Home   Forum   Archief   Redactie   Contact   Bedrijven   Games    
 
  GamedPCVRNintendo SwitchNintendo Switch 2Playstation 4Playstation 5Xbox OneXboxAppMisc    
02 Mei 2025 
(7) 
01 Mei 2025 
(1) 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
(8) 
30 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
(2) 
(1) 
29 April 2025 
(1) 
(0) 
(4) 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
28 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
27 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
25 April 2025 
(3) 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
24 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
23 April 2025 
(0) 
(3) 
22 April 2025 
(3) 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
21 April 2025 
(1) 
(6) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
19 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
18 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
17 April 2025 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
16 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(3) 
15 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
14 April 2025 
(0) 
(0) 
(7) 
13 April 2025 
(1) 
(4) 
12 April 2025 
(4) 
(2) 
11 April 2025 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
10 April 2025 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
09 April 2025 
(0) 
(3) 
(8) 
(0) 
(0) 
08 April 2025 
(0) 
(0) 
(1) 
(2) 
(0) 
(10) 
(1) 
(0) 
07 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
06 April 2025 
(0) 
(0) 
(4) 
04 April 2025 
(3) 
(1) 
(0) 
(0) 
(1) 
03 April 2025 
(8) 
(0) 
(0) 
02 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
Gamed Gamekalender Mei 2025
Lost Records: Bloom & Rage - Tape 2
Croc: Legend of the Gobbos
Gamed Gamekalender April 2025
Column:

Het failliet van de Xbox 360


Door Tom_V op 15-10-2007 om 09:10
Bron: Gamed

Lang geleden, in een land ver van hier, smeedde een boosaardige redacteur het snode plan om een aanstootgevende column te schrijven. Hij deed dit omdat hij tot in de kleinste vezel van zijn lichaam bezeten was door demonische wezens die hem aanspoorden om banbliksems op zich neer te halen. Zijn adem rook naar zwavel, zijn ogen waren vuurrood en op zijn onderrug groeide iets dat verdacht veel van een diabolische staart weghad. Het zou niet lang meer duren voor hij van het aanstootgevende columnschrijven zou overstappen naar het veroorzaken van burgeroorlogen, genocides en etterende puisten op de tipjes van fanboyneuzen.

Zo. Nu deze laatstgenoemde gamerspecies huilend van schrik is afgedropen kunnen we als volwassen mensen praten. Het is inderdaad een schokkende titel en wellicht kon hij zo uit Privé, Weekend of TV-Familie weggeplukt zijn. Het failliet van de Xbox 360... waar haalt die luie redacteur het toch vandaan. Eerst schrijft hij twee weken helemaal niets op Gamed.nl en daarna gaat hij als een linkse rakker tekeer. En toch.

Toen ik enkele dagen geleden op de website van ene Major Nelson las dat Microsoft alweer een Xbox Live Arcade titel exclusief op het Amerikaanse grondgebied los zou laten, kookte bij mij het potje over. Na het onovertroffen Aegis Wing en het sublieme Tetris Splash, was Yaris de derde titel op korte tijd die enkel door de ogen van hamburgervretende gamers gezien zou worden. Komt daarbij dat Yaris, net als Aegis Wing volledig gratis is en dus nul komma nul Microsoftpunten kost.

Dat doet me eraan denken dat ik straks de glaszetter nog moet bellen. Deze morgen namelijk kwam er door het venster van mijn schrijfkamertje een postduif binnengevlogen. Het arme beestje was zwaar overladen en verloor hierdoor elke vorm van evenwicht toen het probeerde te landen. Weg ruit, weg linkervleugel van postduif. Het diertje had een waslijst mee met nieuwe films en tv-series die onze Amerikaanse vrienden binnenkort op hun Video Marketplace mogen verwachten.
Da's gek. Die Amerikanen hebben hun videomarktplaats al ruim een jaar. Hier op het oude continent zitten we er nog steeds op te wachten. En nu kun je de handschoen opnemen en Microsoft in deze desnoods gewapend verdedigen door te stellen dat ze in Europa voor ieder land andere wetgevingen en auteursrechten in acht moeten houden, maar daar heb ik lak aan. Hoe moeilijk kan het zijn om een paar extra mensen per Europees land in dienst te nemen die wél kaas hebben gegeten van Europese regeltjes en die wél kunnen onderhandelen met Europese film- en televisiedistributeurs. Straks even bij grootmoeder langs. Naar het schijnt heeft zij nog een uitstekend recept voor duif à la Moge liggen.

