Timesplitters is de eerste game van Free Radical. Free Radical is een studio die vooral bestaat uit leden van het oude Rare team. Na het afwerken van de First Person shooters GoldenEye en Perfect Dark verlieten deze mensen Rare. Op dat moment was de PlayStation 2 in aantocht en daarom besloot het team om, onder de hoede van Eidos, aan een PlayStation 2 game te beginnen. Net zoals in de oude tijden ging het om een First Person Shooter, het zal je daarom wel niet verbazen dat het level design van de spellen soms wel eens overeenkomsten toont. Tegen het verschijnen van de PlayStation 2 was de game klaar en werd het een launchgame van die console. Samen met SSX en Dead or Alive 2 was het één van de topgames die verkrijgbaar waren bij de launch.
Graphics: 78/100
Er zijn geen problemen met het spel. Het slaagt erin om een goede frame rate aan te houden en de omgevingen zien er prachtig uit. Als je buiten rondloopt, lijken de omgeving ook groot omdat je ver kunt kijken. De rookeffecten van de wapens zijn ook leuk. De personages zien er allemaal leuk uit en zijn net zo verschillend van elkaar als de levels die zich allemaal in een andere tijdperiode afspelen zelf. Spijtig genoeg zijn de laadtijden om het spel te laden wel wat lang op sommige momenten. Er is ook veel detail in de levels. Zo kun je ramen kapot schieten en staan er hiërogliefen op de muren in het Egyptische level.
Replay: 68/100
De speelduur van de story mode is ongelofelijk laag, je kunt namelijk in minder dan een uur door de hele story mode spelen op een van de drie moeilijkheidsgraden. Er zijn dan ook maar negen levels die je op drie moeilijkheidsgraden kunt spelen. De levels zelf zijn ook niet groot en kunnen in geen tijd volledig doorlopen worden. Ondanks de korte story mode zul je wel even bezig blijven met de game om alles vrij te spelen. Ondanks de korte speelduur in de Story Mode gaat de game nog redelijk lang mee. Zo zul je de Story Mode op al de drie moeilijkheidsgraden moeten uitspelen om de Challenge Mode te krijgen en extra levels in de Arcade Mode, speelbare personage, bots en leuke cheats vrij te spelen.
De Arcade mode is de mode waaraan je de meeste tijd zal besteden. Dat is namelijk de belangrijkste multiplayer mode, je kunt de Story Mode ook met twee uitspelen maar in deze mode kun je tot met vier mensen spelen. Dan heb je ook de MapMaker nog als je de gewone levels in de Arcade Mode niet goed vindt. Dan is er nog een laatste mode, de Challenge Mode, waarin er 27 uitdagingen op je wachten die variëren van het doden van vijftig eenden in vijf minuten tot het vasthouden van een zak voor minstens een minuut. Met al deze modes samen ben je minstens vijftien uurtjes zoet aangezien die Challenge Levels niet eenvoudig zijn. Na het spel éénmaal uitgespeeld te hebben is de drang om het nog eens volledig uit te spelen echter klein en zul je hem nog alleen uit de kast halen als er bezoek is.
Huren of Kopen: 77/100
Drie jaar nadat hij verscheen is de eerste First Person Shooter op de PlayStation 2 nog altijd één van de beste arcade shooters op deze zwarte doos. Iedereen die graag Arcade Shooters zoals Unreal Tournament speelt, moet deze game of zijn opvolger in huis halen. Ik zou je aanraden om deze game te kopen als je TimeSplitters 2 nergens kunt vinden. Als je kunt kiezen tussen beide games, zou ik echter voor TimeSplitters 2 gaan. De levels zijn groter, er zit een verhaal in en er zijn meer levels.
|