Feature: Het Grote Games Woordenboek
Door Ruben Meintema op 03-04-2006 om 13:49
|
Bron: Gamed
|
Ieder vakgebied of ieder onderwerp heeft zijn eigen vocabulaire, zo ook het Gameswereldje. Vandaar dit handige Games Woordenboek, dat in delen verschijnt op Gamed. Hier vind je het overzicht van de delen die al verschenen zijn. Ben je dus een woord vergeten, moet je hier zijn.
L
LAN. Afkorting voor Local Area Network. Computers zijn aaneengesloten op een netwerk, waardoor er in multiplayer kan worden gespeeld. Soms ook gebruikt als afkorting voor LAN party, een evenement waar tegen elkaar gespeeld wordt op een netwerk van PC’s, vaak lange tijd achter elkaar met weinig slaap.
LARPG (de). Afkorting voor het Engelse Life Action Role Playing Game. Een variant van RPG, naast de welbekende elektronische RPG (game) en de Pen and Paper RPG. Volwassen mannen en vrouwen verkleden zich als ridder, heks of tovenaar en gaan dan het bos in. Dan slaan ze elkaar met hun plastic zwaarden, of gooien blauwe plastic balletjes naar elkaar en roepen: "Lightningbolt! Lightningbolt!"
De stoerste van de stoerste van het LARPG
Launch (de, Eng., lôntsj). Engels voor lancering. Het laten opstijgen van een raket, maar in gameverband: het op de markt brengen van een nieuwe spelcomputer. Bij de launch moet met een aantal dingen rekening gehouden worden. Zo moeten er genoeg spelcomputers in de winkels liggen om aan de vraag te voldoen. Het productie- en distributienetwerk moet dus in orde zijn. En er moeten genoeg (leuke) spellen beschikbaar zijn bij de lancering van een nieuwe spelcomputer, want aan een spelcomputer zonder spellen heb je helemaal niets. Deze spellen worden wel launchgames genoemd.
Level (het, Eng., level). Level [het, Eng., lef-vel]. 1. Zie map. 2. Een bepaalde scène uit een game. Een game is opgedeeld in verschillende levels, als je een level uitspeelt, ga je naar het volgende level. Als alle levels zijn voltooid is het spel afgelopen. 3. Een graadmeter voor het niveau van de speler, meestal gebruikt in RPG’s. Hoe hoger het level van het personage, hoe sterker/beter deze is. Het level gaat omhoog door bepaalde prestaties in het spel te leveren.
Lightgun [de, Eng., lait-kun]. Een lightgun is een spelbesturingsapparaat in de vorm van een geweer/pistool. In de lightgun zit een sensor die beweging registreert, hierdoor kun je de lightgun in schietspellen als een echt pistool gebruiken door daadwerkelijk op de vijanden op het beeldscherm te richten. De bekendste lightgun is de zapper.
Lineair. De manier waarop een spel verloopt. Een spel verloopt lineair, als de uitdagingen die het spel biedt iedere keer in dezelfde volgorde op je af komen. Van te voren staat het pad vast dat jij als speler zal doorlopen. Bijvoorbeeld: als van te voren al vaststaat waar je vijanden lopen, hoe ze je willen aanvallen, waar je heen gaat nadat je ze verslagen hebt, enzovoorts. Lineaire games bieden hierdoor vaak snelle en spectaculaire actie, maar de speler heeft weinig vrijheid en kan minder zijn eigen fantasie gebruiken. Vooral shooters kunnen vaak erg lineair zijn, de Call of Duty reeks staat bijvoorbeeld bekend om haar rechtlijnigheid.
|
Pagina:
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
20
|
21
|
22
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
28
|
|
|
16:56 Drie Tomb Raider Legend trailers
13:15 Puyo Pop Fever release data PSP en Nintendo DS
|
Reacties (10) |
|
Pagina:
1
|
|
Ugamer
op 05-04-2006 om 20:07
[Niv: 14 / Exp: 707]
|
Moet Preview er nog niet bij?
|
|
Gast (85.145.149.xxx)
op 11-04-2006 om 23:30
|
jawel die moet er zeker bij. die komt er dan ook bij
|
|
Jirachi-Z
op 13-04-2006 om 17:01
[Niv: 6 / Exp: 301]
|
lol, Wi-Fi uitgevonden in Nieuwegein  ik wist dat dat uit Nederland kwam
|
|
Limmepie
op 05-07-2006 om 01:07
[Niv: 21 / Exp: 1043]
|
Leuk idee!
Hoop alleen dat jullie echt alles der in gooien tot aan zelfs woorden, die kansloze arme kinderen van andere continenten kennen, als CD toe.
Het eerste van Gamed wat echt ECHT orgineel is. Jullie zullen alleen bij dit boekje wel af en toe de reacties motten wissen.
TIP: Als t een beetje dik is, moet je het laten drukken. Aangezien jullie het toch al maken, hoef je alleen nog maar naar een drukker te lopen die er heil in ziet.
|
|
Gast (217.122.200.xxx)
op 29-09-2006 om 21:18
|
(Stormbreaker) dan koop ik 'm!
|
|
Gast (81.71.57.xxx)
op 07-05-2007 om 17:54
|
Wat denken we van "ownen"?
Iemand ownen, beter zijn dan iemand met bijv. een spel.
Leger van 10.000 mensen VS 1.
Score: 0 VS 10.000
OWNED!
*D
|
|
Gast (217.122.199.xxx)
op 16-05-2007 om 13:53
|
btw L3t5p34k schrijf je als 1337 5|*34|<
Zo is het het bekentste:
A = 4
B = |3
C = (
D = |)
E = 3
F = 7
G = 9
H = |-|
I = !
J = _|
K = |<
L = |_
M = |\/|
N = |\|
O = 0
P = |* (eigelijk met zo'n rondje van ..graden celcius
R = |2
S = 5
T = 1
U = |_|
V = \/
W = \/\/
X = ><
Y = >'
Z = 2
Het is dus de bedoeling dat je géén letters gebruikt...
|
|
Gast (194.78.214.xxx)
op 28-06-2007 om 18:40
|
zeer tof initiatief, alleen jammer dat het niet meer verder gezet wordt.
|
|
Gast (80.200.243.xxx)
op 18-09-2008 om 14:19
|
:D
|
|
Gast (81.82.77.xxx)
op 11-07-2009 om 21:03
|
Griefer moet er ook bij
|
|
Pagina:
1
|
|
|
|