Nieuws: "Wat?! PS3 zeshonderd dollar?!"
Door Martijn Steinpatz op 14-11-2006 om 16:20
|
Bron: Eurogamer
|
Veel Amerikanen die binnenkort een PS3 willen aanschaffen zullen waarschijnlijk de schrik van hun leven krijgen. Tijdens een enquete dacht namelijk bijna de helft van de ondervraagden dat PS3 minder dan driehonderd dollar gaat kosten – in tegenstelling tot de vijfhonderd of zeshonderd dollar die de console echt kost.
Het onderzoeksbureau Compete kwam vandaag met opmerkelijk nieuws. Veel mensen in de Verenigde Staten weten schijnbaar niet hoe veel de PS3 zal kosten, als hij deze week in het land wordt gelanceerd. Volgens het onderzoek, dat in oktober werd gehouden, meende 48 procent van de mensen die er aan dachten de nieuwe Playstation te kopen dat hij minder dan driehonderd dollar kwijt zou zijn.
Toen deze mensen de echte prijs werd (namelijk $499 voor de 20 GB versie en $599 voor de 60GB) verteld, vond zestig procent die veel te hoog. Van álle geïnterviewden meende 73 procent dat de prijs te duur was. Maar 63 procent van de PS2-bezitters denkt een PS3 aan te schaffen.
Moet Sony zich nu zorgen maken? Nou, nee. Compete meldt namelijk verder dat maar liefst veertig procent van de Gamecube bezitters misschien een PS3 zal kopen – terwijl eenzelfde percentage een Wii wil hebben. Daarnaast is de Playstation 3 de meest gewilde console op dit moment.
|
|
|
|
16:35 Excite Truck video's
15:45 Marvel: Ultimate Alliance laat zich op de Wii zien
|
Reacties (55) |
|
Pagina:
1
|
2
|
3
|
|
Gast (84.41.147.xxx)
op 14-11-2006 om 18:54
|
Welke idioot besteld er nou iets waar hij de prijs niet van weet?
En bovendien wtf, al vanaf Mei is de prijs al bekend......
Nog iets wat ik al vanaf dag 1 zeg: Ze moeten in Amerika niet zeuren dat $600 duur is, dat is zoals al eerder door iemand uitgerekent een kwart minder dan wat wij moeten betalen.
|
|
Devilly
op 14-11-2006 om 18:56
[Niv: 275 / Exp: 13756]
|
@ Gast (82.73.196.xxx): de Wii is inderdaad beter dan de PS3 in sommige gevallen. De besturing, als deze goed is uitgewerkt, zal voor FPS echt heel goed werken, wat je bij de PS3 niet zo snel kunt zeggen. Daarbij heeft Joris gelijk, de Wii hoort gewoon bij de volgende generatie consoles en is dus feitelijk gezien next-gen. En trouwens, de graphics zijn zeker niet zo next-gen, maar de besturing daarentegen is dat zeker wel.
Het is maar wat je belangrijker vind, het is heel persoonlijk.
|
|
Gast (84.194.251.xxx)
op 14-11-2006 om 19:11
|
Er zijn meer Wii pre-orders omdat die meer pre-orders konden aanvaarden (meer Wii's dan PS3's op de launch ;))
|
|
Gast (81.83.135.xxx)
op 14-11-2006 om 19:40
|
Altijd afwachten wat de massa gaat doen. Die 5% hardcore gamers gaan echt de verkopen wel bepalen. Maar ik zie persoonlijk wel een goeie toekomst voor de Wii.
Persoonlijk ga ik voor een PS3 en Wii, Xbox 360 boeit me niet echt.
|
|
Gast (80.56.237.xxx)
op 14-11-2006 om 19:58
|
gangaster shit
8)
|
|
Gast (82.173.112.xxx)
op 14-11-2006 om 20:19
|
63% van de PS32 bezitters wil een PS3. Als dat ene voorbode en gemiddelde is van de wereld dan is dat pakweg 63 miljoen PS3's over de toonbank straks. Plus diegene die straks inspringen als ie in prijs gezakt is en lots of musthavegames uitgebracht zijn. Sony zit gebeiteld.
|
|
Ivo..
op 14-11-2006 om 20:22
[Niv: 7 / Exp: 348]
|
ff helemaal terug naar joris ik denk dus niet dat meer mensen de xbox kennen vooral die kleintjes niet dat is meer iets voor "grote jongens"dus hoeven ze er niet zo veel vanaf te weten. De gamecube is simpel en goedkoop daarom kijkt iedereen er wel eens naar. Wij niet maar we hebben het over ZEI..
|
|
Cain
op 14-11-2006 om 20:37
[Niv: 147 / Exp: 7344]
|
Dat 63 procent van de PS2 bezitters de PS3 wil zegt helemaal niets over verkoopcijfers. Ik wil een Ferrari F430 maar die krijg ik in geen tien jaar tijd. Ik heb er het geld niet voor.
