Gekken heb je overal. Gekken die gamen ook. Soms wil die laatste combinatie een beetje vloeken en escaleert de boel. Vandaag een verhaal over een jongen die intensief World of Warcraft speelde.
Een zeventienjarige Chinese student had ruzie met een klasgenoot en het ontaardde in een gevecht. De jongen verloor, maar nam een aantal dagen later wraak. Hij vulde een fles met benzine, gooide het over zijn klasgenoot heen en stak hem in brand. Het slachtoffer hield hieraan ernstige brandwonden over meer dan de helft van zijn lichaam over.
De zeventienjarige jongen had echter een excuus voor het voorval. Hij beweerde dat hij opgeslokt was door World of Warcraft en dacht dat hij veranderd was in een Fire Mage toen hij de misdaad pleegde.
De Chinese rechter vond het verhaal echter niet geloofwaardig genoeg en veroordeelde de jongen tot acht jaar cel. Een vriend van de jongen die hielp om het slachtoffer naar buiten te lokken, kreeg zeven jaar.
|