Feature: Top 30 - Helden: Deel 3
Door Martijn Steinpatz op 28-01-2009 om 10:47
|
Bron: Gamed
|
Vorig jaar behandelden we de beste dertig slechteriken ooit. Uiteraard moeten de grootste helden dan ook een lijstje hebben. We doken een tijdje in de archieven, lazen wat af, wikten en wogen en kwamen uiteindelijk met een lading namen die zich met voorsprong echte HELDEN mogen noemen.
En daar zijn ze dan. De crème de la crème, the top of the bill, de Big Daddies (zonder Little Sisters) de grootste, de beste, de mooiste, de meest inspirerende, de meest aanbeden, de meest geliefde, kortom de grootst helden van deze lijst. Prijs onze lieve heer (of hoe je de developers ook wil noemen) dat Hij deze karakters ooit voor ons heeft geschapen. Mooier dan dit krijg je ze niet. Veel plezier met lezen!

10: Mario: Natuurlijk staat de Italiaanse loodgieter in de lijst. Van alle karakters heeft hij de meeste titels op zijn naam staan en daar verkoopt Nintendo er gegarandeerd miljoenen van. Zijn spellen zetten vaak de standaard. Mario 64 was een revolutie, Galaxy een evolutie en Smash Brawl is bijna een religie. Qua naamsbekendheid doet hij niet onder voor Mickey Mouse of Ronald McDonald. Iedereen op de wereld kent die snor bij naam. We zouden gek zijn om hem niet in de top 30 op te nemen.
Toch, het blijft een stomme idioot. Ja, hij weet iedere keer tegen alle verhoudingen in de prinses uit de klauwen van Bowser te redden, maar na de eerste keer snap je toch wel de hint? Die verdomde…eh…dinges zit achter je vrouw aan, dus dan neem je toch maatregelen dat het niet nog een keer gebeurt. Maar nee hoooor. Zit het mensie weer veilig thuis, wordt ze weer door ‘Bows’ gekidnapt en moet Mario weer tienduizend sterren verzamelen voordat hij haar kan redden. En dat tig weken lang. Hou haar aan de ketting zouden we zeggen.
Trouwens nu we het toch over Peach hebben… is het niet verdacht dat ze iedere keer weer ontvoerd wordt? Na Super Smash Bros Brawl dachten we toch echt dat ze een aardig potje van haar af kon slaan. Maar iedere keer lukt het die Bowser toch weer om haar te ontvoeren. Wat speelt zich tussen die twee af? Klinkt verdacht, toch? En Mario maar braaf achter die overspelige tuthola aanhobbelen. Je zou toch onderhand beter moeten weten, loodgietertje! Trouw belonen we echter – ook al hebben we er onze twijfels over. Daarom plek nummer 10.

9: April Ryan, The Longest Journey: Stel je wordt op een compleet vreemde plek wakker en er begint een of andere magiër of wijze tegen je aan te kletsen. Je krijgt een ellenlang verhaal te horen over dat twee werelden Stark en Arcadia met elkaar verbonden zijn, dat de balans tussen deze werelden in gevaar is, dat degene die deze balans in orde moeten houden er de balen van heeft gekregen, er witte draken zijn, jij een kind ervan bent, etc etc. Wat is jouw eerste reactie? Waarschijnlijk dezelfde als die van April Ryan: ,,Waar HEB je het over, oude gek?!”
April Ryan is de hoofdpersoon van de adventure game The Longest Journey en aan haar de taak om de balans tussen beide werelden te herstellen. Vrolijk wordt ze daar niet van. Eigenlijk wil ze liever de achttien jarige schilder blijven, dan een beschermer die tussen beide werelden kan ‘shiften’. Met grote reserves begint ze aan haar taak en tot het einde blijft ze haar twijfels houden. Langzamerhand begint ze wel in haar rol te groeien. Ze zorgt door listen voor vrede tussen verschillende rassen en uiteindelijk wordt de balans door haar hulp hersteld.