En het succes van de Wii af gaan leiden aan de hand van de GC verkopen slaat ook nergens op. Nintendo heeft met de DS een markt aangeboord naast de hardcore gamers en als die ook een Wii kopen dan weet ik nu al Wii er wint.
|
|
Ivo..
op 14-11-2006 om 20:45
[Niv: 7 / Exp: 348]
|
Het is inderdaad niet waar maar ik weet niet of de wii wint cain. Dus dit beetje onzin : "Nintendo heeft met de DS een markt aangeboord naast de hardcore gamers en als die ook een Wii kopen dan weet ik nu al Wii er wint."
|
|
Gast (62.163.222.xxx)
op 14-11-2006 om 21:17
|
Wat ik nooit snap aan die enquetes, dat ze mij niks vragen, en dan al gaan zeggen dat meer dan de helft een ps3 wil. Ken er genoeg die teleurgesteld zijnn in hun PS2, en vooral ik. wat een goedkope schijt machine :r
|
|
Tecnomic NL
op 14-11-2006 om 21:21
[Niv: 164 / Exp: 8218]
|
Altijd leuk die bitchfights tussen de fanboys
|
|
Nelus
op 14-11-2006 om 22:07
[Niv: 526 / Exp: 26310]
|
PS3 gaat echt wel goed verkopen. Ps2 is trouwens geen schijtmachine. Ik heb er enorm van genoten, allemaal mooie toppers op de PS2. Ik ga ze niet allemaal noemen, want dan krijg je een reactie die een pagina lang is.
Dat de Amerikanen schrikken van de prijs verbaasd me niet. Er zijn veel mensen die weten dat er gewoon een PS3 uitkomt maar niet weten dat het hun 600 dollar gaat kosten. Meeste sparen gewoon door en stellen hun aanschaf uit. Ik ga hem ook niet bij de launch kopen, wel misschien als er wat meer spellen zijn enzo.
|
|
Cain
op 14-11-2006 om 22:25
[Niv: 147 / Exp: 7344]
|
@Ivo..
Ik zeg ook als. Niemand weet het zeker. Men heeft alleen vermoedens. Ik geef simpelweg aan dat Nintendo deze ronde net zoveel (en mss nog wel meer) kans heeft om marktleider te worden als Sony of Microsoft. De vorige ronde had Nintendo véél minder kans en dat hadden ze nu ook gehad als ze een console hadden gemaakt die hetzelfde kan als de 360 en PS3.
|
|
wackyprofessor
op 14-11-2006 om 22:44
[Niv: 224 / Exp: 11181]
|
@ Cain ; Ik houd het bij.. eerste jaren van de Wii verkoopt hij (2jaartjes) waarna hij flink zal afzakken wanneer het nieuwe eraf is. Omdat de DS een succes was/ marktleider is op handheldgebied betekent toch niet dat de Wii meer kans heeft om marktleider te worden dan de PS3 en X360? Dan zou de Gamecube ook marktleider zijn geworden omdat de GBA marktleider was op handheld gebied.. rare constantering, ik begrijp je wel en het is ook 'als' . Ik denk eerder dat het een gelijkopgaande strijd zal zijn tussen de PS3 en Xbox360 met de Wii op de achtergrond die de 2de plaats kan wegsnoepen. Marktleider? Te weinig games.. het gaat immers om de games.
|
|
ApoC
op 14-11-2006 om 22:53
[Niv: 101 / Exp: 5061]
|
Het is wel precies wat alle casual gamers gaat gebeuren in NL
|
|
Gast (87.67.6.xxx)
op 14-11-2006 om 23:32
|
Weer zijn verschillende mensen aant zagen over de prijs,de ps2 kostte bij de launch €500
de Ps3 komt nu €100 meer.Je krijgt ook meer dingen dan de Ps2.Dus dat de Ps3 duur is(is wel waar ja)een beetje zever.Ik ga Persoonlijk wachten tot er meer games komen,of als ik een game zou winnen(zoals het geval was bij de launch v.d Ps2)
|
|
Gast (84.27.125.xxx)
op 14-11-2006 om 23:41
|
uhm de Wii is New Gen ^^.
En ik geloof er geen zak van dat 40% van de cube bezitters een PS3 wil kopen btw.
