Feature: Dit is wat was, deel IV
Door Tom_V op 30-11-2013 om 14:06
|
Bron: Gamed
|
Met onze rubriek "Dit is wat was" blikken we iedere maand terug op het nieuws dat ooit het nieuws was. Een kort en luchtig overzicht van de artikelen die de actualiteit beheersten en van de impact die ze op de gemiddelde gamer hadden.
November was een historische maand en het venijn zat hem vooral in de staart. Vol verwachting en spanning keken we de voorbije jaren nagelbijtend uit naar de meest belangrijke dag in een eeuwigheid. Er werden tipjes van sluiers gelicht. Er werd geteased. We zagen korte filmpjes. We zagen onduidelijke foto's. Fans op internetfora kwamen met de meest bizarre theorieën en ontraceerbare nieuwtjes. Mensen werden badend in angstzweet wakker en bij de bookmakers werden fortuinen ingezet. De spanning was ondraaglijk en uiteindelijk werden we uit ons lijden verlost. Jawel beste vrienden, Red John werd ontmaskerd! Leve The Mentalist! Leve Patrick Jane!
En dan waren er ook nog de releases van de PlayStation 4 en de Xbox One. Op 29 november kon je de jongste Sony-telg wereldwijd bij de spelletjesboeren aankopen. Tenminste, als je die vooraf besteld had. In Noord-Amerika waren er minstens 1 miljoen pre-orders, want dat is het aantal consoles dat in de eerste 24 uur over de toonbanken ging. De andere helft van de 'Amerikanezen' kocht in de eerste 24 uur van de Xbox One launch een Xbox One. Hoeveel Amerikanen zijn er eigenlijk? Het zal ons worst wezen, want de nieuwste generatie consoles werd nu eindelijk echt gelanceerd. Wat dat laatste betreft: ere wie ere toekomt. Een jaar geleden trapte Nintendo deze generatie al op gang. Maar telkens ik aan de Wii U denk, besluipt me een gevoel van medelijden en denk ik aan een woord dat begint met een 'k' en eindigt op het koddige woord 'neusje.'

Wat de Xbox One betreft, is het ondertussen oud nieuws dat er nog geen nieuw nieuws is rond de releasedatum in de Lage Landen. Onze eindredacteur Joni Philips kwam tot zijn eigen verbazing de console in de FNAC van Leuven tegen. Prompt schoot Gamed dit exclusieve nieuwtje cyberspace in en barstte op onze site een discussie los over de esthetische vormgeving van het karton. De scheldterm "Lelijke doos!" werd nog nooit zoveel gebezigd als door de vondst van het eigenlijk-nog-niet-te-koop-zijnde-kleinood in Vlaanderen. De essentie van het nieuwtje missen, heet zoiets.
Aan collega Rick is al dat nieuwerwetse consolegedoe niet besteed. Hij is perfect gelukkig met zijn Dendy Junior. Rick bestelde onlangs een remake van de Russische NES-kopie. In tijden waarin je in de Moskovische variant van Albert Heijn makkelijker een longinfectie dan een pakje boter kon krijgen, vond een zekere Andrew Cheglakov het nodig om het Nintendo Entertainment System te klonen. Nintendo zelf kreeg immers nog geen toestemming om hun console op de Russische markt te brengen en het goedkoop plastic ogende Dendy Junior systeem was een gat in de markt en ging als zoete broodjes over de toonbank. Mogelijks lag het gebrek aan zoete broodjes in de Russische toonbanken hier ook aan de basis. Het leuke verhaal dat Rick neerpende deed me denken aan de goeie oude tijd waarin ook de Beatles nog voet aan Russische wal probeerden te krijgen. Het leeuwendeel van de platen van de Britse barden waren verboden en de Russen moesten zich behelpen met tapes van radio-opnames uit het Westen. Dat moet toch echt vervelend zijn als de hele wereld plezier mag hebben met iets dat voor jou onbereikbaar is. Het doet me denken aan iets, maar ik kan er even niet op komen...
