Home   Forum   Archief   Redactie   Contact   Bedrijven   Games    
 
  GamedPCVRNintendo SwitchNintendo Switch 2Playstation 4Playstation 5Xbox OneXboxAppMisc    
18 Juli 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
17 Juli 2025 
(0) 
(1) 
(1) 
16 Juli 2025 
(0) 
(0) 
(4) 
(0) 
(0) 
15 Juli 2025 
(0) 
(3) 
(2) 
(1) 
(0) 
14 Juli 2025 
(5) 
(1) 
(1) 
(0) 
12 Juli 2025 
(5) 
(0) 
(1) 
(0) 
11 Juli 2025 
(1) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
10 Juli 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
09 Juli 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(3) 
(0) 
(0) 
08 Juli 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
07 Juli 2025 
(0) 
(0) 
(1) 
05 Juli 2025 
(0) 
(0) 
04 Juli 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
03 Juli 2025 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
(3) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
02 Juli 2025 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
01 Juli 2025 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
30 Juni 2025 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(2) 
29 Juni 2025 
(0) 
28 Juni 2025 
(0) 
27 Juni 2025 
(4) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
26 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(4) 
(0) 
(0) 
(0) 
25 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(1) 
(0) 
(0) 
24 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
23 Juni 2025 
(0) 
(0) 
22 Juni 2025 
(2) 
(0) 
(0) 
21 Juni 2025 
(7) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
20 Juni 2025 
(5) 
(1) 
(0) 
(1) 
(0) 
19 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
18 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
17 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
16 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
Top 10 - Slechtste Uwe Boll Films
Het Ontstaan van een Game
Retro Geschiedenis: de PlayStation War
Een Industrie Die Verandert...
Preview:

Professor Layton and Pandora's Box


Door Gideon op 08-09-2009 om 13:20
Bron: Gamed

Professor Layton and the Curious Village mag met recht een van de grootste verrassingen voor de Nintendo DS worden genoemd. Het was zo’n game waarvan je de Japanse screenshots ziet, maanden voordat er ook maar over een Westerse release gesproken wordt, en denkt:”In Miyamoto’s naam, wat is dit?!”. Tijd voor het vervolg!

We kunnen gerust stellen dat Professor Layton and the Curious Village, ontwikkeld door Level-5 (bekend van Dragon Quest VIII en Dark Cloud) een behoorlijk succes is geworden. In Japan, waar al drie delen te koop zijn, vloog de game over de toonbank en is de 2-miljoen grens ruim gepasseerd en ook in Europa en Amerika doet de game het lekker. En dat is opvallend, want het genre (point & click adventure) verkoopt doorgaans niet zo best, terwijl men ook nog eens over de vriendelijke stijl zou kunnen vallen. Niets van dit alles, en gelukkig maar ook, want de game dompelde je onder in een heerlijk sprookje, terwijl je die grijze massa tussen de oren ook nog eens flink in actie moest zetten. Heerlijk!

Professor Layton and Pandora's Box is een rechtstreeks vervolg op het origineel, echter hoef je het eerste avontuur niet perse gespeeld te hebben. De game introduceert alle oude bekenden opnieuw, waardoor het verhaal ook voor de nieuwe spelers uitstekend te volgen zal zijn. We starten het avontuur wanneer Professor Layton door een oude vriend, professor Schrader, op de hoogte gebracht wordt over ‘de box van Elysian’. Deze zou, als we de legendes mogen geloven, de bezitter om het leven brengen wanneer deze de box opent. Schrader schrijft aan Layton dat hij zich niet langer kan inhouden en wanneer Luke, het hulpje van Layton, en de professor bij hem aankomen blijkt de beste man ook dood te zijn. Met niets anders dan een blank treinkaartje voor de ‘Molentary Express’ als aanknopingspunt gaan de twee op onderzoek uit.