Collega René berichtte enkele weken geleden dat Microsoft bij monde van productmanager Aaron Greenberg verklaarde dat ze gas terug zouden nemen in Japan en zich voluit op de Europese markt zouden gaan concentreren. Nu is het in bedrijfskringen niet gebruikelijk om nederlagen in bepaalde regio's toe te geven en is het al evenmin gebruikelijk om in dezelfde adem te verklaren dat je de vrijgekomen middelen naar een andere regio gaat versassen. Akkoord, dit is niet letterlijk wat Greenberg zei, maar het is wel waar het op neerkomt. Dag, dag Japan, we trekken naar Europa. Het duiveltje op m'n schouder fluistert me dan toe dat Microsoft Europa bewust stiefmoederlijk behandelde. Als bedrijfsstrategie. Die Europeanen slikken dat wel en kopen onze consoles toch.

Van strategie gesproken. Dikwijls lees ik dat Microsoft hun Xbox 360 veel te vroeg op de markt heeft gebracht. Daarmee ben ik het slechts gedeeltelijk eens. Strategisch gezien was het allerminst een foute beslissing om hun nieuwe console eind 2005 te lanceren. Daarmee kregen ze één jaar voorsprong op de Nintendo Wii en één tot anderhalf jaar voorsprong op de PlayStation 3. Microsoft had dus al miljoenen baantjes meer gezwommen toen hun twee concurrenten op de markt kwamen. En toch lezen we nu dat Nintendo met hun Wii console als een dolfijn door het water scheurt. Ze doen dit zelfs zo goed dat het er alle schijn van heeft dat de Nintendo Wii de Xbox 360 in het komende jaar ver achter zich zal laten. De impact van de €399 versie van PlayStation 3 laat ik nog even buiten beschouwing, maar het zou zou me verbazen als deze er niet zou in slagen om Microsoft's console kopje onder te duwen. De prijsverlaging én de timing ervan zitten immers perfect.

Hoe slaag je er als bedrijf dan in om een miljoenenvoorsprong uit handen te geven? De BBC legt het nog even uit:
quote:
Microsoft has said that it is facing a bill of more than 1bln to cover the cost of offering extended warranties, after failings with its Xbox 360.

Mattel, Fisher Price, ja zelfs drinkbekerfabrikant Starbucks kennen allen hetzelfde probleem. Je probeert je product zo goedkoop mogelijk in elkaar te steken om de kans op winst te vergroten en dan blijkt er iets verkeerd te gaan. Je loopstoeltjes vallen uit elkaar, je bekers verliezen brokken en je Sluttie Slut Barbie blijkt nu ook écht een giftig serpent te zijn. Idem bij Microsoft. Niet omdat ze per se eind 2005 wilden launchen ging het fout, maar wél omdat ze bij fabricage inferieur materiaal gebruikten.

Wat daarna volgde tart alle verbeelding. Achttien maanden lang hield Microsoft vol dat niet hun console vol mankementen zat, maar wel de mensen die de console gebruikten. Wie z'n Xbox 360 rechtop plaatste kreeg te horen dat ze die moesten platleggen en omgekeerd. Wie z'n console in een kast stak, kreeg te horen dat die eruit moest en omgekeerd. Tel daarbij op dat Amerikanen al snel door hun wettelijke garantieperiode heen zaten en zelf voor herstelkosten moesten opdraaien en het hek was helemaal van de dam.
Uiteindelijk maakte Microsoft toch een knieval door én verlengde garantie aan te bieden én verbeterde versies van de Xbox 360 op de consolemarkt te brengen. De geschiedenis zal wellicht uitwijzen dat deze actie rijkelijk te laat komt.

Microsoft begroot de herstel- en garantiekosten dan wel op één miljard dollar, op lange termijn is het echte verlies een veelvoud hiervan. Immers, de hardwareproblemen die de console kent zorgen allerminst voor goede reclame. Het merk Xbox is gestigmatiseerd. Met zaken als het Xbox Dashboard, een uitstekend communicatienetwerk als Xbox Live en tal van goede randapparatuur kent de Xbox 360 zijn gelijke niet. Maar juist omwille van de hardwarefouten in deze generatie Xbox-consoles, zal de merknaam Xbox tot ver in volgende generaties gedoemd zijn om te mislukken. Omwille van het huidige hardwarefalen zal Microsoft in de toekomst op zoek moeten gaan naar een nieuwe naam, grensverleggende technologie en een goede reputatie. Xbox staat voor het brede publiek niet gelijk aan kwaliteit.

