Thatgamecompany is misschien wel dé indie-ontwikkelaar voor Sony geweest de afgelopen jaren. Met flOw, Flower en Journey creëerden ze unieke titels die in geen enkele collectie zouden misstaan. Van deze drie titels heeft Flower de overstap gemaakt naar de PlayStation 4. Wij onderzochten of we wederom omver werden geblazen.
Als spel is Flower moeilijk te definiëren. Er is geen 'hoger' doel, er zijn geen highscores en de tekst 'Game Over' zal nimmer je scherm sieren. Flower is een ervaring. Voor deze game ga je rustig in je stoel zitten en langzaam zal de boodschap van het spel jou bereiken. Vaag genoeg? Okey. In Flower speel je de wind, waarbij jij de windrichting en windsnelheid bepaalt met respectievelijk de bewegingssensor en een willekeurige knop. Simpel genoeg.

Voorts laat je de wind langs allerlei onontpopte bloemen gieren. De bloemen zullen hierop ontpoppen en een bloemblad afstaan aan jou steeds groter wordende bloemenstaart. Nu kun je vrij met de tirannie des winds spelen en opzoek gaan naar het juiste pad. Verscholen in het hoge gras vind je series aan opvallend rijk gekleurde bloemen. Laat ze allemaal van je levensadem proeven en nieuwe passages binnen de hoofdstukken zullen zich voor je openstellen. Het is werkelijk waar fantastisch.
De impact die de game op je maakt wordt flink in kracht bijgezet door de fenomenale graphics. Op de PlayStation 3 wisten deze al een grote impact te maken, op de Playstation 4 is het allemaal net wat scherper. Dit is natuurlijk geheel afhankelijk van je televisie, op een full HD set zul je de verschillen beter zien. Dit maakt de onafhankelijk van elkaar bewegende grasstengels een kleurrijke bloemen er echter niet minder om. Als je de game gaat spelen, draag er dan zorg voor dat je een goede audio-installatie of headphones tot je beschikking hebt. De muziek en geluidseffecten dragen bij aan de uitzonderlijke belevenis die Flower is en die dien je dan ook de ruimte te geven er op zijn best uit te komen.

Moet je Flower kopen als je deze niet eerder hebt gespeeld? Het is dat ik hier geen neonletters kan plaatsen, dus zou dit moeten voldoen: ja! Als je de game al eerder hebt aangeschaft hoef je niet extra te betalen en kun je hem rustig opnieuw downloaden. In een flinke zit van ongeveer twee tot drie uur kun je de game uitspelen. Er is echter genoeg reden om deze game herhaaldelijk te spelen.
|