Het is alweer vier jaar geleden dat we voor het laatst een Command & Conquer game zagen. Daarnaast moesten we alweer sinds 1999 wachten op eentje uit de Tiberium reeks. Tot dit jaar dan. Vanaf volgende week moeten de GDI het onder andere weer tegen de NOD opnemen. Kan de C&C serie de concurrentie echter nog steeds het hoofd bieden?
En dan zijn we er nog niet. Het derde deel van de Tiberium Serie krijgt ook een nieuw ras: de buitenaardse Scrin. Volgens de makers zal deze factie een mix worden tussen de krachtige GDI en de snelle NOD. In het begin zal een Scrin speler relatief zwak zijn, zodra hij echter sterkere units tot zijn beschikking krijgt, zal hij fikse klappen uit kunnen delen. Voorbeelden zijn de oerkrachtige Anihilator Tripod en een ruimteschip dat regelrecht uit Independence Day komt.
Een ander nieuwigheidje is de missieopbouw. De campagnes in de game zijn opgebouwd in zogenaamde ‘Theatres of War’ die ieder een bepaalde regio beslagen. Iedere TOW bestaat op zijn beurt weer uit verschillende missies en jij mag kiezen met welke je begint. Die keuze heeft zijn consequenties. Speelt iemand eerst de opdracht waar een groot vliegveld veroverd moet worden, dan krijgt hij in het volgende level extra luchtaanvallen én minder vijandelijke vliegtuigen tegen.

Tenslotte komt er ook nog een Xbox 360 versie van Tiberium Wars, die net zo te spelen zal zijn als de Battle for Middle Earth reeks. Wel komen er wat kleine aanpassingen, denk bijvoorbeeld aan snellere manieren om je units te selecteren. Daarnaast introduceert EA een nieuw systeem genaamd ‘cursor magnetism’ dat je zal helpen met richten. Of dit de PC puristen zal overtuigen dat consoles nu echt geschikt zijn voor strategiespellen is even afwachten.
Je zou niet zeggen dat Command & Conquer lang is weggeweest. De beelden zien er schitterend en detailrijk uit en de actie oogt snel en heftig. Verder lijken de Scrin en de nodige innovaties de serie weer fris te maken. Of dit de nieuwe generatie RTS games zoals Company of Heroes en Supreme Commander op zijn plek zal zetten, dat durven we nog niet te zeggen. Tiberium Wars klinkt in ieder geval veel belovend.
|