Review: World Rally Championship
Door Roderick op 09-10-2010 om 07:24
|
Bron: Gamed
|
Het is al een tijdje geleden dat we een racegame zagen met de officiële WRC licentie. Hoewel Codemasters met DiRT een succesvolle serie heeft gebracht, met focus op het rallyracen, is het geen volledige rallygame met complete WRC licentie. Ontwikkelaar Milestone besloot met de licentie aan de gang te gaan en WRC is daar het eindresultaat van.
WRC: FIA World Rally Championship, zoals de volledige titel luidt, bevat alle wagens en stages uit de officiële 2010 WRC kalender. Dit wil zeggen dat je in de huid kunt kruipen van beroemde coureurs als Ken Block en Kimi Raikkonen (die we ook uit de Formule 1 kennen) en kunt rijden met de snelste rallywagens ter wereld: de Citroën C4, Ford Focus, Subaru Impreza, en Lancer Evo en vele anderen zijn in verschillende teams vertegenwoordigd en geven een complete weergave van het WRC circus. Gereden wordt in landen als Duitsland, Bulgarije, Japan, Spanje, Finland en Zweden, waarbij de afwisseling natuurlijk groot is. In totaal zijn er 78 verschillende races van punt naar punt mogelijk in dertien verschillende omgevingen, niet niks dus. Dit alles is wat je simpelweg verwacht van een rallygame dus daarin brengt WRC niets speciaals.

De ‘echte’ single-player modus draait om de ontwikkeling van groentje tot beroemde WRC coureur. In deze “Road to WRC” modus begin je dus in de langzamere wagens (de Ford Fiësta’s en Suzuki Swift’s) en kom je, naargelang je meer wint, langzaamaan in de snellere voertuigen te rijden. Elke rally kent een aantal objectives, die neerkomen op het behalen van een bepaalde plaats in de ranglijsten. Als je deze objectives haalt verdien je geld. Met dit geld koop je nieuwe auto’s, nieuwe kleuren en nieuwe stickers. Over verschillende levels, die steeds pittiger worden omdat de wagens steeds sneller, en de banen steeds gecompliceerder, worden, werk je je uiteindelijk omhoog om een aanbod te krijgen als WRC coureur. Ook deze modus hebben we al veel vaker gezien, wat eveneens niets speciaals oplevert.
Een groot minpunt aan deze WRC game is, zeker omdat de modi weinig speciaal zijn, dat de presentatie echt van onvoldoende kwaliteit is. De menu’s ogen erg ongeïnspireerd en de achtergronden zijn ronduit lelijk. Ook de graphics van de game zijn beneden peil. Sommige omgevingen ogen knap dankzij goede belichting (Japan bijvoorbeeld), maar wagens ogen erg ongedetailleerd en het hele belichtingsmodel voor de wagens lijkt niet te kloppen. Elementen in de omgeving als bomen en gebouwen kennen weinig detail en de game kampt met flinke pop-up. Dit zijn allemaal eigenschappen die je niet verwacht van een game anno 2010 en dit is dan ook een gemiste kans. Schrale troost is dat de framerate lekker constant blijft en dat dit het gevoel van snelheid goed doet.

Uiteindelijk draait het allemaal om de besturing van de wagens en daarin doet WRC het helemaal niet gek. Zet alle assists uit en laat je verrassen door de intensiteit en uitdaging van deze nieuwste rallygame. De game stuurt lekker en geeft goed weer dat je een boel kwaliteit moet hebben wil je een rallyauto veilig een strekte over sturen. Daarnaast hebben de verschillende ondergronden veel effect op de besturing van je auto, wat leuk is voor de afwisseling. Dit geldt echter niet voor alle ondergronden, het racen in de modder en de sneeuw zou toch een veel heftiger effect op de wagen als gevolg moeten hebben dan in WRC wordt gesimuleerd. Ook is de besturing soms erg gevoelig voor kleine bewegingen, wat voor frustratie kan zorgen. Wat besturing in WRC betreft is het dus een gemengd plaatje. Aan de ene kant is het racen intens, zijn de banen uitdagend en is het snelheidsgevoel prima. Aan de andere kant hadden wagens wat fermer aan mogen voelen, waardoor de besturing wat minder gevoelig is.
