Na de Gamed Most Loved - Jaren '00 en Jaren '90 gaat de Most Loved een nieuwe kant uit. Genre per genre gaan we bestuderen wat jullie favoriete games zijn. Vandaag zijn RPGs aan de beurt, een genre dat altijd al zeer populair was binnen de community.
In de Most Loved - Jaren '90 zagen we sterke prestaties van Pokémon Red/Blue/Yellow en Final Fantasy VII, terwijl we in de Most Loved - Jaren '00 Final Fantasy X en Kingdom Hearts bovenaan zagen. Zij leken dan ook topkandidaten voor deze nieuwe Most Loved. De RPG-liefhebbers weten ons echter te verbazen want de winnaar komt uit een compleet andere hoek. Ondanks de vier Final Fantasy games in de Most Loved wist geen enkele de nummer 1 plek te veroveren. Uiteindelijk haalde zelfs maar één van hun de top 5 en dat is niet grote favoriet Final Fantasy VII. Welke game die eerste plek wel verdiende en wie de rest van de top vulde, kun je in onderstaande top 5 bekijken.

Terwijl andere RPG ontwikkelaars nog zaten te knoeien met hun development-kits, had Bethesda al hun eerste goede RPG klaar. De game verscheen amper vier maanden na de Xbox 360 launch en één maand na de PS3 launch. In The Elder Scrolls IV: Oblivion verhuizen we naar de hoofdstad van Tamriel waar de keizer wordt vermoord waarna de poorten van de hel geopend werden. Daardoor kunnen allerlei demonen vrij naar de stad lopen. Jij moet de rechtmatige opvolger van de troon zoeken zodat de poorten gesloten kunnen worden en je moet het opnemen tegen de monsters. Ondertussen kun je tientallen extra missies voltooien voor de mensen van Tamriel waardoor je meer geld verdient en honderden uren kunt verliezen in deze RPG.

Sommige games in deze Most Loved dateren van drie generaties geleden, maar Mass Effect 2 zeker niet. Het is zonder twijfel de jongste game ooit in een Gamed Most Loved, de game is namelijk begin 2010 verschenen en veroverde onmiddellijk iedereens hart. De game begint twee jaar na de originele Mass Effect en laat ons opnieuw spelen als Commander Shepard in zijn strijd tegen het kwaad van het universum. Tijdens een redelijk open avontuur reis je door het universum, beleef je romances met je teamgenoten en red je de wereld op de manier die jij wil. Qua gameplay lijkt Mass Effect 2 een Science-Fiction Third Person Shooter, maar al snel zul je het diepgaande RPG systeem opmerken waardoor Mass Effect 2 een sublieme RPG blijkt.

In 2002 debuteerde de Final Fantasy franchise op de PlayStation 2 met Final Fantasy X en de game deed het zeer goed. Final Fantasy X bleek één van de beste RPGs van het afgelopen decennium, en is nu ook de populairste op Gamed. Eerder bleek het de meest geliefde game aller tijden in een poll van Famitsu. Het verhaal gaat over Tidus, een Blitzballer. Tijdens een Blitzball match wordt zijn stad Zanarkand aangevallen door een gigantisch monster, Sin. Op dat moment wordt Tidus gered door een vriend van zijn vader, Auron. Bij het vluchten wordt Tidus echter naar een andere wereld verplaatst, waar hij onder andere de knappe Yuna en de gekke Wakka ontmoet. Met hun hulp probeert hij terug te keren naar Zanarkand, maar eerst moet hij zijn vrienden helpen en dat levert een episch avontuur op waarmee iedereen zich kan amuseren.

In 1992 bedacht Final Fantasy bedenker Hironobu Sakaguchi het concept van Chrono Trigger, waarna een ontwikkeling van drie jaar startte om uiteindelijk één van de beste Super Nintendo games te maken. Chrono Trigger begint in het jaar 1000AD met de stille Crono in de hoofdrol. Tijdens een bezoekje aan de jaarbeurs begint een unieke teleporteermachine plots slecht te werken, waardoor de geschiedenis gewijzigd wordt. Crono moet nu door de tijd reizen om zijn vrienden en zijn wereld te redden door voor een mooie toekomst te zorgen. De game kan tegenwoordig beschouwd worden als een sterk uitgewerkte, traditionele RPG, maar ten tijde van de release was het een unieke RPG dankzij het vernieuwde Active Time Battle Systeem van Final Fantasy. Door de combinatie van gameplay en verhaal bleek Chrono Trigger een sterke RPG die verdiend een tweede plek verovert.

The Elder Scrolls met een Fallout sausje. Zo wordt Fallout 3 wel eens smalend genoemd door Fallout 1 en 2 fans. Desondanks blijkt die combinatie te smaken want Fallout 3 werd de grote winnaar in onze Gamed Most Loved. In Fallout 3 speel je een inwoner van schuilkelder Vault 101. Na een kernoorlog verlaat je de schuilkelder om je vader te zoeken die plots verdwenen is. Eens je Vault 101 verlaat, krijg je totale vrijheid om om te gaan met de andere overlevenden. Door missies te doen, krijg je een betere reputatie bij de verschillende groepen die je weer kunt verpesten door leden van die groep te vermoorden. Qua gameplay is Fallout 3 geen typische Westerse RPG, maar eerder een combinatie tussen een Survival Horror game en een FPS.
Op de volgende pagina vind je de gehele Most Loved en informatie over de volgende Most Loved. Komende maand boren we namelijk opnieuw een ander genre aan.
|