Net als op de Xbox 360 en de Nintendo Wii krijgt ook de PlayStation 3 zijn eigen downloadservice. Meerdere details over deze service kwamen naar voren in een gesprek tussen FiringSquad en John Hight.
Uit het gesprek tussen de twee leren we het volgende:
- Het plan om downloads aan te bieden met de PlayStation 3 was er al sinds de ontwikkelingsfase van de console. Het opzetten ervan, zeker om dit wereldwijd te laten werken, koste wel enige tijd.
- Zaken waar men op let bij het ontwikkelen van een downloadable spel zijn onder andere de Sixaxis controller en 1080p support. Eenmaal een game op een 1080p HDTV gezien wil je nooit meer terug, aldus Hight.
- Het zoeken van ontwikkelaars voor dit soort spellen kan op verschillende manieren. Zo is er ondere andere een website waarop ontwikkelaars zich kunnen registreren (www.playstation.com/beyond), is Sony op bezoek geweest bij ontwikkelaars en ook bij studenten op universiteiten.
- Het doel van de PS3 downloads is er in tweevoud: ten eerste willen ze gamers ervaringen op laten doen die ze tot nu toe nog niet kenden (kortom: nieuwe games), daarnaast zullen ontwikkelaars ongetwijfeld ook met updates komen van oude en bekende games.
- Net als Microsoft heeft ook Sony een limiet op de grootte van de downloads, 500 MB om precies te zijn. Redenen hiervoor worden vooral gezocht in de downloadtijd, die anders te lang zou zijn. Door de grootte van de HDD kunnen ze het wel maken om met vele grote games te komen, maar dus niet groter dan de genoemde 500 MB.
- Het originele flOw was in ontwikkeling als gratis 2D flash download op de PC, wat bestuurd diende te worden met d emuis. Voor de PS3 is het een compleet andere game geworden, mede door de ondersteuning van de Sixaxis controller. Het spel is niet alleen een stuk groter, alles draait nu ook in 3D en heeft een THQ Dolby 5.1 SFX ondersteuning.
- Microsoft kwawm onlangs met een service waarop derden hun eigen Xbox Live Arcade games konden bouwen. Sony heeft op dit moment nog geen officiële plannen voor een soortgelijke service.
|