In deel III van deze rubriek opperde ik overigens de vraag hoe het nu met onze Gamed Most Wanted verder moest. Er zitten al een tijdje roestvlekken op onze ooit van trots glimmende rangschikkingsbolide en ook deze maand deelde slechts een beperkt groepje van echte kenners hun deskundig vooruitziende meningen. En zo geschiedde dat The Legend of Zelda: A Link Between Worlds op het hoogste schavotje eindigde. Een top-down adventure met hoge retro elementen die door onze lezers als hoogst haalbare goed werd aanzien. Het Nobelcomité zelve had het niet kunnen bedenken. Helaas komt met de Gamed Most Wanted van december 2013 een einde aan deze bijzonder leuke serie. Na 86 afleveringen trekken we er de stekker uit. Zesentachtig afleveringen, dat zijn zeven jaar en twee maanden. Een eeuwigheid in deze vluchtige tijden. Voor wie van terugblikken houdt: in onze allereerste Gamed Most Wanted stond The Legend of Zelda: Twilight Princess op 1 en prijkte een zekere Mass Effect op een elfde plaats. Wie er in onze allerlaatste Most Wanted met goud gaat lopen, dat hebben jullie uiteraard zelf in handen.
Het monument waartoe de Gamed Most Wanted verworden is, zal geen onopvulbare leegte nalaten. Bij Gamed zijn we immers constant in de weer met het bedenken van nieuwe rubrieken, formules en andere - op papier - steeds briljanter wordende ideeën. Zo lanceerden we deze maand de rubriek Probability. In dit nieuwe item toetsen we de realiteitszin van een reeks games. Er werd afgetrapt met Watch_Dogs en de conclusie was dat het doemscenario uit de game 90% kans had om ooit tot werkelijkheid te komen. In de tweede editie gaan we na hoe waarschijnlijk het is dat een Italiaanse loodgieter beroepshalve af te rekenen krijgt met oversized vuurspuwende vleesetende planten. En voor de derde editie was redacteur Dennis topkandidaat om Mario Kart op de Parijse périphérique te gaan uitproberen. Maar, pech voor Dennis en een geluk voor onze arbeidsongevallenverzekering, ene Rémi Gaillard bleek hem al te zijn voor geweest. Beslist eens Youtuben, dat laatste.

Gamed zou natuurlijk Gamed niet zijn als we ook deze maand geen honderden nieuwtjes en vele reviews plaatsten. Injustice – Ultimate Edition, XCOM: Enemy Within, World of Warplanes, Super Mario 3D World, LEGO Marvel Super Heroes, Zelda: A Link Between Worlds, Deadfall Adventures, AiRace Speed, Call of Duty: Ghosts, Star Wars Pinball, Battlefield 4, WWE 2K14, Batman: Arkham Origins, WRC 4 FIA World Rally Championship en Defense Technica werden allemaal aan ons deskundig oog onderworpen. Super Mario 3D Word haalde met 94 de hoogste score en Deadfall Adventures was met 56 de slechtste leerling van de klas.
Morgen is het alweer december. Voor wie geen bijzonder grote fan is van het soort maand waarin de dagen veel te kort, de temperaturen veel te koud en de nachten veel te donker zijn, sluit ik graag af met een quote van Robert Byrne: "Winter is nature's way of saying: Up Yours!"
|
|
|
|
14:09 'MGS V is opgesplitst voor de fans'
14:02 DriveClub in nieuwe beelden
|
Reacties (2) |
|
Pagina:
1
|
|
Mafusto
op 30-11-2013 om 19:39
[Niv: 115 / Exp: 5756]
|
"En voor de derde editie was redacteur Dennis topkandidaat om Mario Kart op de Parijse périphérique te gaan uitproberen. "
Niks houdt mij tegen om het alsnog te doen!
|
|
Louis Tinner
op 30-11-2013 om 23:23
[Niv: 201 / Exp: 10063]
|
Erg leuk geschreven!
|
|
Pagina:
1
|
|
|
|