Preview: LEGO Batman 2: DC Super Heroes
Door Rene Groen op 22-05-2012 om 16:10
|
Bron: Gamed
|
Ontwikkelaar Traveller’s Tales bracht in de afgelopen jaren meer dan tien LEGO titels op de markt, dat de koek echter nog altijd niet op is bewijzen ze later dit jaar met LEGO Batman 2: DC Super Heroes. In deze preview is te lezen of er nog voldoende ideeën zijn om de serie fris te houden.
Op een mooie en op het oog rustige avond vinden in Gotham City de Man of the Year Awards plaats, een onderscheiding voor de man die het meeste bij heeft gedragen aan de stad. Onder de genomineerden vinden we Lex Luthor en Bruce Wayne en ondanks dat laatstgenoemde de felbegeerde prijs wint is er niet lang de tijd om te genieten. Aartsvijand Joker verschijnt met zijn criminele vrienden ten tonele en dit dwingt de winnaar om zich terug te trekken en als zijn alterego Batman te verschijnen. Luthor neemt ondertussen geen genoegen met een tweede plaats in de wedstrijd en besluit een samenwerking met de Joker aan te gaan, waarmee een nieuwe strijd geboren is.

De wereld van LEGO Batman 2 bestaat dit keer niet langer uit een kleine hub, in plaats daarvan is het de blokjesvariant van Batman: Arkham City waarbij de gehele stad is nagemaakt. Terwijl we vorderen in de game zal uiteindelijk de gehele stad aan onze voeten liggen die we te voet kunnen verkennen, maar tevens in diverse voertuigen. Vervelen zullen we ons hierin niet, naast het hoofdverhaal zijn er mensen die onze hulp nodig hebben en objecten die verzameld kunnen worden (waaronder honderd gouden stenen), waarbij een leuk detail is dat we diverse bekende karakters tegen komen. De verhalende levels zelf blijven echter bewaard, waarbij ze grootser zijn dan voorheen en checkpoints kennen zodat we tussentijds kunnen stoppen.
Terwijl we ons steeds dieper onderdompelen in het verhaal komen we niet alleen Batman karakters tegen, de gehele Justice League is aanwezig om ons te helpen en al diens vijanden maken hun opwachting om ons juist tegen te werken. Verschillen in gameplay zitten echter niet alleen in de personages, maar tevens in de kostuums. Het ene staat een karakter toe om door anders gevaarlijke stoffen te lopen, onzichtbaar te worden of juist acrobatisch om obstakels en puzzels te overwinnen. Het zijn slechts enkele voorbeelden maar toch spelen ook de karakters een onderscheidende rol, zo kan Superman de open wereld van Gotham bijvoorbeeld vanuit de lucht verkennen, hetgeen voor een ander karakter onmogelijk is en deze dan ook aan de grond moet blijven.

Veel van de voorgaande LEGO titels waren voor onbekenden met het verhaal lastig te volgen doordat de figuren zich niet konden uiten middels spraak. Besloten is nu om dit te veranderen en de karakters een stem mee te geven, hetgeen de poppetjes meer karakter moet geven. Verwacht niet dat Mark Hamill nog steeds de Joker van zijn spraak voorziet, maar het is een leuke verandering in de franchise die hierin al jaren vastgeroest zat. Qua muziek is er een grotere knipoog naar de serie en films, zo zijn delen van de soundtrack overgebracht om de game te vergezellen. Uiteraard is dit alles wederom in coöp te spelen, een andere speler kan op ieder gewenst moment bijspringen of het spel juist kan verlaten.
Met de grootste wereld ooit in een LEGO titel - inclusief alle trekpleisters van Gotham -, meer dan vijftig verschillende karakters en de toevoeging van stemmen lijkt LEGO Batman 2: DC Super Heroes op belangrijke punten wijzigingen door te voeren ten opzichte van de traditionele elementen. Op 20 juni leren we of een nieuwe jasje genoeg is om de bekende franchise een geslaagde facelift te geven, waarbij het spel verschijnt op de PC, PlayStation 3, PlayStation Vita, Nintendo DS, Nintendo 3DS, Nintendo Wii en Xbox 360.
|
|
|
|
16:23 Kung Fu Superstar naar Kinect
15:51 Datum voor Tekken Tag Tournament 2
|
|
|
|