Feature: De Geschiedenis van Middle-earth
Door Joni Philips op 09-09-2014 om 07:43
|
Bron: Gamed
|
Ontwikkelstudio Monolith Productions werkt momenteel hard aan Middle-earth: Shadow of Mordor, een episch avontuur waarin het continent Middle-earth voor ons wordt opengelegd. Het is het signaal voor ons om de geschiedenis ervan onder de loep te nemen.
De verbanning van Melkor betekende de start van de Second Age, een periode die uiteindelijk 3441 jaar zou duren. Tolkien heeft extreem weinig geschreven over de Second Age, maar het was desondanks een belangrijke periode in de geschiedenis van Middle-earth. Er vond in de eerste plaats een grote volksverhuizing plaats, de resterende elven verhuisden opnieuw massaal naar Aman, het thuisland van de Valar dat ondertussen de naam Valinor had gekregen. Het menselijke volk van de Edain werd ook verhuisd. Zij kregen het Westerse eiland Númenor en de Valar zegende hen met een langere levensverwachting. De gemiddelde inwoner van Númenor werd hierdoor driemaal zo oud als een gewone mens. De Númenóreans beslisten oorspronkelijk om zich in dienst te stellen van de rest van de mensheid, ze leerden hen bijvoorbeeld allerlei vaardigheden om hun leven te verbeteren, maar ze veranderden langzaamaan van mentaliteit. Ze werden jaloers op de onsterfelijke elven en ze voelden zich superieur aan de gewone mensen. Ze gingen zichzelf beschouwen als de koningen van de mensheid.
De afwezigheid van de elven en de Valar was tegelijkertijd een ideale kans voor Sauron, een Ainur van een lagere rang die eeuwenlang de trouwe rechterhand van Melkor was. De krachtigste dienaar van Melkor begon met een ingenieus plan om de controle over de wereld over te nemen. Hij overtuigde de elven om speciale ringen voor hem te maken, die hij daarna gaf aan enkele belangrijke elven, mensen en dwergen. Hij maakte in het geheim echter dé ene ring om te heersen over de andere gebruikers van de ringen. Hij slaagde er niet in om de controle te verwerven over de elven en de dwergen, maar de menselijke koningen werden wel het slachtoffer. Zij werden de Ringwraiths, trouwe dienaars van Sauron. Sauron beweerde hierdoor dat hij de ware heerser van Middle-earth was gezien zijn macht. Ar-Pharazôn, de toenmalige koning van Númenor, vond echter dat hij de enige was die de titel 'King of Men' verdiende en hij liet zijn leger optrekken tegen Sauron.

De voormalige generaal van Melkor begreep onmiddellijk dat hij de immense macht van Númenor nooit kon verslaan, zodat hij zich gevangen liet nemen. Hij begon de koning te manipuleren, hij overtuigde hem dat Eru Ilúvatar niet bestond en dat Melkor de ware heerser was. Het kwam uiteindelijk zover dat de inwoners van Númenor een revolutie startten tegen de Valar. Ze vaarden massaal naar Valinor om de Valar aan te pakken, maar de Ilúvatar besloot in te grijpen op vraag van de Valar. Hij verplaatste Valinor naar een aparte planeet zodat de mensheid het land nooit meer zou bereiken. De elven kregen echter speciale schepen zodat ze de reis alsnog konden maken. Hij vernietigde eveneens de volledige natie van Númenor voor hun overmoed. Hij hield echter niet op met het herschapen van de wereld. Hij maakte de wereld rond en maakte verschillende nieuwe landen aan. Er is zeer weinig informatie over deze nieuwe naties, maar ze waren wel bevolkt door andere mensen die geen grotere rol zouden spelen in het algemene conflict van Middle-earth.
Het grootste deel van de inwoners van Númenor stierven door de actie van de Ilúvatar, maar Elendil, de zoon van Ar-Pharazôn, kon samen met zijn zonen Isildur en Anárion overleven. Zij reisden opnieuw naar Middle-earth waar ze het koninkrijk Gondor en Arnor oprichtten. Ook Sauron kon overleven, ondanks de vernietiging van zijn lichaam. Hij keerde terug naar Middle-earth, waar zijn geest kon herstellen en een nieuw lichaam kon opbouwen. Hij startte hierna een nieuwe oorlog om de controle over de mensheid over te nemen. Zijn macht was onmiddellijk duidelijk, zodat de inwoners van Middle-earth beseften dat ze hun onderlinge geschillen opzij moesten leggen om een kans te maken. De koninkrijken van de elven en de mensen vormden samen de Last Alliance, de laatste verdedigingslinie tegen de overmacht van Sauron. Het was een zware strijd waarin beide volkeren hun leiders verloren, maar ze behaalden toch de overwinning. Elendil's zoon Isildur slaagde er namelijk in om de ring van Sauron's hand af te hakken waardoor Sauron werd verslagen.