Hoewel we onlangs de gigantische verkopen van Halo 3 mochten aanschouwen en er nog dit jaar en volgend jaar leuke titels in aantocht zijn, zullen deze de Xbox 360 niet van een wrede verdrinkingsdood kunnen redden. De totale verkopen van de Microsoft consoles bereiken stilaan hun plafond en de titels die nog verschijnen zullen enkel de gevestigde fanbase - de huidige Xbox 360 eigenaars - kunnen aanspreken.
En dat is dood en doodzonde.

Zelf heb ik al uren versleten op dat Microsoft bakje en ik ben van plan dat te blijven doen. Het weerhoudt me er echter niet van om de kern van de zaak te zien. Hoewel Microsoft met de Xbox 360 een goed concept in handen heeft, blijft de console hardwarematig hangen in die conceptfase. Microsoft mag nog alle oude modellen van hun console gratis vervangen door Falcons of Schmalkons, de schade is geleden.
Het bedrijf heeft zichzelf in de voet geschoten en moet zich - als het dat al niet gedaan heeft - dringend gaan bezinnen over de toekomst van hun consoledivisie.

Waar willen de Amerikanen naartoe? Willen ze die nummer één positie echt veroveren, dan moeten ze in de toekomst dat negatieve imago van zich zien af te schudden. En dat gaan ze echt niet doen door huidige Xbox 360 eigenaars zoals deze redacteur te paaien. De potentiële kopers bevinden zich immers buiten Xbox-kringen. Die mensen moeten over de streep getrokken worden.

Hoe ga je dàt doen, Microsoft? Hoe ga je potentiële kopers ervan overtuigen dat de Xbox 360 Falcon wél een topproduct is? Is aan het imagoprobleem al één dollar uitgegeven? Ik dacht van niet. Mij lijkt het dat Microsoft de strijd in deze generatie heeft opgegeven. Ze gaan zich rustig met de stroom laten meedrijven en het doen met de gamers die ze hebben. Voorts gaan ze zich volop concentreren op de volgende generatie. Begin alvast te sparen voor de kerstvakantie van 2009.



09:16  Nieuw level Super Smash Bros. Brawl
14:19  SOCOM: Confrontation naar 2008
 Reacties (53)
 Pagina: 1 | 2 | 3
im2 op 15-10-2007 om 17:10 [Niv: 574 / Exp: 28719]
@Fiercy Dragon
dat is precies hoe ik hierover denk

PS: ik wil wel eens een Playstation 3-versie zien van dit column. Het lijstje met foute dingen zal niet veel korter zijn

Gast (77.250.27.xxx) op 15-10-2007 om 17:27
@ Gast (82.75.125.xxx)

dat jij t nou niet ken hebben dat nintendo al meer dan 20 jaar de markt zwaar regeert moet je niet gaan afreageren op de columnist die maakt alleen zn punt maar

MrRay op 15-10-2007 om 17:56 [Niv: 1 / Exp: 26]
De reden trouwens waarom veel gasten over gaan op de fouten van de concurent is dat namelijk wanneer er wat fout gebeurt met de 360 gelijk in het kwaad daglicht word gezet.
Hoeveel hoor je nog niet gasten zeggen ja 360 heeft veel fouten enz enz.
Het klopt ook maar als je het goed bekijkt doe ms er alles aan om het weer goed te maken.
Door bijv de garantie te verlengen enz enz.

Maar toen sony ps3 e3 2005 werd getoont met al die mooi filmpjes waar ze nu niks van waar maken.
Word er niet over gesproken.
Dat vind ik een veel ergere zaak.

Geloof me ik heb een ps3 en ben er tevreden over.
Dus ik ben geen fanboy.

Tot nu toe staat 360 op nummer 1 van de next gen.
Ze hebben een goede online service, de games die erop komen zijn goed en geweldig.
En met een bedrijf als ms erachter zijn ze nog lang niet failliet.

Limitbreaker op 15-10-2007 om 17:59 [Niv: 30 / Exp: 1475]
Er is echter een groot verschil tussen de fouten die Sony maakt of heeft gemaakt, en die MS begaan heeft.

De fouten die Sony heeft gemaakt zijn eigenlijk meer bekend bij de hardcore gamer. De mainstream weet veel minder, of niets, van deze fouten.
De prijs is natuurlijk een flink struikelblok geweest voor de PS3, maar die is nu aan het zakken waardoor de machine interessant wordt.

