Dankzij Geohot en Fail0verflow kon Sony Computer Entertainment nog niet genieten van 2011. Het bedrijf moest onder andere al een rechtszaak starten en maatregelen ontwikkelen om de hackers tegen te gaan.
Die rechtszaak tegen Geohot gaat rustig verder en de rechtbank heeft deze week opnieuw een opvallende beslissing genomen. Federaal magistraat Joseph Spero heeft beslist dat Geohot's webprovider Bluehost een lijst moet overmaken aan Sony met de IP adressen van iedereen die de site bezocht en de verschillende hacks heeft gedownload. Op basis van deze informatie mag Sony uitzoeken wie de hacks heeft gedownload en hun contacteren.
De gecontacteerde downloaders moeten geen problemen verwachten van Sony, het bedrijf plant hun gegevens te gebruiken om aan te tonen dat Geohot's acties een effect hadden op Sony's omzet in Californië. Op deze manier wil Sony aantonen dat de rechtszaak gevoerd moet worden in Californië en niet in New Jersey waar Geohot leeft. Of Sony in latere instantie ook individuele downloaders zal aanpakken, is nog onbekend, maar het exclusief aanpakken van de hackers lijkt het meest efficiënte. Gelijkaardige verzoeken aan Twitter, Google en Youtube werden ook goedgekeurd. De rechtbank is dus bezig met enkele grote precedenten, welke ook interessant zullen zijn voor Nintendo, Microsoft en de andere bedrijven binnen de game- en software-industrie
Reageren kan op onsforum.
|