Een hoop onduidelijk bleef bestaan toen Microsoft haar Xbox One had onthuld, echter werd ons beloofd dat er snel duidelijkheid zou komen. Deze duidelijkheid komt nu, maar of we hier blij mee moeten zijn?
Microsoft heeft vannacht eindelijk duidelijkheid gegeven over diverse zaken, waarbij we voor het gemak een opsomming geven:
- De games die je koopt bezit je niet, in plaats daarvan verkrijg je een licentie.
- Je gebruikt de disc enkel om een game te installeren om zodoende de licentie te verkrijgen. Je bent dus niet de eigenaar.
- Spelers kunnen de geïnstalleerde games op hun console spelen, of je nu ingelogd bent of niet.
- Tien mensen zijn geautoriseerd om de games op verschillende Xbox One consoles te spelen via Cloud, maar niet tegelijkertijd.
- Het is aan de uitgevers of je een game mag ruilen en of hier een bedrag aan komt te hangen.
- Uitgevers bepalen eveneens of je een game gratis weg mag geven aan een vriend of vriendin, en dit werkt enkel wanneer deze vriend of vriendin al minimaal dertig dagen in je friends list staat.
- Je account staat je toe om de games waar je een licentie van bezit op iedere console te spelen.
- Je Xbox One moet minstens eens per 24 uur een connectie hebben met het internet om games te kunnen blijven spelen. Wanneer je met een andere Xbox One een game op je account speelt moet je eens per uur een internetconnectie hebben. Live TV, Blu-Ray en DVD films vallen niet onder de bovengenoemde interneteisen.
- Het verhuren en dus ook het huren van games zal niet mogelijk zijn bij de lancering van de Xbox One, echter kijkt Microsoft nog naar de mogelijkheden.
- Microsoft kan het bovenstaande beleid op ieder moment aanpassen of discontinueren.
- De privacy is door de gebruiker zelf in te stellen, denk aan het automatisch inloggen op een account of dat je Xbox One aanspringt bij het commando 'Xbox On'. Ook de gevoeligheid van de camera bij het geven van commando's is in te stellen, tevens zullen games of andere programma's altijd toegang vragen voor het gebruik van bijvoorbeeld je gezichtsuitdrukkingen.
Een hoop opvallende beslissingen waar lang niet iedereen het mee eens zal zijn. Grote vraag is of Sony volgt met de PlayStation 4 of meteen een grote voorsprong pakt.
|