Momenteel volgen we een vijftienjarige Naruto in zijn strijd tegen de Akatsuki, een kwaadaardige organisatie; maar Studio Pierrot heeft heimwee naar de gouden, oude tijd waarin Naruto simpelweg Hokage wilde worden. Met de release van Naruto Shippuden the Movie 4: The Lost Tower in het achterhoofd bracht Studio Pierrot ons terug naar die tijd met Big Adventure! The Quest for the Fourth Hokage's Legacy, een speciaal avontuur dat twee episodes telt.
Big Adventure! The Quest for the Fourth Hokage's Legacy speelt zich af tijdens de Chuunin examens, meer bepaald de dag voor de derde ronde waarin Naruto het opneemt tegen Neji. De episode begint wanneer Naruto onder zijn voeten krijgt van Jiraiya omdat hij zo weinig vooruitgang boekt bij het oproepen van de Gama familie. Zelfs op die laatste dag lukt hem niets. Per ongeluk laat Jiraiya zich ontvallen dat de 'Erfenis van de Fourth Hokage' voldoende zou moeten zijn om de Chuunin examens te winnen. Naruto Shippuden kijkers weten wat Jiraiya hiermee bedoelt, maar Naruto denkt dat het gaat om een legendarisch item en hij wil het veroveren. Onder andere Sandaime en Iruka weigeren iets te vertellen over die erfenis, maar Gai wil dat wel. Samen met Kakashi organiseert hij een testparkoers waarop Naruto zijn krachten moet gebruiken om zeker te zijn dat hij klaar is voor het laatste deel van de Chuunin examens.

Naruto krijgt natuurlijk de nodige help. Ino, Choji en Shikimaru gaan mee met Naruto om de schat te veroveren voor Shikimaru, terwijl Sakura de schat wil stelen voor Sasuke. In dit avontuur gebruiken ze vooral hun intelligentie om de verschillende valstrikken van Gai te overwinnen. Echt spannend is het echter niet en vechten gebeurt er al zeker niet. In het begin introduceert de Special een leuke set vijanden, namelijk vijftien boze Rain ninja, maar zij blijken al snel fodder voor Sasuke zodat we geen enkel echt gevecht krijgen. Gecombineerd met zeer voorspelbare valstrikken en het dunne plot zorgt het ervoor dat je de volledige Special kunt samenvatten in vijf minuten zonder iets te missen. Zelfs de slechtste Naruto fillers brachten meer inhoud, zo moeilijk kon het verzinnen van een leuk gevecht toch niet zijn? Naruto had misschien nog geen Rasengan, maar zijn Kage Bunshin en Taijutsu waren voldoende om een Genin-Rain ninja het leven lastig te maken.
Tegelijk gaat de animatiekwaliteit ook achteruit met deze episodes, wat deels komt door de verouderde Naruto modellen die toch duidelijk minder detail tellen dan de Shippuden personages; en deels door extreem idiote beslissingen. Zo kijken we op een gegeven moment uit de ogen van de personages hoe ze lopen door een gang, iets wat een 3D effectje krijgt. In vorige jaren gebruikte men dit effect om de belangrijkste gevechten een extra kantje te geven, maar hier is het gewoon compleet nutteloos. Gelukkig zit de voice-acting wel op niveau, maar dat zal niemand verbazen. Deze mensen spreken al tien jaar hun personages in, dus ondertussen zijn ze het reeds lang gewoon. Op het vlak van muziek is Shippuden iets opvallender, de intro en outro zijn afkomstig van de Shippuden serie, maar in de special zelf worden vooral de oude Naruto muziekjes gebruikt. Door het gebrek aan echte gevechten kunnen ze echter geen spanning creëren, wat alles ook weer zo nutteloos maakt.

Nutteloos is sowieso de beste beschrijving voor deze Special. Studio Pierrot had geen duidelijk plan toen ze met het idee kwamen voor Big Adventure! The Quest for the Fourth Hokage's Legacy. In aanloop naar The Lost Tower, waarin Minato en Naruto door de tijd heen met elkaar moeten samenwerken, wil men natuurlijk reclame maken door te benadrukken dat Naruto en Minato verbonden zijn met elkaar. Of een slechte, inspiratieloze special de beste manier is om mensen naar de bioscoop te lokken, is echter maar de vraag. Sla deze maar over en kijk naar de DVD release van de film, die toch iets beter is.
|