Bij de mensen die nog een console willen gaan kopen staat de 360 synoniem voor slechte kwaliteit (RoD, krassen etc.).
Er kunnen nog zoveel goede games uitkomen voor een console, maar dit probleem is iets wat je niet zomaar vergeet.

Natuurlijk heeft Sony veel blunders gemaakt. Maar de fouten die MS heeft gemaakt, hebben een veel grotere impact op het imago van de 360.

LexDV op 15-10-2007 om 18:41 [Niv: 11 / Exp: 538]
Zeer goede column Verwoord heel goed wat ik al een tijdje probeer uit te leggen aan mijn vrienden!
En gasten lees eens: de X360 gaat failliet, niet microsoft!!!

wackyprofessor op 15-10-2007 om 18:59 [Niv: 224 / Exp: 11181]
@MRray

''Maar toen sony ps3 e3 2005 werd getoont met al die mooi filmpjes waar ze nu niks van waar maken.''

Dat maken ze gedeeltelijk waar hoor, als je Motorstorm en Killzone 2 (tot nu toe) bekijkt halen ze het bijna zelfs. Niet helemaal natuurlijk, ze gaven ook pas flink na de E3 toen het aan de licht kwam dat het rendered filmpjes waren dat het de target was van de PS3.
De enigste grootste fout naar mijn mening is dat Sony, MS heeft onderschat net als Big N.

Over de X360 ben ik het eens met de columnist, alhoewel ik zelf wel tevreden ben met de stroom aan games die ervoor verschijnen. Waardoor die met positief verrast.

Gast (83.86.212.xxx) op 15-10-2007 om 19:19
De 360 is productietechnisch een schande voor de technologie. Als de 360 (nagenoeg) foutloos was dan stond hier ook een. Maar ja, MS en bugs in het algemeen zijn onlosmakelijk aan elkaar verbonden.

Devilly op 15-10-2007 om 20:53 [Niv: 275 / Exp: 13756]
Bij deze wil ik even melden dat je toch echt lekker een stukje tekst kunt schrijven, tarantino!
Heel mooi gedaan. Leuk gebruik van spreekwoorden e.d. en een stijltje dat de aandacht erbij houdt.

------------------------

Over de inhoud: natuurlijk heeft MS een gigantische blunder begaan, dat is wel duidelijk, maar ik vraag me af of de impact echt zo groot is als jij zegt. Ik hoor om me heen nog steeds mensen met lof over de 360 praten en dan vooral over de games (natuurlijk, geef ze eens ongelijk). Ook verkoopt het ding nog steeds beter dan de PS3 en lijkt het niet al te slecht te gaan. Tenminste, dat maak ik op uit dat wat ik ervan heb gevolgd. Ik wacht rustig af totdat de PS3 rond de koers zit waarin de grotere massa zou moeten worden aangesproken. Dan zullen we zien hoe het echt loopt.

MrRay op 15-10-2007 om 21:49 [Niv: 1 / Exp: 26]
wackyproffesor daar ben ik het dus echt niet mee eens.
Check maar eens goed de trailer van killzone uit 2005 en dan die van 2007.
Je ziet een groot verschil, kwa textures beleving alles.
Het spel is nog niet af oke.
Maar vergis je niet dat sony dat eerder heeft gedaan tijdens de lancering van ps2.


wackyprofessor op 15-10-2007 om 22:06 [Niv: 224 / Exp: 11181]
@ MrRay
en wat is er van de PS2 terecht gekomen? Precies, uitstekende antwoord.

Maar ja, dat je er niet mee eens bent kan. Meningen verschillen. Bij mij draait het om de games, als de games goed zijn haal ik de console. Zie maar een Motorstorm, die heeft niet onaardig gescoord toch? Ondanks de 'leugens' van Sony.
Dat Microsoft's X360 hardware problemen kent. Is tekenend voor Microsoft. Sony en Nintendo namen het rustig aan en je ziet dat de vruchten ervan afwerpen (aan Nintendo's kant dan..) de vruchten van Sony moet volgens hun in 2008 komen.

Fiercy Dragon op 15-10-2007 om 23:09 [Niv: 66 / Exp: 3297]
@ limitbreaker

maar jah, er geld nog altijd 'beter slechte reclame dan geen reclame'...

Gast (80.60.38.xxx) op 15-10-2007 om 23:53
jongens iemand vergeten hoe:1 rijk microsoft is:2 ze gigantisch binnenhalen aan alleen al halo3?

Gast (80.60.38.xxx) op 15-10-2007 om 23:55
mwoa 2 a 3 miljoen?ANYONE?het is gewoon de beste console die er is.qua games,grafisch,en service.online kan al zeker niemand aan tippen.ben geen fanboy,hou ook van playstation,maar het is gewoon bagger dit keer.