600 euro btw... rofl, lach me kapot :P. khoef die blue ray niet sorry.
|
|
Gast (84.27.125.xxx)
op 14-11-2006 om 23:44
|
btw, hoeveel mensen zijn er ondervraagt voor dit? Als het er 10.000 zijn dan is het een goede steekproef... maar als het er 100 zijn vind ik het aantal een beetje te laag om die procenten te vertrouwen...
|
|
Berserk
op 15-11-2006 om 00:07
[Niv: 148 / Exp: 7420]
|
Echt dom hoor. De PS2 kosste als launchprijs 21000 fr of 550 euro. Nu krijg je voor 600 euro een Krachtige PS3, 60 GB en een blu ray speler. Dus heeeeeel wat meer waar dan de PS2 destijds. En de meesten vergeten dat we over een luxegoed hebben, niet iedereen kan die aanschaffen en dat is ook niet de bedoeling. Luxegoederen = luxe·ar·ti·kel (het ~)
1 artikel dat alleen voor het genoegen aangeschaft wordt => weeldeartikel
|
|
ms90isr
op 15-11-2006 om 08:19
[Niv: 8 / Exp: 405]
|
Half amerika weet de prijs niet ens! HAHAHA!
Jij wel dan?
ik ben anti gaystation dus ga maar veel betalen voor die "topper"hahaha
 Xbox 360
|
|
rolf
op 15-11-2006 om 08:43
[Niv: 101 / Exp: 5058]
|
@devilly
dat is lulkoek omdat niet alle gamers zijn ondervraagt dat soort dingen stellen nooit iets voor.
|
|
Gast (82.94.102.xxx)
op 15-11-2006 om 10:07
|
toch ZEER vreemd dat de mening van een ondervraagde groep niet kan klopen omdat het niet over een komt met jouw mening. wordt eens wakker de wereld draai niel om jouw, (is ook zeer lastig gezien die al om mijn heen draait, we zouden met ze alle erg duizelig worden als hij ook nog eens om jouw moest draaien) en jou mening van in het niets zodra je de wet van de grote getallen er op lost laat.
het feit dat veel mensen schriken van de prijs van de ps3 is niet zo raar. al helemaal niet als je weet hoeveel de ps2 kosten bij lauch. want ja de ps2 was hier in de EU ruim 500 euro (ik kan het weten want ik heb het er voor betaald) maar dat was niet de prijs in amerika.
maar dat alles zal weinig uit maken. mensen zullen gewoon wachten tot de prijs laag genoeg is zodat hun de aankoop kunnen veroorloven. een hoop mensen zullen niet overstappen naar een van de concurenten enkel omdat die goedkoper is! jij koopt toch ook geen flut budget game enkel omdat je geen 60 euro hebt om zelda te kopen? en je wacht gewoon tot zelda nog maar 20 euro kost. O0 nee zelda is nit zo een goed voorbeeld omdat nintendo nooit hun games in prijs verlagen. nou ja lees dan maar gewoon MGS of Halo of iets dergelijks.
|
|
Cain
op 15-11-2006 om 13:14
[Niv: 147 / Exp: 7344]
|
@wackyprofessor
De GBA was de enigste in de markt (logisch dat je dan marktleider bent). De GC moest de tegenvallende N64 doen vergeten maar had gewoon niet de naam (en zeker niet het uiterlijk) mee.
De DS heeft serieuze concurrentie van Sony nu en wint het (voorlopig) met een steeds verder groeiende voorsprong. Ik denk dat dat ligt aan de vernieuwende besturing en de 'simpele' spellen als Nintendogs en Brain Training. De GC heeft geen enkel voordeel ten opzichte van de PS2 en XBox (het apparaatje is alleen bloedsnel). De Wii slaat dezelfde weg in als de DS (massmarket) terwijl de PS3 en 360 het uitvechten op high-tech niveau, wat echter maar 10 procent van de bevolking bezighoud. Ik denk echter wel dat zodra de PS3 een gezinsvriendelijk prijsje krijgt (250 euro of minder) deze weer als een tierelier gaat verkopen. De naam alleen al is voor velen genoeg om er eentje te begeren.
En gast hierboven,
ik heb Zelda Ocarina of Time voor 50 gulden gekocht, leg dat maar eens uit.
Gewijzigd door Cain op 15-11-2006 om 13:16
|
|
ApoC
op 15-11-2006 om 13:21
[Niv: 101 / Exp: 5061]
|
er waren ook n64 games voor 150 gulden, en das ook nie te zuinig.
|
|
Cain
op 15-11-2006 om 13:53
[Niv: 147 / Exp: 7344]
|
Net zoals Zelda Ocarina of Time in het begin. Maar het commentaar dat Nintendo z'n prijzen niet verlaagd slaat natuurlijk als een lul op een triangel. Naar mijn weten is de GC nu de goedkoopste console (99,- incl spel) en als je de winkels binnen loopt zie je dat zowat alles enorm afgeprijsd is. Ik heb heel wat budget games liggen en Nintendo was ook de eerste met zogenaamde gamers choice spellen.
|
|
Pagina:
1
|
2
|
3
|
|
|
|