Met Metal Gear Solid: Rising ontwikkelt Kojima Productions momenteel een actiegame voor de PC, de PlayStation 3 en de Xbox 360 met Raiden in de hoofdrol.
In hun podcast vertelde Kojima Productions wat meer over de inhoud van het spel. We komen onder andere meer te weten over de technische kant van het spel en de kleuren van Raiden's ogen. Meer informatie moeten we niet snel verwachten, de grote aankondiging komt namelijk pas op de E3 in 2010.
- Op de teasersite had Raiden een grijs oog, terwijl hij blauwe ogen had in voorgaande games. Het is geen vergissing, het speelt zelfs een rol in de game. Ook de bandana is belangrijk.
- Metal Gear Solid: Rising gebruikt een nieuwe engine die ontworpen is om de PC, de PS3 en de Xbox 360 maximaal te benutten. Hierdoor moet de game op de drie platforms knapper zijn dan Metal Gear Solid 4. Het team zet zich hiervoor hard in.
- Rising heeft een speciale betekenis, het is het opstaan van een nieuwe soort Metal Gear Solid, een Metal Gear Solid die zonder Kojima gemaakt wordt. Rising wordt gemaakt door het jonge bloed binnen de studio dat de Metal Gear franchise in de toekomst wil overnemen.
- De titel heeft ook een in-game betekenis. Rising wordt uitgesproken als Raijin in Japan, wat de god van bliksem is in Japan. De naam Raiden betekent bliksem dus de titel verwijst naar Raiden.
|