Gast (80.60.38.xxx) op 15-10-2007 om 23:56
bedoel 200 a 300

MrRay op 16-10-2007 om 08:13 [Niv: 1 / Exp: 26]
JA wat is er van de ps2 gekomen inderdaad een goed verkopende console.
Heel goed zelfs en inderdaad, er zijn ook hele goed games op uitgekomen.
Maar als we terug gaan naar de tijd dat ze een ps2 presentatie hielden dan zie je demos die nog nooit op ps2 zijn verschenen.
Nee ze waren niet iets mooier maar 10 keer zo mooi als op ps2.

Het gaat er om is dat je als consument een console koopt en een bedrijf belooft games van filmkwaliteit enz enz.
En je koopt hem voor een ontzettend hoog bedrag en op dat moment is hij niet eens mooier dan zijn concurrent is dat gewoon een kwalijke zaak.

Ik ben geen fanboy, maar ms word altijd zo in het kwaad daglicht gesteld als er iets aan de hand is.
Ik heb een 360 en alle andere consoles. (ben beetje een freak) maar het is gewoon onterecht hoe de meeste mensen over de 360 denken.

MrRay op 16-10-2007 om 08:14 [Niv: 1 / Exp: 26]
sorry voor mijn taalfouten moet zo werken dus heb een beetje haast.

Gast (81.83.249.xxx) op 16-10-2007 om 08:14
ik lees hier en daar dat de xbox 360 10 miljoen keer verkocht is ,wow ?, denken jullie nu echt dat 10 miljoen verkochte consoles veel is, als je ziet dat de vorige xbox 40 miljoen keer verkocht is op 4 jaar tijd ,en de 360, 10 miljoen op 2 jaar ,dat betekent niet veel goeds.

Gast (84.198.156.xxx) op 16-10-2007 om 09:47
is dit een chat site of een gamesite die nieuws
brengt heet van de naald :? :? :?

Fiercy Dragon op 16-10-2007 om 14:20 [Niv: 66 / Exp: 3297]
is de reactie hier boven me nutteloos of nutteloos

Gast (85.223.48.xxx) op 16-10-2007 om 14:57
DAGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG MS zal je niet missssssuhhhhhhh

Limitbreaker op 16-10-2007 om 15:48 [Niv: 30 / Exp: 1475]
@Fiercy Dragon:

Daar pak je me op 1 van mijn zelf veelgebruikte zinnen .

Daar heb je wel gelijk in, alleen weet ik niet of het in dit geval zo lekker werkt .

Stammetje91 op 16-10-2007 om 18:56 [Niv: 302 / Exp: 15113]
Failiet zal de Xbox/Microsoft nooit gaan, maar toch denk ik dat Microsoft zich beter kan richten op computers, dat scheelt ze in ieder geval een hoop gekloot en onkosten, ik denk namelijk niet dat ze enorm veel winst maken met de 360.

The Source op 16-10-2007 om 19:53 [Niv: 26 / Exp: 1302]
Met Sega ging het met de Dreamcast ook niet goedt...

Dus ik vraag me af hoe Microsoft dat gaat aanpakken.

MrRay op 17-10-2007 om 08:22 [Niv: 1 / Exp: 26]
het verschil tussen sega en ms is dat ms ongeveer 20 keer zo groot is.
En 100 keer zoveel meer geld heeft.


Digital Knight op 17-10-2007 om 16:26 [Niv: 12 / Exp: 600]
Ik vind het een beetje in het extreme getrokken.
Het is waar dat Microsoft zeker een aantal tegenslagen heeft meegemaakt(De vele uitvallers wel de grootste), en dat men een aantal dingen anders had kunnen doen, maar voorlopig zijn er ook al een aantal ijzerstreke producten op de markt verschenen die records verbreken wat betreft verkoop.

Daarbij komt tevens dat bijvoorbeeld Sony ook geplaagd wordt door mis stappen en problemen, ik noem hierbij onder andere een jaar vertraging voordat het apparaat zelf op de markt kwam, en heel veel spellen lijken ook maar steeds vooruit geschoven te worden, en dat is bij sony een structureel probleem.

 Pagina: 1 | 2 | 3

 Reageer
Het is niet mogelijk om te reageren op dit artikel.
Titel:
Column
Type:
Feature
Releasedatum:
Niet
Ontwikkelaar:
Gamed
Uitgever:
Gamed
Media:
Geen media gevonden