Ys bestaat al bijna even lang als Dragon Quest en Final Fantasy maar de reeks is veel minder bekender omdat de games nooit in Europa of Amerika werden uitgebracht. Met Ys VI en Konami aan het roer kwam hier verandering in, de game zal zowel in Europa als Amerika verschijnen.
De PSP versie is nu uitgesteld naar de lente van 2006 in Amerika, over een Europese datum werd nog niets gezegd. Ys: The Ark of Napishtim is het eerste 3D deel in Ys reeks. Falcom bracht de game midden 2003 uit op PC in Japan en daarna kreeg Konami de licentie om een console versie te maken. Zij hebben besloten om zowel een PlayStation 2 als PlayStation Portable versie te maken.
Adol Christian is de roodharige hoofrolspeler in Ys VI. Hij moet de Vortex van Canaan onderzoeken. Adol heeft drie zwaarden die hij moet upgraden om zo speciale vaardigheden te verkrijgen. Hij leert ook zo nieuwe aanvallen die hij moet gebruiken om puzzels op te lossen en vijanden te verslaan.
De game zal enkele verbeteringen ten opzcihte van de PC versie bevatten. Er zullen meer personages, meer stages, meer muziek en cutscenes in Anime stijl. Je kunt ook filmpjes van vorige Ys games vrijspelen.









|