Nieuws: [E3] Nintendo persconferentie
Door Rene Groen op 02-06-2009 om 17:55
|
Bron: Gamed
|
Al een beetje bijgekomen van de persconferenties van gisteren? Dat is mooi, want ook vanavond gaat Gamed weer los.
Om 18.00 trappen we namelijk af met de persconferentie van Nintendo. Geruchten zijn er altijd, zo zou er een Kid Icarus game worden aangekondigd, een nieuwe Mario titel eind dit jaar in Japan verschijnen en Wii Fit een opvolger krijgen in de vorm van Wii Fit Plus. Vanaf 18.00 doen we live verslag om te kijken in hoeverre dit waar is, en wat Nintendo nog meer voor ons in petto heeft.
[17.55] De verwachtingen in de redactie zijn gepeild. Roderick wil Halo graag op de Nintendo Wii zien, anders hoeft hij die, en ik citeer: 'Glimmende witte bak' nooit in huis te halen. Joni is gelukkig en stuk nuchterder en wil een uitbreidingsset voor Wii Fit, inclusief halters en een klimrek. Gideon, Nintendo fan in hart en nieren, is al blij als we Nintendogs op de Wii krijgen, voor echte honden is hij namelijk bang.
[18.00] Het is 18.00, let the Games begin! Helaas lijken onze Nintendo vrienden echter nog even een laatste toiletbezoek aan het doen, en dan kun je nog zo bekend zijn, maar het kost voor iedereen 50 Cent ... en nee, dat is geen verwijzing naar een fopneger.
[18.01] We zien zes Nintendo logo's, het lijkt dus redelijk zeker dat we op de goede locatie zitten.
[18.02] U2 galmt nog altijd door de speakers. Dit kan natuurlijk geen toeval zijn, wij zetten ons geld op Wii Music: U2 Edition!
[18.03] We zijn begonnen, de logo's worden vervangen door gamebeelden en kwijlende bejaarden.
[18.04] Titels die voorbij komen zijn Punch-Out, The Legend of Zelda: Twilight Princess, Wii Fit en Metroid Prime. Helaas nog geen nieuwe titels, maar die aankondiging verwachten we ook niet in deze video.
[18.04] Cammie komt het podium op en steekt van wal met een speech over games.
[18.05] Het gaat over verkoopcijfers, die in vergelijking met andere media zeer hoog liggen.
[18.06] Cammie praat over innovatie, laten we hopen dat ze de daad bij het woord voegt.
[18.06] En nee, niet die daad viezerikken!
[18.07] We gaan over naar een icoon, dat is natuurlijk Mario! We krijgen een terugblik op zijn games in videovorm.
[18.07] Het gaat over Mario in 4D. Het cijfer vier is belangrijk, we zien New Super Mario Bros. voor de Wii.
[18.09] Het draait niet alleen om meer items, maar vooral om meer spelers. Cammie komt erbij om mee te spelen, samen met nog drie mensen.
[18.09] We zien een gele en blauwe Toad, en Mario en Luigi. Spelers kunnen elkaar optillen en naar vijanden gooien. Je racet om items, maar tegelijkertijd werk je ook samen.
[18.10] Het spel kent een single-player mode en een coöp voor vier spelers. In een moeilijk level kunnen vrienden je komen helpen. Door de Wii-Mote te schudden kun je een stukje omhoog vliegen, als een propellor.
[18.11] Als je te ver terug staat zal je van het scherm worden gestoot.
[18.12] Als een speler het einde bereikt moet de rest binnen drie seconden ook bij het einde zijn om bonustijd te krijgen. Tevens krijgt iedere speler een ranking aan de hand van verzamelde items en afgemaakte vijanden.
[18.12] Cammie werd laatste, what's new pussycat.
[18.13] Het spel verschijnt in de kerst van 2009 in de gehele wereld.
[18.14] Mario word opzij geschoven en maakt plaats voor Wii Fit en diens Balance Board. Het is de best verkochte videogame ter wereld.