Hij moest destijds de ring eigenlijk vernietigen, maar hij besloot om de ring te houden om de dood van zijn vader en zoon te wreken. Het was een slechte beslissing, want Sauron kon hierdoor in geestvorm overleven. Isildur kon nooit profiteren van de kracht van de ring, hij verloor de ring korte tijd later na een aanval door Orcs. De ring ging verloren tot hij via Gollum en Bilbo in de handen van Frodo belandde, en Isildur werd gedood. Die verloren ring was één van de belangrijkste elementen van de Third Age, de tijdsperiode die begon met de eerste nederlaag van Sauron. De tijdsperiode zou maar liefst 3021 jaren duren, tot het moment dat Sauron definitief werd verslagen omdat de Fellowship of the Ring erin slaagde ring te vernietigen. Het is een langdurige periode, maar deze werd gelukkig uitgebreid beschreven in The Hobbit en The Lord of the Rings zodat het zeer gemakkelijk is om een compleet overzicht hiervan te krijgen.

De Third Age blijkt daaruit vooral een algemene periode van achteruitgang. De elven beslisten massaal om te verhuizen naar Valinor, terwijl de resterende elven besloten om zich niet meer te bemoeien met de zaken van de andere rassen. Het koninkrijk van de mensheid ging eveneens achteruit. Er was een korte opkomst, maar de splitsing van Gondor en Arnor zorgde voor een grote terugval. De dwergen behaalden eveneens een kleine overwinning met de dood van de draak Smaug, maar hun invloed werd beperkt door interne problemen. Er waren enkele Istari – zwakkere Ainur – als Gandalf, Saruman en Radagast die de wereld in de gaten hielden, maar Sauron zag desondanks een kans om zijn eigen macht opnieuw te doen groeien. Hij bleef verzwakt door het verlies van zijn ring, maar hij wilde toch een nieuwe oorlogscampagne beginnen. Gandalf slaagde er echter in om het Fellowship of the Ring op te zetten, een genootschap met vertegenwoordigers van de mensen, de elven, de hobbits, de dwergen en de Istari die samen de wereld konden redden.
Het einde van Sauron betekende de start van een nieuw tijdperk, de Fourth Age. Er is weinig bekend over deze periode, maar het is duidelijk dat de Fourth Age de start van de verarming van Middle-earth was. De elven verlieten het continent massaal voor Valinor, terwijl de luttele elven die achterbleven uitstierven. De dwergen bleven achter in Middle-earth, maar stierven eveneens uit door een gebrek aan vrouwen en kinderen. De Ents ondergingen hetzelfde lot, zij vonden de vrouwelijke Ents nooit terug. Ook de andere rassen als Orcs, Trolls en Dragons verdwenen. De Hobbits verdwenen ook schijnbaar, maar Tolkien gaf hierover nooit uitleg. Het was alleen de mensheid die kon groeien in deze periode. Zij groeiden uit tot de heersers van de wereld wat eveneens de overgang betekende naar onze moderne geschiedenis. De start van the Fifth Age komt ongeveer overeen met de geboorte van Christus. De afgelopen 2000 jaar beleefden we volgens Tolkien de Fifth en de Sixth Age waarbij we momenteel aan het begin van de Seventh Age zitten. Het is nog maar de vraag wat dit tijdperk zal brengen.
|
Pagina:
1
|
2
|
|
|
07:44 Middle-earth: Shadow of Mordor
07:39 Assassin's Creed komt in nieuwe collectie
|
Reacties (2) |
|
Pagina:
1
|
|
Gast (81.243.96.xxx)
op 09-09-2014 om 14:11
|
Mooi geschreven , wel een triest einde :(
|
|
Gast (91.183.202.xxx)
op 09-09-2014 om 19:20
|
Kleine correctie: de dwergen kwamen reeds lang vóór de mensen ter wereld. Wanneer precies is niet gekend, maar de Elfen die waren achtergebleven in midden-aarde kregen voor het eerst contact met hen tijdens de eerste gevangenschap van Morgoth, dus dit was nog tijdens de Jaren van de Bomen. De mensen kwamen pas nadat de Elfen al naar midden-aarde waren teruggekeerd en de zon en de maan werden geschapen.
|
|
Pagina:
1
|
|
|
|