Home   Forum   Archief   Redactie   Contact   Bedrijven   Games    
 
  GamedPCVRNintendo SwitchNintendo Switch 2Playstation 4Playstation 5Xbox OneXboxAppMisc    
16 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(1) 
14 Juni 2025 
(0) 
13 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
12 Juni 2025 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
11 Juni 2025 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
(4) 
(0) 
(0) 
10 Juni 2025 
(0) 
(0) 
09 Juni 2025 
(3) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
08 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(4) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
07 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
06 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
05 Juni 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
Nintendo Switch 2 - Welcome Tour
Gamed Gamekalender Juni 2025
The Precinct
Nintendo Switch 2 - De games
Review:

UFC 2009: Undisputed


Door Rene Groen op 23-05-2009 om 15:25
Bron: Gamed

Met knikkende knieën sta ik voor de deur. Gevochten heb ik in mijn leven genoeg, zonder angst, zonder vrees dat ik er misschien wel eens serieuze verwondingen aan over kon houden. Echter, het ontmoeten van UFC voorzitter Dana White is toch iets heel anders, mijn opstapje naar misschien wel een glorieuze carričre. Dan zwaait de deur open…

René: Gamer
Het bovenstaande verhaal komt voort uit het gevoel dat ik kreeg toen ik UFC 2009: Undisputed speelde. In het echt ben ik helemaal niet zo’n vechtersbaas, maar in de game waande ik me een opkomend vechter die het doel had om de titel binnen te halen. Een titel ligt echter ver weg en de eerste stappen als vechter zijn als de stappen die je voor het eerst als kind zette; je zult veel vallen voordat je ook maar een paar stappen voorwaarts gezet hebt. Deels is dit te wijten aan de steile leercurve. Het doornemen van de tutorial duurde ongeveer een half uur, hetgeen al aangeeft dat de game behoorlijk diep gaat. In je eerste gevechten zorgt dit ervoor dat je nog zoekende bent naar de juiste acties. Wanneer kies je bijvoorbeeld de aanval en wanneer is je verdediging je belangrijkste element om uiteindelijk toe te kunnen slaan?

Belangrijk hierbij is dat je tussen wedstrijden door de tijd neemt om aan je statistieken te werken. Op deze manier kun je, overigens zonder minigames, werken aan je snelheid, kracht of uithoudingsvermogen. Tevens kun je in kleine sparwedstrijdjes aan specifieke elementen punten toekennen, denk aan je staande verdediging of je takedown aanval. Dit sparren gebeurt tegenover een echte wedstrijd en hoe beter je dit doet, hoe meer punten je krijgt om te verdelen. Naast deze fysieke bezigheden dien je ook je e-mail in de gaten te houden, hier krijg je bijvoorbeeld de kans om voor een geblesseerde vechter in te vallen, of word je overstroomd met informatie over aankomende evenementen. Deze laatste komen helaas wel erg talrijk en zorgen er dan ook voor dat je ze na een tijdje simpelweg negeert.


De diepgang van de game komt nog eens extra naar voren door de toepassing van verschillende technieken. De ene vechter is de andere niet, zo heeft de ene zich bijvoorbeeld toegelegd op het worstelen, terwijl een andere juist weer sterk is in taekwondo. Dit is niet alleen een leuke statistiek bij een naam, maar zorgt er tevens voor dat geen enkel gevecht hetzelfde is. Terwijl de ene tegenstander zich vooral concentreert op zijn stoten kan het zo zijn dat de ander je steeds naar de mat probeert te werken om vanaf daar via een submission tot de winst te komen. Dit zorgt niet alleen voor afwisseling bij de tegenstander, maar tevens dat je niet constant een zelfde gevecht op kunt zetten om op een eenzijdige manier aan de winst te komen.

Naast de Career mode, alwaar je als gecreëerde UFC vechter op moet klimmen en naar de titel toe dient te werken, kun je ook oefenpotjes spelen, online je krachten meten of twaalf klassieke gevechten herbeleven. Het toffe hieraan is dat je, wanneer je het gevecht net zo afsluit als in het echt, je een filmpje vrij weet te spelen met de samenvatting met het echte gevecht. Dit is niet alleen leuk voor bekenden in het UFC genre, maar zeker ook voor nieuwkomers, zij krijgen zo meteen enkele hoogtepunten uit de geschiedenis mee.


Grafisch is de game zeer sterk. De Octagon, de ring waarin het gevecht plaats vindt, komt tot leven tijdens een gevecht en de bekende vechters, alsmede de scheidsrechters, lijken op hun evenbeeld. Puntje van kritiek is wel de gelijkenis van de minder bekende namen, hier lijkt minder aandacht naar uit gegaan te zijn en om die reden zijn deze mannen niet altijd even duidelijk als hun echte evenbeeld. Opvallend is ook dat Randy Couture, een persoonlijke favoriet van ondergetekende, niet in de game is opgenomen. Ook het geluid in de game is zeer sterk, het commentaar sluit naadloos aan op de actie en in de menu’s hoor je op de achtergrond klassieke uitspraken van vechters of uitspraken van commentatoren. Ook dit puntje is helaas niet geheel zonder kritiek, enkele effecten uit het menu (probeer bijvoorbeeld eens een gevecht aan te klikken dat nog niet mogelijk is) komen naar voren als een dier dat net een scheet laat.