[18.14] Nintendo keek hoe ze Wii Fit aantrekkelijker konden maken, iets wat ze doen met Wii Fit Plus.
[18.15] Er zijn zes nieuwe kracht- en yogaoefeningen en je werkt vanuit je kleedkamer als eigen trainer.
[18.15] Je kunt een eigen trainingsschema opzetten om je doelen te bereiken. Dit schema kun je laten richten op verschillende lichaamsonderdelen.
[18.16] Er zijn vijftien nieuwe balansspelletjes, waaronder skaten en het springen van platform naar platform waarbij je elementen ontwijkt.
[18.17] Wii Fit Plus komt aan het einde van het jaar, zowel los als met het Balance Board.
[18.17] Reggie Fils-Aime komt op het podium.
[18.18] 'Interface', een belangrijk woord volgens Reggie. Hij doelt hiermee op het besturen van een game op je scherm.
[18.19] Nintendo komt met een nieuwe manier van bewegen, oftewel: Wii-Motion Plus.
[18.19] Wii-Motion Plus laat de game er niet echter uit zien, maar het laat ons een game beter besturen door de extra nauwkeurigheid.
[18.20] We krijgen een filmpje die de Wii-Motion Plus in werking laat zien.
[18.21] We zien helaas geen games, maar personen die een actie doen, om deze actie vervolgens te zien worden nagebootst door de Wii-Motion Plus. Denk hierbij aan boogschieten, golfen en basketballen.
[18.22] Ze deden dit niet voor niets, we zien de acties nu overgebracht in Wii Sports Resort.
[18.22] We krijgen een demonstratie van de Wii-Motion Plus.
[18.24] We zien een Mii uit een vliegtuig springen, gelukkig met een parachute, zelfmoord in een presentatie doet het niet zo heel goed.
[18.24] We zien een hele groep Mii's die landen op een eiland waar de game plaats zal vinden.
[18.25] We gaan over op een Mii die aan het boogschieten is.
[18.26] De laatste sporttitel die we zien is basketbal, en Reggie mag even meedoen.
[18.28] Bij het basketballen moet je ballen naar de ring gooien vanuit een vaste positie. Je doet dit tegelijkertijd en moet binnen de gegeven tijd zoveel mogelijk punten scoren.
[18.29] Reggie wint met 19 tegen 17!
[18.30] Tiger Woods PGA Tour 10 zal samen met de Wii-Motion Plus geleverd worden. Ook SEGA Virtual Tennis krijgt ondersteuning van de accessoire.
[18.31] Red Steel 2 kent eveneens ondersteuning, maar dat is helaas geen nieuws. Wel geeft het volgens Reggie aan dat third-party ontwikkelaars de accessoire steunen.
[18.32] We gooien er weer wat cijfers tevenaan, zo is er meer third party Wii software verkocht dan op welk platform dan ook.
[18.33] Square komt ook met een exclusieve Wii titel, Final Fantasy: The Crystal Bearers. En ja, dat was ook al bekend.
[18.34] Een andere titel is Kingdom Hearts 358/ 2 Days voor de Nintendo DS, de game verschijnt 29 september.
[18.35] We krijgen een plaatje van Bowser in beeld, het gaat over Mario & Luigi: Bowser's Inside Story, de nieuwe naam van Mario & Luigi 3.
[18.36] Het spel verschijnt in de herfst, zo ook in Europa.
[18.37] In 2010 mogen we uit kijken naar Golden Sun: DS op de Nintendo DS!
[18.38] Schrijver James Patterson brengt boeken naar de Nintendo DS onder de naam Woman's Murder Club. Het gaat om interactieve boeken waarbij je bewijzen moet analyseren en verdachten moet ondervragen.
[18.40] Ubisoft brengt een nieuwe IP naar de Nintendo DS, COP: The Recruit.
[18.41] Het is een freeroaming game waarbij je het touchscreen gebruikt om te schieten. Verder kun je in auto's rijden en locaties als het casino bezoeken.
