First View: Super Mario Galaxy 2
Door Simon op 11-06-2009 om 06:49
|
Bron: Gamed
|
Wat een spektakel. Eerst kregen we een nieuwe Mario titel in de vorm van New Super Mario Bros. Wii. Niet helemaal wat de Nintendo fans verwacht hadden, maar er verscheen toch wel een kleine glimlach rondom mijn mond. Toen kwam nota bene Cammie met nog een verrassing: Super Mario Galaxy 2. De mondhoeken trokken tot aan mijn oren...
Nintendo's presentatie begon sterk, maar zakte halverwege behoorlijk in. Cijfertjes, gamende vrouwen, boekenclubs en jezelf een gigantische veer op een plek steken waar het zonlicht niet komt; daar zaten we als game-minnend publiek natuurlijk niet op te wachten. Voor dit dieptepunt liet Golden Sun DS het hart van de gamers al sneller kloppen, maar na een uur en nog wat seconden werd de wereld toch wel een beetje gek: Cammie, de nagel op de doodskist van iedere gamer, kwam met nog een Mario titel! De vierde alweer op hun show! 'Voor het eerst in de geschiedenis zal een tweede 3D Mario titel verschijnen op één Nintendo console'. Super Mario Galaxy 2 is een feit.

Op het eerste gezicht lijkt Super Mario Galaxy 2 veel op zijn voorganger, met iets betere graphics. Wanneer we echter beter kijken naar de trailer, zien we een aantal nieuwe dingen. Het meest in het oog springende is de terugkeer van één van de meest populaire draken/dino's (we zijn je niet vergeten Spyro...): Yoshi! Vanuit de welbekende groen-witte eieren komt de alleseter tevoorschijn, waarna onze besnorde held met zijn zitvlak plaats kan nemen zijn rug. Yoshi kan met zijn tong aan objecten hangen, waardoor het mogelijk wordt om naar andere platformen te springen. Deze objecten klik je aan door met de pointer van de WiiMote op het scherm te richten. Diezelfde tong is uiteraard nog steeds een dodelijk wapen wanneer op een tegenstander wordt gericht. Door verschillende stukken fruit te eten verandert Yoshi van kleur, waarbij elke kleur weer verschillende eigenschappen met zich meebrengt.
Zo kan de oranje Yoshi ontzettend snel rennen, terwijl de blauwe opgeblazen kan worden (voor de terroristen onder ons: niet met een bomgordel...) waardoor je korte stukjes kunt zweven. Naast Yoshi zien we nog enkele nieuwe toevoegingen, zoals de drilboor. Met dit voorwerp kun je door (kleine) planeten boren, om zo binnenin de planeet of aan de andere kant te komen. Dit levert niet alleen nieuwe puzzels, maar ook baasgevechten op, zoals we heel kort in de trailer al zagen. Tevens bevat de game een voorwerp waarmee Mario de tijd kan vertragen, zodat snel bewegende platformen weer te bewandelen zijn. Naast deze nieuwigheden zijn oude bekenden als het bijenpakje ook weer van de partij!

Super Mario Galaxy draaide om spelen met de zwaartekracht. Deel twee borduurt hier rustig op voort met kleine planeten waar je binnen enkele seconden omheen loopt; uiteraard betekent dit dat je halverwege weer gewoon op de kop hangt. Ook grotere omgevingen zijn aanwezig, alsmede de 2D gebieden, waarbij de camera Mario van de zijkant bekijkt. Een veel gehoorde klacht was dat Super Mario Galaxy wel iets lastiger had gemogen en Nintendo heeft hier aldus Reggie Fils-Aime naar geluisterd: Super Mario Galaxy 2 zal meer uitdaging bevatten en lastiger worden. Nieuwe vijanden maken je het leven zuur, zoals, voor het eerst in een 3D Mario-game, een Paragoomba en ook de rode Koopa Troopa is weer gesignaleerd.
Wij bij de Gamed redactie juichen dit toe, want die legendarisch 98 welke aan Super Mario Galaxy werd gegeven is lastig te evenaren, laat staan te overbruggen. Hoewel Super Mario Galaxy 2 niet zo baanbrekend en innovatief lijkt te worden als het origineel, krijgt en neemt Nintendo op deze manier wel de tijd om de uitstekend werkende engine uit te breiden met nog meer en nog betere gameplay. Het moet raar, heel raar lopen wil Super Mario Galaxy 2 in 2010 niet wederom één van de beste games van het jaar worden.
|
Pagina:
1
|
2
|
|
|
06:53 Debuutvideo Drawn to Life: The Next Chapter
06:49 DS beelden voor Bakugan: Battle Brawlers
|
Reacties (32) |
|
Pagina:
1
|
2
|
|
Gast (86.86.164.xxx)
op 12-06-2009 om 18:42
|
als deze preview zie heb ik meteen weer zin om de trailer te bekijken:p
ps nah k zou toch voor other m gaan voor best of 2010.
|
|
Gast (77.251.41.xxx)
op 12-06-2009 om 21:20
|
lykt my een vet harde gema
|
|
Gonfa
op 13-06-2009 om 18:35
[Niv: 4 / Exp: 187]
|
@ Gast (86.86.164.xxx)
 fijntje.
Dit wordt inderdaad een topper, maar er moet meer uitkomen om mij een gans jaar bezig te houden.
|
|
Gast (80.127.14.xxx)
op 17-06-2009 om 09:01
|
waneer komt super mario calaxy 2 in de wingel
|
|
Gast (80.127.14.xxx)
op 17-06-2009 om 09:02
|
nnn
|
|
Gast (80.127.14.xxx)
op 17-06-2009 om 09:03
|
karbonkel
|
|
Gast (83.162.17.xxx)
op 19-06-2009 om 20:10
|
@Louis Tinner, dat is gebaseerd op Super Mario Sunshine, joshi veranderd daar ook van kleur naar gelang de stukken fruithij eet. maar dit word een toppertje :) _O_
|
|
Pagina:
1
|
2
|
|
|
|