UFC 2009: Undisputed is een zeer geslaagde titel geworden. Hoewel de steile leercurve je in het begin misschien af kan schrikken is dit juist de uitdaging van het spel: beter worden door te blijven oefenen, te blijven trainen op bepaalde eigenschappen en langzaam aan stappen vooruit te zetten. Ik kan begrijpen dat dit voor sommige mensen te lang duurt, maar echte UFC vechters zetten ook niet meteen een 10-0-0 streak neer. Mensen die dit ook niet verwachten in een game en dichtbij de UFC ervaring willen komen halen met deze titel dan ook een toptitel in huis.
Pagina: 1 | 2
Beoordeling
Gameplay   90
Sound   85
Graphics   85
Replay   90

UFC 2009: Undisputed brengt het UFC gevoel naar je huiskamer.
88


15:36  GameStop geeft data van titels vrij
15:18  Bionic Commando
 Reacties (10)
 Pagina: 1
Thejoker op 23-05-2009 om 15:29 [Niv: 36 / Exp: 1798]
Zeer vette game lijkt me dit, en ook zeer vette review

Ikkyu op 23-05-2009 om 16:21 [Niv: 88 / Exp: 4417]
(heb de game nog niet gespeeld), maar op de screens zie ik alleen maar kick-box-tenus. 'In de echte wereld' zit hier soms ook een worstelaar, karateka of ju-jitsuka in. Vooral het laatste, de braziliaanse ju-jitsu is heel erg populair in UFC-kooi-gevechten. Zit dit ook in het spel met bijhorende kimonos ?

Verder is de review top !

En oh ja, in de echte kooigevechten is tae kwondo toch wel het kleine broertje tov al de rest. Zie youtube etc. (geen disrespect voor taekwondo hoor. Ik vermeld alleen maar wat IK zie)

HcV83 op 23-05-2009 om 16:42 [Niv: 44 / Exp: 2195]
^gozer lees de review ipv een vraag te stellen die gewoon beantwoord wordt.
En nee, de vechters in UFC dragen zover ik weet geen badhandoek.

ontopic: vette game, zal hem morgen ook even ophalen. Voor mij en mijn vrienden wordt dit toch wel "de party game" van het jaar.

Rene Groen (Eindredacteur) op 23-05-2009 om 16:46 [Niv: 752 / Exp: 37605]
Ikkyu, ik ga geen vragen beantwoorden die ook in de review staan, daar is de review zelf natuurlijk voor, het staat er namelijk gewoon in.

Ikkyu op 23-05-2009 om 17:19 [Niv: 88 / Exp: 4417]
@HcV83 & Réné : ik heb de review gelezen.
Ik vraag "zit er ju-jitsu in" ? Jullie zeggen "het staat in de review" . ok, dan zoek ik op "jitsu" en vind niets. Ook het woord "karate" staat er nergens in. Jullie beantwoorden per definitie dus niet mijn vraag!
en het zinnetje ". De ene vechter is de andere niet, zo heeft de ene zich bijvoorbeeld toegelegd op het worstelen, terwijl een andere juist weer sterk is in taekwondo" beantwoordt mijn vraag ook niet. Ik heb het over details, niet over algemeenheden.

@HcV83 : leuk om te lezen hoe je denkt over "badhandoeken". En kijk, hier beantwoord je wel mijn vraag. thx.

Gast (82.75.12.xxx) op 23-05-2009 om 17:20
heb het spel sinds woensdag en hij kicked ass !! wat een vette game met veel diepgang.
Ook het aantal broekjes enz. enz. varieert erg veel!
ik vind die 8.8 dan tikje aan lage kant.
Online kan die nog iets beter vindt ik maar goed.

Rene Groen (Eindredacteur) op 23-05-2009 om 17:23 [Niv: 752 / Exp: 37605]
Er staat in de review dat er verschillende stijlen in de game zitten, aangezien ju-jitsu ook een MMA stijl is zit die er dus in.

HcV83 op 23-05-2009 om 18:24 [Niv: 44 / Exp: 2195]
@ ikkyu

Het gaat erom dat er een stuk of 80 vechters in het spel zitten, sommigen hebben helemaal geen vechtsportachtergrond anderen zijn weer kickboxers.
Ik vind het wat ver gaan om al deze vechters bijlangs te gaan om uit te zoeken welke vechtsport ze gespecialiseerd zijn.

maaruh alle respect voor de anton geesinkjes en mr miyagi karatekids in de wereld maar badjassen horen niet thuis in de UFC.

Gewijzigd door HcV83 op 23-05-2009 om 18:26

Gast (87.212.9.xxx) op 24-05-2009 om 09:30
Eey miss dom dat k het hier zet maar ik heb een probleem. !!!

ik heb al 2 eigen ventjes maar ik kan er niet mee online hij geeft dan iets aan dat ik de CAF functie moet instellen ja leuk, maar ik ga dus online kijk bij opties, staat er UFC Fighter en die moet ik omzette maar dat lukt niet.

owja nog iets ik kan geen brazilian ju-jitsu kiezen best klote :(

ik plaats hem maar hier in de hoop dat iemand me kan helpen

Groeten Kingx Wodka

MajinYu op 24-05-2009 om 10:08 [Niv: 5 / Exp: 264]
Top grafix
Top gevechten
Top sfeer
Top review
Top game

Nu kijken wat fight night round 4 gaat antwoorden op deze game ..
Keep up the good work

 Pagina: 1

 Reageer
Het is niet mogelijk om te reageren op dit artikel.
Titel:
UFC 2009: Undisputed
Type:
Game
Releasedatum:
22-05-2009
Ontwikkelaar:
Yuke´s
Uitgever:
THQ Inc.
Media:








Meer media