[18.42] We zien een Nintendo DS game waarbij je een poppetje aan kunt kleden door kleding te kopen. Niet echt iets waar wij warm van worden ... en nee, ook niet van het poppetje.
[18.42] Het heet overigens Style Savvy, weet je dat ook weer.
[18.43] Het gesprek gaat naar de Nintendo DSi. We krijgen een filmpje te zien van het apparaat en meningen van gamers.
[18.44] Surprise, surprise, iedereen is enthousiast.
[18.44] De Nintendo DSi is binnen twee maanden één miljoen keer verkocht. Ook de Nintendo DS ging nog altijd hard, deze verkocht 400.000 keer in deze zelfde periode.
[18.45] De hedendaagse consument maakt zijn eigen content en deelt dit met anderen. Dit kan onder andere met filmpjes die je kunt maken in FlipNote Studio. Deze 'game' verschijnt in de zomer.
[18.46] We zien een nieuwe Mario vs. Donkey Kong, waarbij je dit keer ook eigen levels kunt maken en delen.
[18.47] Het spel heet officieel Mario vs. Donkey Kong: Mini's March Again en staat vanaf 8 juni op DSiWare.
[18.48] Het gaat nu om WarioWare, een titel die reeds bekend was.
[18.48] Vanaf de zomer kun je automatisch foto's uploaden die je op je DSi hebt genomen, om ze zo op Facebook te zetten.
[18.49] The Legend of Zelda: Spirit Tracks komt even kort in beeld, helaas zonder nieuwe informatie.
[18.50] We krijgen een video onder de naam Everyone's Game. Het gaat hier om titels die voor iedereen speelbaar zijn, waar ook ter wereld.
[18.52] Iwata komt op het podium en praat over de verschillende groepen gamers.
[18.54] Nintendo wil wel de instapdrempel voor games verlagen, maar wil de 'hardcore gamers' niet vergeten.
[18.55] Mario Kart Wii is volgens Iwata een titel die iedereen aansprak.
[18.57] We kijken naar een nieuwe accessoire, de Wii Vitality Sensor.
[18.58] Het is een kleine accessoire die je om je vingertopje doet. Hiermee kun je bijvoorbeeld meten of je zenuwachtig bent.
[19.00] Echt heel veel duidelijkheid is er niet over de nieuwe accessoire, Iwata maakt in ieder geval plaats voor Cammie.
[19.01] We krijgen nog meer Mario, namelijk een sequel op Super Mario Galaxy. We zien mario onder andere op verschillende Yoshi's rijden. De gameplay lijkt verder op die van Mario Galaxy.
[19.03] En inderdaad, het is Super Mario Galaxy 2!
[19.03] Reggie neemt het gesprek over en geeft een opsomming van wat we gezien hebben.
[19.04] Reggie begrijpt dat we meer willen, ook hij leest immers de blogs. We krijgen een drietal voorbeelden van third-party titels die je enkel op de Wii kunt spelen en die nog dit jaar verschijnen. De eerste is SEGA's The Conduit.
[19.05] We krijgen een trailer te zien.
[19.06] De tweede game is Resident Evil: The Darkside Chronicles. Ook hiervan een trailer.
[19.07] De derde titel is EA's Dead Space: Extraction. Het is de prequel van Dead Space.
[19.08] En nu komt Nintendo zelf!
[19.09] We zien een trailer van een Team Ninja game, in samenwerking met Nintendo.
[19.10] Het gaat om Metroid: Other M. De game doet over komen als een Metroid gecombineerd met Ninja Gaiden acties en is volledig 3D.
[19.11] Het spel verschijnt in 2010.