Waar WRC: FIA World Rally Championship onvoldoende kwaliteit biedt als het gaat om graphics en presentatie is de gameplay van de game wel in orde. De game stuurt lekker en geeft de intense strijd tussen coureur, wagen en onherbergzaam gebied goed weer. Toch is de besturing niet perfect en is het game design niet interessant genoeg om WRC boven het maaiveld uit te laten komen. Simpelweg een “Road to WRC” modus met een aaneenschakeling van rally’s is anno 2010 niet genoeg te noemen. Toch is de gameplay goed genoeg om een echte rallyfan hiermee goed te kunnen vermaken.
|
|
Beoordeling
Gameplay |
78 |
Sound |
50 |
Graphics |
53 |
Replay |
70 |
De graphics en presentatie mogen een paar versnellingen hoger.
|
73 |
|
|
|
07:31 Microsoft sluit in-game advertentiebedrijf
07:17 Ghost Trick bezoekt het restaurant
|
Reacties (9) |
|
Pagina:
1
|
|
Gast (94.227.5.xxx)
op 09-10-2010 om 09:55
|
op welke console is dit game getest?
|
|
Gast (80.60.2.xxx)
op 09-10-2010 om 10:23
|
Op de Xbox 360 (is te zien aan het icoontje ervoor in de headlines balk links)
|
|
elemeNt
op 09-10-2010 om 14:07
[Niv: 129 / Exp: 6440]
|
Ik vond de demo ook niet echt fijn spelen. Ik blijf dus toch bij de Colin McRea serie
|
|
Gast (94.225.215.xxx)
op 09-10-2010 om 15:09
|
oeh dat is best wel laag vooral de graphics dan
|
|
Gast (87.209.24.xxx)
op 09-10-2010 om 20:04
|
op deze review had ik echt gewacht. Ik zal het kort houden, ik heb deze game al een WEEK dus dankzij Next Level de specialist. Kort houden zei ik dus; als je weer zin hebt om een PLAYSTATION EEN!! game te spelen moet je zeker deze game aanschaffen....maar iets zegt me dat daar weinig mensen zin in hebben. Echt serieus, deze Milestone studio heeft volgens mij nog NOOIT EEN ECHTE RALLY VAN DICHTBIJ GEZIEN...slechtste game die ik in jaren heb gezien...echt zonde van de poen...ik heb nog hoofdpijn van die GFX..echt 10 jaar terug in de tijd..en die wagens..de meeste vliegen met 40 km per uur al uit de bocht...echt serieus..oh ja ik zou het kort houden...TERINGGAME....echt niet kopen... :(
|
|
Gast (87.209.24.xxx)
op 09-10-2010 om 20:07
|
ik had het al voorspeld, BUDGETBAK GAME DUS...ik wil niet negatief zijn maar word het wel van dit soort games....sorry... 8)
|
|
Gast (87.209.24.xxx)
op 09-10-2010 om 20:13
|
@Roderick:jouw oordeel is echt veel te mild, je mag het rustig een kutgame noemen als die game het ook verdient, zoals deze dus.... :)
|
|
Gast (84.31.135.xxx)
op 09-10-2010 om 21:00
|
Ik vond de demo erg goed! Speel al heel lang WRC-titels, dus deze wil ik ook graag eens spelen. Must have! _O_
|
|
Gast (85.147.17.xxx)
op 09-10-2010 om 22:45
|
IK zeg je eerlijk je kan beter naar de patatzaak gaan want deze game is ongelofelijk SLECHT is er nog iets ergers dan SLECHT! je kan beter need for speed hot pursuit gt5 of F1 2010 WALGELIJK deze game
|
|
Pagina:
1
|
|
|
|