Gisteren tijdens een persconferentie van Electronic Arts leerden we dat ze Rage uit zullen geven, de nieuwe shooter van iD Software. Vandaag meer details over deze samenwerking.
Voorheen gaf iD Software haar titels via Activision uit, John Carmack legt echter uit dat het tijd was voor een andere visie. Het bedrijf doet het tegenwoordig zelfstandig erg goed en ze zoeken hierbij een grote uitgever die de marketing en distributie op een grote schaal kan verzorgen.
iD Software is ingesprongen op het EA Partners programma. In dit programma mogen ontwikkelaars zelf hun games uitgeven met hulp van Electronic Arts, iets wat Harmonix deed met Rock Band en Crytek met Crysis.
Rage zelf is inmiddels vier jaar in de maak, nadat men eerst nog werkte aan een game die de naam Darkness droeg. Al snel realiseerde men zich echter dat ze met Darkness de verkeerde weg in sloegen, vandaar het besluit om door te gaan met Rage, afgeleid van Garage. Al in een vroeg stadium kregen ze van Activision een aanbieding om de game op de markt te brengen, ze besloten hier echter niet op in te gaan om zo verder te kunnen werken aan de game. In een later stadium besloten ze Rage langs verschillende uitgevers te brengen, na eerdere goede ervaringen met de mobiele game Orcs & Elves besloten ze ook met EA in zee te gaan voor Rage.
Hoewel Rage op dit moment de enige deal is tussen Electronic Arts en iD Software kunnen we het zien als een testcase, wanneer het van beide kanten bevalt zal de samenwerking waarschijnlijk uitgebreid worden.
Ondanks het 'vreemdgaan' met Electronic Arts benadrukt Carmack dat de banden met Activision nog steeds erg goed is, zo werken beide bedrijven nog steeds samen aan Wolfenstein.
|