Feature: Top 30 - Helden: Deel 3
Door Martijn Steinpatz op 28-01-2009 om 10:47
|
Bron: Gamed
|
Vorig jaar behandelden we de beste dertig slechteriken ooit. Uiteraard moeten de grootste helden dan ook een lijstje hebben. We doken een tijdje in de archieven, lazen wat af, wikten en wogen en kwamen uiteindelijk met een lading namen die zich met voorsprong echte HELDEN mogen noemen.

2: Samus Aran, Metroid: was een van de moeilijkste games op de NES, maar dat was niet het meest bijzondere eraan. Door het spel heen verzamelde je powerups om op die andere punten in de wereld te komen en dat maakte het een van de eerste non-lineaire games van de industrie. De grootste verrassing lag hem echter in het eind. Spelers geloofden dat ze al die tijd met een mannelijke cyborg aan de slag waren. Toen de hoofdpersoon echter de helm afdeed, bleek er een vrouw onder te zitten: Samus Aran!
En dat was een schok. De meeste vrouwen moesten uit de handen van snode slechteriken worden gered, Samus wist ze met een welgericht schot zo naar de eeuwige jachtvelden te sturen. Met goede redenen. Haar eeuwige rivalen de Space Piraten, onder leiding van Mother Brain en Ridley hadden haar ouders vermoord, en dat waren niet eens haar grootste zorg. Parasitaire wezens, Metroids, zogen alle levensvormen ter wereld leeg en slechts Aran kon ze tegenhouden. Geen probleem voor de premiejager en haar oersterke Power Suit.
Samus is daarom het voorbeeld voor veel vrouwelijke gamekarakters: intelligent, krachtig en sterk van karakter. En dat allemaal zonder als negentiger jaren sex symbool over te komen – zoals sommige andere personages. Hoewel Nintendo Samus als een van haar grootste sterren ziet, heeft ze haar nooit als verleidster gebruikt. Zelfs als ze vanuit haar Power Suit in de Zero Suit stapt laat weliswaar ze haar fraaie vormen zien maar behoudt ze toch haar waardigheid. Het is alleen jammer dat ze enkel in Metroid Fusion haar gepassioneerde karakter mocht tonen. Nummer twee uit respect.

1: Solid Snake, Metal Gear Solid: De stem doet het hem. Het is de meest intimiderende toon uit de videogame industrie. Iedereen huivert zodra dat zacht raspende geluid over zijn lippen komt. Doe maar geen moeite om je achter tanks, militairen of zwaar bewaakte installaties te schuilen, zegt ie indirect. Ik weet je te vinden, sluip door je verdediging heen en pak je. Wees maar continu op je hoede, meldt hij zonder een spoor van dreigement. Er komt een moment dat je je dekking laat zaken en dan grijp ik je van achteren en breek je nek.
De stem komt ook van een karakter dat al veel gezien heeft. Veel mensen zijn door hem geveld – ook kameraden. Hij is in hectische levensbedreigende situaties geweest. Heeft geliefden verloren, is verraden door commandanten en beste vrienden en heeft meer ellende gezien dan iedereen. En hij weet dat er meer ergs op komst is. Het houdt nooit op. Ook al probeert hij zich van af te sluiten, het komt altijd terug. Snake klinkt daardoor bitter, cynisch en melancholisch. Alleen voor enkelen klinkt er enige warmte in.
En hij klinkt vermoeid. Hij is het zat. Het vechten. Het moorden. Het gezeik. Te vaak is hij een speelbal in de handen van grote onzichtbaar machten. Te vaak zit er een hand achter een andere hand achter bepaalde zaken. Zijn stem smacht naar vrede – zowel innerlijk als daar buiten. Maar zijn toon verraad ook iets anders: vastbereidenheid. Om nog één keer te vechten, nog een keer voluit te gaan, nog een keer het strijdperk te betreden. Want anders is er geen wereld meer over om in te léven. Dat is helemaal onacceptabel. Daarom offert hij zich andermaal op. David Hayter verdient een Oscar, Snake de eerste plek.
|
Pagina:
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
|
|
11:18 Nieuwe nummers voor Rock Band 2
10:45 Fight Night: Round 4
|
Reacties (98) |
|
Pagina:
1
|
2
|
3
|
4
|
|
Weslii
op 28-01-2009 om 17:00
[Niv: 167 / Exp: 8338]
|
@gezer
Omdat dat niet staat beschreven in de criteria waar een held aan moet voldoen. Zie deel 1 van de special slimmerik.
Mij is altijd geleerd dat je geen aannames mag doen, aan aangezien het niet in de criteria stond dat ze hun oorsprong in games moeten hebben heb ik ook niet de aanname gedaan dat dat wel zo zou zijn.
|
|
streetfighter
op 28-01-2009 om 17:16
[Niv: 42 / Exp: 2104]
|
@ Martijn Steinpatz
bedankt nu begrijp ik het . Wat heeft capcom toch veel goede gamehelden
|
|
GekooktEi
op 28-01-2009 om 17:25
[Niv: 483 / Exp: 24134]
|
Met Snake op 1 is het een goede lijst hoor  .
Trouwens, ik vindt Codename 47 (Hitman) ook een held hoor, hij moordt wel flink wat af, maar uiteindelijk doet hij dingen als maffiabazen doden en de president redden in Blood Money!
Maar toch begrijp ik best dat jullie 'm een antiheld vinden  .
|
|
Gast (82.151.50.xxx)
op 28-01-2009 om 17:44
|
Ik mis Phoenix Wright...
|
|
wesmoen
op 28-01-2009 om 17:50
[Niv: 56 / Exp: 2798]
|
sorry normaal vind ik de top 10 lijsten mooi, maar deze slaat de plank net mis. Op wat voor criteria sorteren jullie de personages dan?