[19.12] We sluiten de persconferentie af.
|
|
|
|
18:18 [E3] Nieuwe Mario voor de Wii
17:28 [E3] Sony komt met eigen Wii-Mote?
|
Reacties (1060) |
|
Pagina:
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
20
|
21
|
22
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
28
|
29
|
30
|
31
|
32
|
33
|
34
|
35
|
36
|
37
|
38
|
39
|
40
|
41
|
42
|
43
|
|
Niq
op 02-06-2009 om 19:34
[Niv: 8 / Exp: 424]
|
1001
Gewijzigd door Niq op 02-06-2009 om 19:34
|
|
Mafusto
op 02-06-2009 om 19:34
[Niv: 115 / Exp: 5756]
|
Omdat Ninty te weinig tijd heeft
Of omdat ze tegenwoordig te veel aan die Casual Sh** denke
|
|
Uchiha_Shadow
op 02-06-2009 om 19:35
[Niv: 344 / Exp: 17178]
|
Damn, ik wil die Metroid trailer nog eens zien. Weet iemand waar ik die nu nog eens kan zien?
|
|
Kurosaki01
op 02-06-2009 om 19:35
[Niv: 154 / Exp: 7711]
|
Mwap Mwap Mwaaa net te laat Niq.
|
|
Louis Tinner
op 02-06-2009 om 19:35
[Niv: 201 / Exp: 10063]
|
ik heb pikmin echt wel een kans gegeven, alleen kon het mij niet zo boeien zodat ik het spel weer in de gamecube deed en dat zegt mij genoeg.
Maar misschien is het 3e deel wel kool
|
|
Mafusto
op 02-06-2009 om 19:36
[Niv: 115 / Exp: 5756]
|
Lol @ laatste gast 81 nogiets.
MS persconf was ook nie zow geweldig.
Ze laten een veredelde Eyetoy zien en elke MSboy is blij
|
|
Lawliet
op 02-06-2009 om 19:38
[Niv: 346 / Exp: 17280]
|
|
|
lol_2196
op 02-06-2009 om 19:38
[Niv: 11 / Exp: 540]
|
@ Mafusto
Daar ging het niet om, het ging om de vette games die werden aangekondigd zoals 2 nieuwe halo's!
trouwens ik doe eigenlijk meer met Nintendo dan met Microsoft
Gewijzigd door lol_2196 op 02-06-2009 om 19:43
|
|
Asianator
op 02-06-2009 om 19:38
[Niv: 164 / Exp: 8205]
|
De volgende titels zijn erg interessant voor me:
- Metroid: Other M
- Golden Sun DS
- Super Mario Galaxy 2
- New Super Mario Bros. Wii
- Kingdom Hearts: 358/2 Days
- Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers
Ik vond het een goede presentatie met hoogte- en dieptepunten. Het minst interessante vind ik toch wel het Vitality-accessoire... nutteloos in mijn ogen.
|
|
Louis Tinner
op 02-06-2009 om 19:39
[Niv: 201 / Exp: 10063]
|
Ik heb trouwens hele goede hoop voor new super mario bros.
Ik hou gewoon van 2d platformers en daarin is mario een van de beste. Ik heb lang gehoopt dat ze weer een nieuwe 2d mario zouden maken als echte opvolger van mario bros 3 / mario world.
|
|
Ike
op 02-06-2009 om 19:40
[Niv: 24 / Exp: 1186]
|
Veel te veel tijd besteed aan boekenclub dingen, wii fit plus en crappy casual games. Ik denk ook niet dat mensen op dit moment op smb 4 aan het wachten zijn. Paar leuke titels voor de ds. Maar wees nou eerlijk... Je wilt toch veel liever golden sun op de Wii en kingdom hearts op de ps3... Metroid was great en mario was wel aardig, alhoewel ik niet denk dat het weer zo nieuw aanvoelt als galaxy 1. De 3rd party titels vond ik een beetje meh... 2 on rail shooters en 1 fps zonder vernieuwing en bloedstollende graphics. Toch niet helemaal geslaagd vond ik. Alhoewel het wel grappig was om in de chatbox van justin.tv de complotten te lezen om Camie te vermoorden
|
|
Gast (84.28.193.xxx)
op 02-06-2009 om 19:41
|
wat een kleine kleuters hier.. microsoft gister was 1000 x volwasserener vetter dikkere spelle woeste online mogelijkheden met films ... 1 grot show en dit was net voorleesklas in groep 1
|
|
Gast (81.165.182.xxx)
op 02-06-2009 om 19:42
|
Ik reageer hier gewoon op omdat ze gisteren steeds zeiden kom eens met wat nieuwe ip's. Nu gaat het over een nieuwe mario,zelda,metraid en is het plots geweldig. Ik heb trouwens alle consoles en met een drietal goede games(waarvan geen nieuwe ip's) op een jaar ben ik niet echt opgewonden van. Dus noem mij eens een paar first party titels die dit jaar verschijnen die totaal nieuwe ip's zijn.
