Als je de Formule 1 wil beleven was je al snel aangewezen op de F1 games van Electronic Arts, toch wil 3DClouds tegengas bieden met de komst van Formula Legends dat later dit jaar naar de PC, Xbox One, Xbox Series, Nintendo Switch, PlayStation 4 en PlayStation 5 komt.
Volgens de ontwikkelaar is het mantra van de game "race snel en heb plezier". Om hierin te slagen trekken ze lering uit hun eerdere racegames, waaronder Xenon, Paw Patrol Karts en Hot Wheels Monster Trucks. In het geval van Formula Legends gaat het om een toegankelijke arcaderacer waarin elementen als bandenslijtage, brandstofverbruik, racelijnen, schadesimulatie en veranderlijk weer allemaal onderdelen zijn waar je rekening mee moet houden.
Volgens de studio mogen we uitkijken naar zestien unieke automodellen, ieder met zeven verschillende liveries, waarmee we kunnen racen op veertien circuits die zijn geïnspireerd op historische racelocaties. Helaas treffen we geen echte coureurs aan, in plaats daarvan gaat het om meer dan tweehonderd fictionele namen die zijn geïnspireerd op de echte iconen. Met één van deze namen kun je aan de slag in de Story Mode, of je creëert je eigen races en kampioenschappen, deelt je beste prestaties in Time Attack of maakt gebruik van mods voor onder andere liveries en helmen.