Dat de Nintendo Wii een groot succes is, maar wat is het doel van Nintendo eigenlijk met de Wii? Wanneer vinden zij de console een succes?
Iwata is in ieder geval duidelijk in zijn persoonlijke mening hierover, volgens hem kan de Nintendo Wii namelijk beter verkopen dan de PlayStation 2, de console die wereldwijd al meer dan honderdtwintig miljoen keer verkocht werd.
Nintendo zelf heeft inmiddels zo'n 5.8 miljoen consoles verkocht in de periode van december 2006 tot maart 2007 en ze verwachten dat dit aantal opgelopen zal zijn tot 14 miljoen tegen maart 2008.
Hoe groot het verschil ook is, Iwata heeft veel vertrouwen in de Wii. Als ze doorgaan met een vergroting van hun gamingpubliek kunnen ze volgens hem meer consoles verkopen dan de PlayStation 2 heeft gedaan. Dit nieuwe publiek is belangrijk, omdat er nog steeds een bepaalde overlap is tussen de doelgroepen van Sony en Nintendo, ondanks dat Iwata deze slechts klein acht.
|