De afgelopen weken hebben veel bedrijven hun kwartaalcijfers vrijgegeven en Sony is daarop geen uitzondering. De algemene cijfers stemt het Japanse bedrijf tot optimisme, maar de gamesafdeling liet het deze keer afweten met een verlies van 181.3 miljoen euro.
Sony draaide het afgelopen kwartaal buiten verwachting goed. In het afgelopen kwartaal heeft het bedrijf een winst van 218.4 miljoen euro gemaakt. Vooral de Bravia tv's, de Cyber-Shot Digitale camera's en de Vaio computers deden het erg goed op de markt. Vorig jaar boekte Sony over dezelfde periode nog een verlies van 49.3 miljoen euro.
Howard Stringer, de nieuwe directeur bij Sony, lijkt daardoor het lek boven te hebben. Na dertien maanden flink in de arbeidsplaatsen en investeringen te hebben gesnoeid is Sony weer winstgevend. Stringers nieuwe uitdaging is echter de aankomende consoleoorlog.
De game divisie heeft namelijk het afgelopen kwartaal een verlies van 181.3 miljoen opgelopen. Vorig jaar was het verlies door de ontwikkeling van de PS3 maar 103.5 miljoen euro. De komst van de Xbox 360 heeft echter diepe wonden geslagen. Sinds de lancering zijn de verkopen van Sony met 29 procent gedaald.
Waarnemer Masafumi Oshiden verwacht dat het verlies alleen maar groter zal worden als de PS3 wordt gelanceerd. Niet alleen vanwege de hoge promotie- en marketingkosten of het feit dat je op een console geen winst kan maken. Oshiden denkt namelijk dat de Wii beter zal verkopen dan de PS3.
Stringer heeft dus nog werk te doen. Of het hem zal lukken om Sony nogmaalde de consolewar te laten winnen, gaan we na de lancering in november merken.
|