Op E3 2005 werd de PlayStation 3 voor het eerst getoond maar de console is tot nu toe niet speelbaar geweest. TGS ging voorbij, de Games Convention liet men schieten. De geruchten waren dat op de Consumer Electronics Show in Las Vegas, in januari 2006, het speelbaar debuut zou plaatsvinden.
Die geruchten krijgen vandaag wat meer ruchtbaarheid. Sony heeft namelijk een grote, centrale plek gereserveerd. Die zou veel groter zijn dan hun normale oppervlakte en volgens enkele persbronnen zou Sony een gigantisch platform willen uitbouwen om de PS3 te tonen.
Dat zou dan ook betekenen dat de PlayStation 3 op schema ligt voor een lente release. Iets sceptischere bronnen geloven eerder dat men een nieuwe controller zal voorstellen. Kaz Hirai heeft namelijk onlangs uitlatingen gedaan dat Sony een evenwicht zoekt tussen de oude vorm en een nieuw design. Kutaragi aan de andere kant liet zich al eerder ontvallen dat de vorm niet veel zou veranderen. Sony zou daarvoor nooit een groot stuk van de beurs afhuren.
Een derde mogelijkheid is de voorstelling van een nieuwe PlayStation Portable. Volgens analisten zou er namelijk volgend jaar een nieuwe versie aangekondigd worden, met harde schijf en twee analoge sticks. Dit lijkt het minst aannemelijke. Het is echter wachten tot 2006 om de waarheid te weten te komen.
|