|
|
Louis Tinner
op 02-06-2009 om 19:42
[Niv: 201 / Exp: 10063]
|
lol at gast 84: je geeft al aan dat je zelf nog niet volwassen bent
|
|
Joris
op 02-06-2009 om 19:43
[Niv: 60 / Exp: 3009]
|
'wat een kleine kleuters hier.. microsoft gister was 1000 x volwasserener vetter dikkere spelle woeste online mogelijkheden met films ... 1 grot show en dit was net voorleesklas in groep 1'
|
|
Kurosaki01
op 02-06-2009 om 19:43
[Niv: 154 / Exp: 7711]
|
Jij kan anders nog wel een hartig woordje oefenen op lezen en schrijven.
|
|
banned_glenn
op 02-06-2009 om 19:45
[Niv: 15 / Exp: 739]
|
2 words:
Epic Fail
|
|
Mafusto
op 02-06-2009 om 19:47
[Niv: 115 / Exp: 5756]
|
Lol @ gast 81 en Lol
MS heeft gister 2 Halo's late zien en Ninty nu 2 Mario's.
De persconf van Ninty en MS verschilde nauwelijks. Bij Ms kwame alleen meer persone op podium en liete ze filmjes zien van de dev's zelf.
En gast 81 MS zelf heeft volgens mij ook geen nieuwe IP's
|
|
Gast (81.165.182.xxx)
op 02-06-2009 om 19:48
|
Voor mij heeft gast 84.28.193 terecht kritiek gisteren was het gewoon stukken beter. Vroeger was nintendo top nu een matig spellenbedrijf. Zelf hun zogenaamde topgames moesten zonodig wat makkelijker gemaakt worden.Hoop dat ze golden sun hun oude gameplay laten houden en dat ze hier ook niet wat gaan aanpassen zodat het casual publiek er ook wat mee aankan.
|
|
Uchiha_Shadow
op 02-06-2009 om 19:49
[Niv: 344 / Exp: 17178]
|
Camelot maakt Golden Sun. Is geen 1st party franchise.
|
|
Kurosaki01
op 02-06-2009 om 19:52
[Niv: 154 / Exp: 7711]
|
Op naar Sony nu.^^
|
|
NegaKirby
op 02-06-2009 om 19:53
[Niv: 7 / Exp: 332]
|
|
|
lol_2196
op 02-06-2009 om 19:53
[Niv: 11 / Exp: 540]
|
@ Mafutso
mmm... eigenlijk heb je wel gelijk als je nu kijkt is het precies hetzelfde. Misschien komt het ook wel door dat ik 20 minuten ervan gemist heb! (Van MS)
 1. Nintendo en Microsoft: 7,5
 2.E.A: 5,5
 3. Ubisoft: 4
Nu alleen Sony nog, nog maar 7 minuten!
|
|
Gast (81.165.182.xxx)
op 02-06-2009 om 19:54
|
Dat zei ik dus ook lees eerst eens mijn reacties door op ,de conferentie van ms ging het steeds over laat eens wat nieuws zien, het is daar dat ik op reageer. In ieder geval zijn de games voor de Xbox en ps3 toch nog wat uitdagend. Iets wat je op wii niet echt kunt zeggen op een paar games dan na.
|
|
Pagina:
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
20
|
21
|
22
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
28
|
29
|
30
|
31
|
32
|
33
|
34
|
35
|
36
|
37
|
38
|
39
|
40
|
41
|
42
|
43
|
|
|
|