Normaal zou Fighters Uncaged nauwelijks onze aandacht hebben gehad. Een fighter waarbij redelijk standaard karakters het tegen elkaar op nemen is immers niets nieuws. Echter wil Ubisoft met deze titel toch iets compleet nieuws doen, het betreft namelijk een launchgame voor Kinect.
Het idee achter de game van ontwikkelaar AMA Studios is een goede. Doel is om af te rekenen met je tegenstanders middels echte trappende en slaande bewegingen. Er is zelfs de moeite genomen om hier een verhaal omheen te bouwen, zo moet je als Simon illegale toernooien winnen om je vader te helpen in een strijd. Wat voor strijd dit precies is komt amper naar voren, sterker nog, het hele verhaal komt amper uit de verf. Laten we dit de titel echter snel vergeven en kijken naar wat het ons wel te bieden heeft.

De game moet, als we althans de tutorial mogen geloven, vele manieren aanbieden om onze gevechten winnend af te kunnen sluiten. Kopstoten, blokkeren, schoppen, korte of lange stoten; het is allemaal mogelijk. Helaas vergat de ontwikkelaar hierbij echter één ding: de herkenning van al deze technieken. De ene keer wordt een schop aangezien voor een stoot en de keer erna draaien ze dit gewoon weer om. Het resulteert erin dat gevechten eerder op geluk dan op techniek worden beslist.
Zelfs als de techniek achter de game zou werken dan had dit zeker niet willen zeggen dat je veel plezier zal halen uit Fighters Uncaged. Om reden die vermoedelijk is toe te schrijven aan het verhogen van de herspeelbaarheid zul je zogeheten crowns moeten verdienen. Deze crowns krijg je aan het einde van een gevecht op basis van hoe goed je deze hebt afgesloten. Echter, om er genoeg van te verdienen zul je eigen scores regelmatig opnieuw moeten verbeteren, bijvoorbeeld door je tegenstander sneller te verslaan. In combinatie met de slechte gameplay is dit zeker niet iets om naar uit te kijken.

Is er dan helemaal niets goed aan deze game? Ach, de graphics vallen nog mee, maar dan enkel als we kijken naar de rest van het pakket. Een vorm van multiplayer ontbreekt bijvoorbeeld volkomen en voor bepaalde vechters zijn strategieën nodig die je door de matige controls simpelweg niet uit kunt voeren. En hebben we het al over de irriterende stemmen van vechters gehad die zo overtrokken zijn dat ze geen toegevoegde waarde hebben maar juist irriteren? Als er één game is die je bij Kinect dus zeker niet in huis hoeft te halen is het deze wel.
|