Gewijzigd door wesmoen op 28-01-2009 om 17:57
|
|
dark lars
op 28-01-2009 om 18:01
[Niv: 108 / Exp: 5400]
|
dark lars: een gamesite hoeft niet objectief te zijn in alles wat ze doet. Als we een column schrijven hebben we ook een platform om onze eigen mening te ventileren. Zolang het nieuws maar objectief gebracht wordt en de reviews maar met zo objectief mogelijke regels worden geschreven.
Klopt, heb je gelijk in, maar als ik een andere mening geef krijg ik een reactie waarin wordt gesuggereerd dat deze lijst een feit is(redacteurs). en dat is goed stom
|
|
groente12
op 28-01-2009 om 18:17
[Niv: 51 / Exp: 2536]
|
jammer dat deze leuke extra eindigt in een discussie..
snake heeft het wel verdient.
|
|
AmazingShikoku
op 28-01-2009 om 18:27
[Niv: 129 / Exp: 6459]
|
De master chief niet eens in de top 10, schande!
|
|
Gast (84.87.69.xxx)
op 28-01-2009 om 18:58
|
Megaman ? ? Simon Belmont ? Die gast van Resident Evil 4 ???!
|
|
Gast (84.87.69.xxx)
op 28-01-2009 om 19:03
|
Ik vind dat samus overigens meer de nr. 1 plek verdient dan Snake. Snake gaat voor de wereld, Samus voor het heelal ! Daarvoor moet je ook wel respect hebben voor sommige Fire Emblem chars zoals Ike ;)
|
|
Gast (87.211.156.xxx)
op 28-01-2009 om 19:05
|
nu je het zegt... een belmont of een andere whip-user... Na Dracula als Badguy is dit wel een kleine misser...
|
|
Gast (84.87.69.xxx)
op 28-01-2009 om 19:06
|
Dat is nog niets vergeleken wat die gast uit shadowgate van de nes moest doorstaan lol.
|
|
Gast (84.87.69.xxx)
op 28-01-2009 om 19:07
|
Maar ik vind dat die metal gear solid hype iets te hoog bij iedereen ligt, ookal vind ik het zelf ook wel goede games.
|
|
Gast (84.87.69.xxx)
op 28-01-2009 om 19:10
|
daarbij heeft dante van DMC veel meer voordeel door zn devilish geenachtige krachten dan Belmont, terwijl ze hetzelfde bewerkstelligen, ik zou zelfs ryu hayabusa nog boven dante zetten
|
|
Goof
op 28-01-2009 om 19:36
[Niv: 96 / Exp: 4804]
|
Ratchet & Clank en Jak & Daxter missen idd. Daarbij is er weinig rpg-invoer, terwijl het meestal bij rpg's juist gaat om het redden van de wereld.
Al met al niet eens met de lijst, maar wel leuk om te lezen, ondanks het feit dat martijn in zijn uitspraken soms wat te ver gaat (vind ik).
Gewijzigd door Goof op 28-01-2009 om 19:41
|
|
Gast (87.66.6.xxx)
op 28-01-2009 om 19:59
|
*zucht* Cloud dit, Cloud dat. Er zijn nog andere FFs geweest hoor, met betere hoofdpersonen. Wel leuk dat Serious Sam in de lijst staat. Ik hou van die kerel. =p
|
|
Martijn Steinpatz
op 28-01-2009 om 21:53
[Niv: 25 / Exp: 1231]
|
Daarom, lieve, gast vragen we je vriendelijk toch dringend naar ons forum te gaan, de nieuwe topic top 30 helden te openen en je eigen top 5 samen te stellen!
Aan iedereen: Als we genoeg reacties hebben, maken we een lezers top 10 van beste helden. Dus ga als een speer naar het forum als jullie je eigen lijst willen hebben! Jullie blij? Wij blij!
|
|
Fiercy Dragon
op 29-01-2009 om 00:36
[Niv: 66 / Exp: 3297]
|
Jaina Proudmoore/Uther Lightbringer uit wacraft 3 was trouwens ook een gouden duo als held zijnde, ik bedoel, Arthas dwaalt langzaam af naar het kwade (zie WotLK voor het vervolg daarop  ), maar Uther blijft in die game echt meer voor het licht vechten dan welk ander personage dan ook.
Thrall leid zijn volk wel naar vrijheid, maar, de manier waarop is niet de meest vredenlievende, en de reden waarom is ook verre van goed (een tovenaar, die later alles vantevoren heeft uitgedokterd blijkt achter dit hele plan te zitten, een plan waarmee hij azeroth overneemt.)
Verder vind ik het lijstje wel goed, al mis ik nog steeds Max Payne
Gewijzigd door Fiercy Dragon op 29-01-2009 om 00:36
|
|
Gast (77.249.10.xxx)
op 29-01-2009 om 00:39
|
Snake held #1!!!!
Mooie lijst!
|
|
Cervantes
op 29-01-2009 om 07:20
[Niv: 117 / Exp: 5871]
|
YUNA FOR NMBA 1 @@@@@@@@@@@@@@@@@@
|
|
Master Bates
op 29-01-2009 om 07:45
[Niv: 64 / Exp: 3216]
|
leisure suit larry is toch mijn ultime held
|
|
pizzarulez
op 29-01-2009 om 16:44
[Niv: 116 / Exp: 5801]
|
verbaast me nog dat mario en samus zo hoog scoren zonder dat ze praten O.o..
Arme link -.- staat nog onder earth worm jim
Achja verder allemaal netjes gedaan.
|
|
Gast (77.250.34.xxx)
op 02-05-2009 om 09:50
|
goeie lijst
8) 8) 8)
|
|
Pagina:
1
|
2
|
3
|
4
|
|
|
|