In Japan is de naam Super Robot Taisen super bekend en de games zijn zeer gewild. Zo staat de nieuwste PS2 versie op 4 in de Most Wanted Charts van Famitsu na de drie RPGs van Square-Enix. De 45ste game in de serie is ondertussen al in de maak en het wordt Super Robot Taisen J voor de Game Boy Advance.
In Japan zijn ze gek op grote robots, kijk maar naar de Gundam reeks, Neon Genesis Evangelion of Raxephon. Ook robot games zijn er altijd populair geweest. Banpresto is verbonden met Bandai en kan dus alle mecha's uit reeksen van Bandai gebruiken. Daarnaast hebben ze ook de toestemming om mecha's van andere bedrijven te gebruiken.
Alle werelden van deze robots werden samengevoegd en er werd één verhaallijn ontworpen waarin ze allemaal voorkomen. In deze Turn Based Strategy game kun je al je robots aanpassen met counterattacks bijv. Klik op de scans om ze te vergroten.

|