2007. De opbouw van de game is perfect, de kernelementen van de game zijn perfect, de wapens zijn perfect, de levels zijn perfect, de tegenstanders gedragen zich perfect. Deze game verdient een 10! Nee, bijna. De intelligentie van je medespeler, de eindbazen en het close combat systeem zijn kleine, doch belangrijke punten die de anders behaalde perfectie van Gears of War in de weg staan. Heb je deze game nog niet? Ren dan nu naar de winkel, ook als shooters niet je ding zijn. Dit is kwaliteit ten top.
|
Pagina:
1
|
2
|
Beoordeling
Gameplay |
92 |
Sound |
100 |
Graphics |
100 |
Replay |
95 |
De beste Xbox 360 game van het jaar en een reden voor aanschaf van een 360.
|
96 |
|
|
|
16:03 Devil May Cry 4 komt uitgebreid in beeld
09:29 Pics van Dragon Quest Swords
|
Reacties (67) |
|
Pagina:
1
|
2
|
3
|
|
Tom_V
op 26-11-2006 om 07:46
[Niv: 45 / Exp: 2263]
|
^
Waar heb je betere graphics gezien, Ruben?
Gewijzigd door Tom_V op 26-11-2006 om 07:46
|
|
Gast (217.136.94.xxx)
op 26-11-2006 om 08:25
|
"Het kan best zijn dat jij op het genre uitgekeken bent en dat overkomt iedereen vroeg of laat, maar dat neemt niet weg dat GOW het beste spel in zijn soort is, momenteel het beste next-gen spel en door de schrijvende gamepers ook zo erkend."
als ik zo naar de reveiws van de amerikaanse pers kijk zou ik toch zeggen dat zelda de beste next gen game is
|
|
Tom_V
op 26-11-2006 om 08:59
[Niv: 45 / Exp: 2263]
|
Lieve gast,
staat u mij toe u als gast aan te spreken, het lief is vrijblijvend.
Het is niet netjes om één zin uit een reeks berichten te knippen en het als alles omvattende uitspraak neer te pennen.
Niet twijfelend aan uw goede bedoelingen wil ik er op deze zondagmorgen van uit gaan dat u het fluks over het hoofd heeft gezien.
De betreffende uitspraak ging natuurlijk over a) de Europese markt en b) de games momenteel beschikbaar op de markt.
Zonder een discussie te willen starten over Nintendo games en hoe ze in verhouding staan tot Gears of War, verblijf ik met de meeste hoogachting,
Uw,
|
|
matie92
op 26-11-2006 om 10:35
[Niv: 5 / Exp: 255]
|
de graphics en de sound zijn egt top ik ben bij de gamelpay geweest en ht was net een hd film gruwlijk mooi en vet
|
|
Joni Philips
(Eindredacteur)
op 26-11-2006 om 10:59
[Niv: 1183 / Exp: 59165]
|
< als ik zo naar de reveiws van de amerikaanse pers kijk zou ik toch zeggen dat zelda de beste next gen game is >
Noch de GC (current-gen), noch de Wii (new gen volgens Nintendo) is next gen te noemen.
|
|
Cain
op 26-11-2006 om 16:27
[Niv: 147 / Exp: 7344]
|
Next gen is toch gewoon een nieuwe ervaring? Wat dat betreft kan je Zelda zeker te weten ook next gen noemen. Gears of War brengt grafische hoogstandjes die ongekend waren tot dit punt, Zelda brengt nieuwe interactie (op de Wii) die ook nog niet eerder is toegepast. New is in mijn ogen hetzelfde als next.
|
|
P-Bwoy
op 26-11-2006 om 17:43
[Niv: 26 / Exp: 1299]
|
Zelda is geen next gen, zowel qua graphics/geluid als qua speelervaring... Het is een íets mooiere ocarina of time(in mijn ogen nog schandalig lelijk voor deze tijd, maar dat terzijde).
Schitterende game dus, maar zeker niet nextgen!
Al willen de fanboys dit natuurlijk niet toegeven...
|
|
Gideon
op 27-11-2006 om 17:14
[Niv: 163 / Exp: 8165]
|
@P-Bwoy; bullshit. Laten we wel wezen, Gears of Wear heeft geweldige graphics en gameplay, maar is absoluut niet meer vernieuwend of next-gen dan Zelda imo. Dat hele gezeur omtrend het feit of de Wii nu wel of niet Next-Gen is moet maar eens afgelopen zijn; het is de opvolger van de GameCube en alleen daarom dus al next-gen. En ik kan nog wel tientallen andere redenen noemen.
|
|
Gast (80.57.225.xxx)
op 27-11-2006 om 18:31
|
En dan is Wiisports/play wel Next gen?
|
|
ApoC
op 27-11-2006 om 18:33
[Niv: 101 / Exp: 5061]
|
@Joni het is cker wel next gen alleen niet op grafisch gebied.
|
|
Cain
op 27-11-2006 om 21:55
[Niv: 147 / Exp: 7344]
|
"zowel qua graphics/geluid als qua speelervaring"
Ah P-Bwoy heeft dus al vaker met een controller staan zwaaien om een zwaard na te bootsen... of een pijl en boog.
|
|
Wickey de Viking
op 28-11-2006 om 16:56
[Niv: 33 / Exp: 1662]
|
Inderdaad Joni, daarom noemt Nintendo de Wii ook NEW-gen en niet NEXT-gen.
GOW... don't believe the hype.
Eerst zelf nadenken.
|
|
Gast (84.41.200.xxx)
op 04-01-2007 om 00:59
|
Ik heb Gears of War al in huis maar mijn 360 is nog onderweg, (telefoonactie). Overigens vind ik al dat over en weer gezever van de WII is beter ik zweer bij een PC de XBOX 360 is de ultimate game console, onzinning op zijn zachtst gezegt een systeem is maar zo goed al de spellen die erop uit komen. En GOW lijkt mij zeker de moeite waaard om een 360 aan te schaffen.
Maar over een jaar zal ik waarschijnlijk ook een PS3 in mijn kast hebben staan, momenteel heb ik een ps2, PSP, N64 en een beest van een PC staan.
_O_ Gaming rules on whatever system you do it. _O_
|
|
Gast (82.172.6.xxx)
op 25-04-2007 om 18:00
|
lijkt me vet cool spel! jmmr da je in de multiplayer niej in voertuigen kan en je niet met ze vieren kan spelen(splitscreen). Da heeft far-cry-pedator weer wel! Word nog een moeilijk om te kiezen(crocopep@gmail.com)
|
|
Gast (109.230.216.xxx)
op 03-12-2011 om 07:47
|
If time is money you've made me a weahltier woman.
|
|
Gast (110.164.252.xxx)
op 04-12-2011 om 15:14
|
|
|
Gast (216.220.48.xxx)
op 09-12-2011 om 13:08
|
|
|
Pagina:
1
|
2
|
3
|
|
|
|