Jump Festa is de naam van één van de vier belangrijkste animeconventies in Japan. Op deze beurs worden nieuwe series voorgesteld en studio's tonen er vaak speciale episodes van belangrijke series. Deze episodes worden gemaakt om te tonen dat de studio nog kan experimenteren met bepaalde grafische technieken.
In 2003 toonde Studio Pierrot de OVA Find The Crimson Four-Leaf Clover op Jump Festa. Deze OVA speelt zich af na de Land of de Waves Arc en voor de Chuunin Exam Arc. Deze twee Arcs worden door een periode van enkele weken van elkaar gescheiden, de OVA veroorzaakt dus geen problemen in het plot. Het verhaal van de OVA draait rond Konohamaru en het meisje Ureshino Kaede. Ze zijn verliefd op elkaar, maar Kaede wordt gedwongen om te verhuizen. Haar vader verhuist namelijk en zij kan niet alleen in Konoha blijven. Konohamaru besluit daarom op zoek te gaan naar een zeldzaam rood klavertjevier zodat hij het aan Kaede kan geven. Hiermee kun je namelijk een wens laten uitkomen.

Het klavertjevier bevindt zich echter in Akagahara, dit is een afgesloten gebied dat buiten Konoha ligt en vroeger gebruikt werd voor het Chuunin examen. Kakashi zou hier zijn Chuunin examen afgelegd hebben. Chuunin worden was toen blijkbaar wel gemakkelijker, je moet gewoon door Akagahare reizen en levend terugkomen. Het bos is natuurlijk gevuld met vallen die je moet vermijden of overleven om het spannender te maken. Konohamaru gelooft niet dat hij dit alleen kan overleven en dus trekt hij samen met Naruto naar het gebied. Ze slagen erin om elke val te activeren, maar ze weten het klavertjevier toch te vinden. Uiteindelijk loopt het dan mis, Naruto laat per ongeluk een standbeeld omvallen waardoor een serie gevaarlijke marionetten geactiveerd wordt.
Gelukkig komen Sasuke en Sakura op dat moment aan, zij helpen Naruto met het vechten tegen de marionetten terwijl Konohamaru het standbeeld terug op zijn plaats zet. Dit is het enige gevecht in de OVA en het is nogal simplistisch weergegeven. De Katon van Sasuke is bijvoorbeeld weinig indrukwekkend en dezelfde animaties worden vaak herhaald. Na het gevecht kan iedereen terug naar huis en Konohamaru neemt afscheid van Kaede. Deze OVA legt uiteindelijk weinig nadruk op actie, het romantische plot is hier het belangrijkste. De liefde tussen Kaede en Konohamaru wordt mooi neergezet en op dat punt is de OVA dus zeker geslaagd. Naruto draait echter rond actie en niet rond romantiek, waardoor de OVA toch duidelijk tekortschiet.

Deze OVA heeft geen introductievideo en de traditionele afsluiter is ook afwezig. De vechtmuziek uit de Naruto serie wordt gebruikt om de OVA af te sluiten. Ondertussen loopt de aftiteling over het scherm samen met beelden uit de OVA. Dit is dus maar een armtierige afsluiter met sterk herhalende muziek. De stemmen van Naruto en co presteren op het gebruikelijke niveau, daarover valt dus weinig te klagen. Met de gebrekkige animatie en het gebrek aan actie kan de Naruto fan echter niet leven. Deze OVA mag je in de winkelrekken laten staan. Houd het simpelweg bij de serie indien je fan van Naruto bent.
|