In tegenstelling tot The Curious Village speelt het verhaal in Pandora's Box zich niet af in één dorpje. Via de eerder genoemde trein zul je veel verschillende locaties aandoen, een methode welke Level-5 in staat stelt om meer afwisseling in de omgevingen door te voeren, zonder dat het een onsamenhangend zootje wordt. Uiteraard is alles weer in een Europees jasje gestoken, met prachtig kleurgebruik en surrealistisch ontworpen gebouwen. De karakters kennen wederom dat ‘typische stijltje’, waarbij we hier en daar enige animé invloed terugvinden (het blijft natuurlijk een Japanse studio). Uiteraard is ook de uitstekende voice-acting weer terug, met een heerlijk kalm klinkende Layton welke we meer dan ooit zullen horen, terwijl ook het aantal FMV-filmpjes flink omhoog is gegaan. De liefhebbers van de stijl (en laten we wel zijn, wie is er niet verdronken in het eerste sprookje?) kunnen wat dat betreft uitkijken naar deze game.

De gameplay zal in dit tweede deel vooral meer zijn van hetzelfde, maar in het geval van Professor Layton is dat niet bij voorbaat negatief. Voor de mensen die onverhoopt toch het eerste deel hebben gemist, de game speelt als een traditionele point & click adventure. Met de stylus klik je voorwerpen aan op het scherm en wanneer het om iets ‘speciaals’ gaat, dan zal Luke of Layton er iets bij vertellen. Vaak zal de game je hierna een raadsel voorschotelen, welke je dient op te lossen. Voor elke raadsel krijg je punten en wanneer je een fout antwoord geeft, gaat er een aantal punten van de maximaal te halen score af. De game kent zo’n 150 nieuwe raadsels en om het verhaal te doen vorderen dien je zoveel mogelijk raadsels op te lossen.


Nieuw in dit vervolg zijn, naast het verhaal en de locaties natuurlijk, drie doorlopende puzzels. Deze starten in het begin van de game en zullen gaandeweg het avontuur steeds verder uitgebreid worden. Zo heb je een hamster welke je moet laten afvallen door een parcours voor hem uit te stippelen met voorwerpen welke je vindt. Wanneer je een nieuw voorwerp vindt kun je dus steeds meer variaties toepassen. Ook zul je een camera in elkaar moeten zetten met gevonden voorwerpen, zoals we dit in het eerste deel al deden met een robot. Ten slotte kun je de verschillende karakters in de game thee laten drinken, door deze te maken met speciale ingrediënten welke je gedurende het avontuur vindt. Deze drie puzzels worden, naarmate je ze verder oplost, beloond met extra……puzzels. Gelukkig kun je ditmaal wel bij elke puzzel aantekeningen op het touchscreen maken!

Hoewel je na deze preview misschien zult denken dat Professor Layton and Pandora's Box vrijwel exact hetzelfde is als de voorganger, kent de game toch veel kleine vernieuwingen welke het fris houden. En na het spelen van The Curious Village kan ik mij bijna niet voorstellen dat er iemand was die aan het einde van de game niet stiekem verlangde naar een vervolg. Weer gerust, deze is onderweg en zal vanaf 25 september in de winkels te vinden zijn! Let wel, in Nederland zal de game volledig in het Nederlands zijn, dus mocht je graag de Engelse versie willen, dan biedt een aankoop in Engeland uitkomst.


13:32  LucasArts spreekt over The Old Republic prijs
13:19  Q Games verwacht geen winst uit dynamisch thema
 Reacties (27)
 Pagina: 1 | 2
Gast (78.21.236.xxx) op 24-07-2011 om 15:08
weet iemand het antwoord op puzzel 67, ik geraak er niet uit

Gast (77.250.101.xxx) op 25-10-2011 om 23:39
Pleeeaaassss! wil iemand mij helpen met puzzel 133?! :? ik snap er echt helemaal niks van heb anderhalf uur lopen proberen met geen enkel resultaat... :(

 Pagina: 1 | 2

 Reageer
Het is niet mogelijk om te reageren op dit artikel.
Titel:
Professor Layton and Pandora's Box
Type:
Game
Releasedatum:
25-09-2009
Ontwikkelaar:
Level-5 Inc.
Uitgever:
Nintendo
Media:








Meer media