Ryan’s kracht zit in haar persoonlijkheid. Ze reageert zoals de meeste mensen zouden doen. Met veel ongeloof hoort ze de verhalen aan en probeert dan zo goed mogelijk het plan uit te voeren. Niet alles lukt en April krijgt uiteindelijk niet wat ze wil. Aan het eind blijkt ze niet dé beschermer van de werelden te zijn, maar heeft ze daarvoor wel alles opgegeven. Wel heeft ze haar brute vader vergeven voor zijn daden. Haar grootste wens is er een die we allemaal willen: haar eigen weg kunnen kiezen. Helaas lukt dat niet iedereen. En ook April niet. Toch is ze een van de best uitgediepte karakters uit de industrie, daarom plaats negen.
|
Pagina:
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
|
|
11:18 Nieuwe nummers voor Rock Band 2
10:45 Fight Night: Round 4
|
Reacties (98) |
|
Pagina:
1
|
2
|
3
|
4
|
|
Weslii
op 28-01-2009 om 10:54
[Niv: 167 / Exp: 8338]
|
Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat deze lijst meer is opgesteld op basis van het persoonlijke gevoel van de redacteurs ipv op objectieve criteria.
|
|
Zaphod Breeblebox
op 28-01-2009 om 10:54
[Niv: 19 / Exp: 951]
|
ehrm...waar is Kratos?!
|
|
asianck
op 28-01-2009 om 10:58
[Niv: 380 / Exp: 19012]
|
Kratos is een anti-held. Misschien daar ook maar een lijstje van maken? :p
Snake op 1 : D
En Samus op 2 n_n
Mooi lijstje.
|
|
Roderick
op 28-01-2009 om 10:59
[Niv: 417 / Exp: 20866]
|
Weslii: voor helden heb je idd weinig objectieve criteria en dat hoeft helemaaaal geen probleem te zijn.
|
|
Gast (74.63.224.xxx)
op 28-01-2009 om 11:07
|
@Weslii: Natuurlijk is dit grotendeels opgesteld op basis van persoonlijk gevoel. Objectieve criteria voor een lijst als deze bestaan gewoon niet. Wat voor sommige mensen deels als memorabel over komt aan de hoofdpersonages van een game laat anderen koud.
Laat 100 mensen hun 30 beste helden selecteren en je krijgt 100 verschillende lijsten. Het is een leuk tussendoortje om te lezen, maar net zoals een top 30 van eender wat met games te maken te heeft, staat het steeds bol van subjectiviteit. Je kan bepaalde uitschieters allemaal wel op één lijn zetten, maar als de uiteindelijk keuze gemaakt moet worden tussen de opties uit die lijn gaat het over op gevoel en valt er objectief niets meer te bekijken.
|
|
Gast (77.166.130.xxx)
op 28-01-2009 om 11:09
|
Serious Sam FTW
|
|
Gast (77.61.117.xxx)
op 28-01-2009 om 11:14
|
Jim Raynor en Serious Sam! _O_
|
|
Joni Philips
(Eindredacteur)
op 28-01-2009 om 11:15
[Niv: 1183 / Exp: 59165]
|
@Zaphod: Solid Snake is geen antiheld, hij wil echt de wereld redden om ze te redden. Kratos wil gewoon wraak.
|
|
Gast (62.200.20.xxx)
op 28-01-2009 om 11:22
|
Echt joh, Snake is wel de minste die een gevoel bij me oproept....ach ja, ieder zijn ding.
|
|
Zaphod Breeblebox
op 28-01-2009 om 11:25
[Niv: 19 / Exp: 951]
|
@Joni Philips: Mario wou ook wraak op donkey kong omdat die zijn prinses had gevangen....en zo zijn er nog wel een aantal in deze top 30 die dan weer redelijk in dezelfde schemerzone terecht komen....ach...laamaa zitten...Let's not get lost in definitions...
|
|
Uchiha_Shadow
op 28-01-2009 om 11:26
[Niv: 344 / Exp: 17178]
|
Had deel 2 nog niet gezien; goed om Jade daar in te zien  Vind 't toch wel een behoorlijk goede top 30
Samus <3 verreweg de beste vrouwelijke game character - en dat zonder ook maar een beetje cleavage te laten zien
Wel jammer dat de screenshot van Lara Croft de anorexia versie is =/
Gewijzigd door Uchiha_Shadow op 28-01-2009 om 11:29
|
|
Gast (193.172.3.xxx)
op 28-01-2009 om 11:31
|
Ik haat Snake. Bah. Ik kom hier nu NOOIT meer terug.
|
|
Gast (131.180.37.xxx)
op 28-01-2009 om 11:38
|
wow, ik moet eerlijk zeggen, ik ben verbaasd over de top 10. Had iig niet verwacht dat de nummer 1 en 2 er zo zouden uitzien op gamed.nl.
