SCi was jarenlang het kleine broertje in de wereld van Britse publishers. Dankzij het succes van titels zoals Conflict Zone zijn ze echter gegroeid tot een kapitaalkrachtige developer. Onlangs zijn ze er zelfs in geslaagd om het zwalpende Eidos over te nemen.
Bill Gardner zal CEO US Publishing worden bij SCi na de overname van Eidos. Hij begon zijn carrière bij Panasonic en ging daarna bij Capcom US werken als CEO. Daar zorgde hij ervoor dat titels zoals Resident Evil, Devil May Cry en Onimusha hun weg naar het Westen vonden.
Hij richtte Capcom Eurosoft op met hoofdkantoren in Londen en Hamburg. Capcom US en Europe verkopen jaarlijks samen ongeveer zes miljoen games, goed voor een opbrengst van $250 miljoen. In 2004 richtte hij O~3 op, een publisher voor kleinere en originele games. Door hen werd ook Alien Hominid uitgegeven van The Behemoth.
De man heeft dus heel wat ervaring in het omvormen en succesvol maken van publishers, een kwaliteit die hij op zijn nieuwe positie als CEO Publishing van SCi. Zijn belangrijkste zorg is dus het opkrikken van de verkopen en het rendabel maken van SCi en Eidos.
|