Wij houden van onze members want onze members houden net zoveel van lijstjes als wij. Omdat onze members net zo fanatiek aan de terugblikkende lijstjes gingen als wij hebben we ze een eigen Gamed Awards artikel gegund op de voorpagina: de Gamed Member Awards 2008. Wat zijn de winnaars? Lees snel verder!
In het artikel van gisteren kun je de mening van de redactie lezen over de hoogte- en dieptepunten van 2008. In zestien niet geheel traditionele categorieën gaven we allemaal onze mening en daaruit hebben enkele games een Award weten te pakken. Gamed lid MarcianoNL besloot dat de Gamed members het ook allemaal verdienden om hun mening te uiten en in vijftien categorieën awards uit te delen. MarcianoNL zorgde voor de genomineerde games en jullie mochten daaruit de winnaars kiezen. De resultaten vind je in de komende alinea’s.
De strijd voor de beste First Person Shooter was spannend, met vier uitstekende games die genomineerd waren kon het ook niet anders dan spannend worden. Toch is er uiteindelijk een titel geweest die duidelijk de eerste plek wist te pakken en dat is Call of Duty: World at War. De game wist een redelijke afstand op te bouwen op de nummer twee in de lijst: Resistance 2, die net een paar stemmen meer wist te krijgen dan Far Cry 2.
Dat Gears of War 2 de beste Third Person Shooter zou worden stond eigenlijk al vast. De game wist dan ook met enorme voorsprong te winnen van de nummer twee. Deze nummer twee vinden we later nog eens terug door zijn interessante hoofdpersonage. Die zal er waarschijnlijk voor hebben gezorgd dat Grand Theft Auto IV op de tweede plaats staat wat betreft de beste Third Person Shooter.

Hoewel er toch echt vier genomineerden waren in de categorie beste Role Playing Game ging de strijd eigenlijk maar tussen twee games: Fallout 3 en Fable 2 waarbij Fallout 3 uiteindelijk als winnaar uit de bus kwam. Het feit dat deze RPG op drie consoles is verschenen zal natuurlijk een rol gespeeld hebben bij de overwinning maar we mogen zeker niet vergeten dat Fallout 3 ontzettend veel kwaliteit heeft. Fable 2 pakt een mooie tweede plaats op gepaste afstand.
Het gevecht om de Award voor beste fighter leek even spannend te worden, maar bleek uiteindelijk vrij snel een verloren strijd voor Soul Calibur IV, die op enorme afstand een tweede plaats moest accepteren. De Nintendo fighter bomvol content genaamd Super Smash Bros. Brawl wist de eerste plek te pakken op grote afstand van Namco’s fighter.
Wederom een strijd tussen twee titanen in de categorie beste racer. Spannend werd het echter niet toen Burnout Paradise een enorme afstand op de rest nam. De terechte winnaar dus ook. De laatste helft van de stemmen besliste ook snel de strijd om de tweede plaats, die Race Driver: GRID met glans wist te pakken.
|