Heb wel mijn bedenkingen over de lijst. Samus staat op 2, die toch echt net zo weinig gezichtsuitdrukkingen of zinnen gebruikt als Link die op 22 staat. Beetje flauw. Samus is tuurlijk een goed karakter maar snap niet dat het andere parade paardje van nintendo dan zo laag moet staan.
|
|
chimnino
op 28-01-2009 om 11:39
[Niv: 94 / Exp: 4709]
|
was ik trouwens
|
|
Roderick
op 28-01-2009 om 11:40
[Niv: 417 / Exp: 20866]
|
Gast (131.180.37.xxx): 2 borsten maken een heel verschil
|
|
chimnino
op 28-01-2009 om 11:42
[Niv: 94 / Exp: 4709]
|
ja, gehuld in een exoskeleton. Nee lekker dan  een grote driehoek naar voren waar je niets aan kan zien. Over driehoeken gesproken... Tomb Raider 1
|
|
Zaphod Breeblebox
op 28-01-2009 om 11:49
[Niv: 19 / Exp: 951]
|
en...voor de nieuwe top 30 anti-helden hier alvast wat materiaal...kunnen enkele die nu in de top 30 helden staan weer hergebruikt worden.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fictional_anti-heroes
Dante, Duke Nukem en The Prince of persia zijn in principe dus alledrie anti-helden en horen (in principe) niet in deze helden top 30.
om met de woorden van no. 1 af te sluiten:
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
Solid Snake: I'm no hero... Never was. I'm just an old killer... Hired to do some wet work.
kees kloost
Gewijzigd door Zaphod Breeblebox op 28-01-2009 om 12:15
|
|
kubus
op 28-01-2009 om 12:00
[Niv: 26 / Exp: 1310]
|
Snake is een ANTIHELD.
Ik citeer: "I'm no hero. I'm just a killer, hired to do some wet work."
ô_o
|
|
Matesers
op 28-01-2009 om 12:00
[Niv: 58 / Exp: 2892]
|
En hoezo is lara croft geen anti-held? Zij verzamelt waardevolle en zeldzame dingen voor ZICHZELF, om die dan in haar met zeldzame en waardevolle dingen volgestouwde kelder te gooien.
En persoonlijk mis ik Nariko en Ratchet. De een vecht voor haar volk tegen een despoot, en de ander wil gewoon een held zijn. (En is dat ook.)
Gewijzigd door Matesers op 28-01-2009 om 12:01
|
|
Gast (82.217.221.xxx)
op 28-01-2009 om 12:08
|
Ik vind de inhoud van deze lijst een beetje vreemd. Schrijver mag wel eens stilstaan bij begrippen als held en anti-held en de bijbehorende definities. Snake als held.. het is een anti-held >.>
|
|
Fiercy Dragon
op 28-01-2009 om 12:11
[Niv: 66 / Exp: 3297]
|
ik mis een beetje indiana jones in verhouding tot lara croft, verder mis ik Max Payne (oke, het is dan misschien een anti-held, maar als Dante erin staat kan Max Payne er ook in...)
|
|
kubus
op 28-01-2009 om 12:11
[Niv: 26 / Exp: 1310]
|
@Matesers: Lara Croft staat ook vaag in deze lijst naar mijn mening. Zie niets heldhaftigs aan haar, en om dr voor dr tieten in dit lijstje te doen ok. Maar dan niet in de top 10 ô_o
|
|
Weslii
op 28-01-2009 om 12:12
[Niv: 167 / Exp: 8338]
|
Snake is inderdaad geen held maar gewoon een huurling die vecht wanneer hij betaald krijgt. Dat hij toevallig aan de goede kant vecht is niet te weiten aan zijn eigen nobele bedoelingen.
Overigens is het een beetje vaag naar mijn mening dat het gebrek aan persoonlijkheid de reden was dat link zo laag stond maar dat Samus en Mario wel hoog staan, terwijl die ook nooit wat zeggen.
Gewijzigd door Weslii op 28-01-2009 om 12:13
|
|
Fiercy Dragon
op 28-01-2009 om 12:16
[Niv: 66 / Exp: 3297]
|
@weslii
ist meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Mariooooooooo, dat ene zinnetje geeft mario al meer persoonlijkheid dan iemand als Link, ik vind mario juist voor een personage dat niets zegt een erg sterk karakter (zie bijvoorbeeld Mario & Luigi, daar wordt ook een hoop uitgebeeld, maar dat is wel een super game.)
Samus kan ik niet echt begrijpen, maar dat is omdat ik daar het achtergrond verhaaal niet ken, voor mij was ze altijd van:
Samus reist naar afgelegen planeet/ruimteschip, Samus molt wat aliens, Samus gaat weer terug. (maar das waarschijnlijk kortzichtig van mijn kant xD)
|
|
Pagina:
1
|
2
|
3
|
4
|
|
|
|